АКУЛА MEDIA
Уляна Супрун пообіцяла розібратися з проблемами у кропивницькій поліклініці

Уляна Супрун пообіцяла розібратися з проблемами у кропивницькій поліклініці

17.05.2018 | 16:17
751

Сьогодні, 17 травня, Кропивницький відвідала виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, передає "Акула".

Посадовиця провела нараду з головними лікарями медичних закладів, побувала в одному з міських центрів первинної медико-санітарної допомоги, де стала свідком того, як пацієнтка підписувала декларацію зі своїм сімейним лікарем. А згодом зустрілася із журналістами.

У Кропивницькому та області активно триває процес укладення декларацій з лікарями первинної ланки, показники є середніми по Україні, — зазначила Уляна Супрун.

У Кіровоградській області підписано понад 240 тисяч декларацій. У Кропивницькому найбільше укладено декларацій з лікарями КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» (13,5 тисяч).

Відповідаючи на запитання з приводу того, що потрібно робити, коли в лікарнях Інтернет повільний, комп’ютери застарі, а треба переходити на «електронні рейки» в медицині, посадовиця зазначила, що в цьому випадкові медикам повинна допомагати місцева влада, яка, завдяки децентралізації, має в розпорядженні більше коштів, аніж раніше.  

Прозвучало й запитання-закид, пов’язане з роботою лікарів міської дитячої поліклініки, де, усупереч наказу МОЗу, не скасовано талонів та інших бюрократичних паперових процедур. Уляна Супрун пообіцяла допомогти розібратися із даною проблемою, але й попросила не надто звинувачувати медиків, а дати їм час на відхід від старих схем обслуговування пацієнтів.

Зростання ролі сімейних лікарів має потіснити випадки самолікування, які є частими в Україні, — сказала в. о. міністра, відповідаючи на запитання про причини самолікування. — Друге, що потрібно зробити, — прийняти закон про обмеження реклами ліків у ЗМІ, ми над цим працюємо. І третє — необхідна широка просвітницька робота щодо шкоди самолікування.

Не оминула увагою висока гостя й теми ботулізму, зазначивши, що цьогоріч існує державна програма закупівлі сироватки від ботулізму. Й додала, що ботулізм — це не хвороба, а отруєння, і що потрібно серйозно карати тих, хто продає на ринках чи в інших місцях отруєні продукти.

Звернула увагу вона й на те, що сьогодні Верховна Рада України проголосувала за закон про трансплантацію, який ще має підписати Президент України. Цей документ ширше відчинить двері для порятунку багатьох людей. Однак до його застосування мають бути готовими й громадяни, тому Уляна Супрун закликала журналістів активно розповідати у своїх виданнях про позитиви від прийняття нового закону.

Наприкінці зустрічі виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я висловила задоволення від темпів реорганізації первинної ланки охорони здоров’я в Кропивницькому й області та сказала, що має намір іще відвідати обласну дитячу лікарню.  

25.05.2018 17:31
З метoю підвищення рівня безпеки дітей, недoпущення прoникнення в шкoли стoрoнніх oсіб, пoпередження правoпoрушень в oсвітньoму середoвищі, як тoгo вимагає закoнoдавствo прo oсвіту, а такoж для ...
25.05.2018 17:00
Станoм на 1 квітня 2018р. в oбласті, за oцінкoю, прoживалo 953,7тис. oсіб. Частка міськoгo населення складала  63,1%. Прo це пoвідoмляє прес-служба Гoлoвнoгo управління статистики у...
25.05.2018 16:30
В Світловодському районі Кіровоградської області 25.05.2018 року о  07 год. на Кременчуцькому водосховищі Світловодського району Кіровоградської області був затриманий  громадянин під...
25.05.2018 16:00
Зрада... Не вельми приємне слово, і ще більш неприємне його значення. Хто з нас хоча б раз не переживав увесь спектр почуттів — від болю до ненависті — через зраду товариша, коханої людини чи...
25.05.2018 15:30
Хлопець, перебуваючи разом iз товаришами в сусiдньому районi, помiтив мопед, який вирiшив забрати собi. Чужий транспорт юнак навiть встиг продати. Тепер за протиправнi вчинки юнаковi доведеться...