Уляна Супрун пообіцяла розібратися з проблемами у кропивницькій поліклініці

Уляна Супрун пообіцяла розібратися з проблемами у кропивницькій поліклініці

17.05.2018 | 16:17
924

Сьогодні, 17 травня, Кропивницький відвідала виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, передає "Акула".

Посадовиця провела нараду з головними лікарями медичних закладів, побувала в одному з міських центрів первинної медико-санітарної допомоги, де стала свідком того, як пацієнтка підписувала декларацію зі своїм сімейним лікарем. А згодом зустрілася із журналістами.

У Кропивницькому та області активно триває процес укладення декларацій з лікарями первинної ланки, показники є середніми по Україні, — зазначила Уляна Супрун.

У Кіровоградській області підписано понад 240 тисяч декларацій. У Кропивницькому найбільше укладено декларацій з лікарями КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» (13,5 тисяч).

Відповідаючи на запитання з приводу того, що потрібно робити, коли в лікарнях Інтернет повільний, комп’ютери застарі, а треба переходити на «електронні рейки» в медицині, посадовиця зазначила, що в цьому випадкові медикам повинна допомагати місцева влада, яка, завдяки децентралізації, має в розпорядженні більше коштів, аніж раніше.  

Прозвучало й запитання-закид, пов’язане з роботою лікарів міської дитячої поліклініки, де, усупереч наказу МОЗу, не скасовано талонів та інших бюрократичних паперових процедур. Уляна Супрун пообіцяла допомогти розібратися із даною проблемою, але й попросила не надто звинувачувати медиків, а дати їм час на відхід від старих схем обслуговування пацієнтів.

Зростання ролі сімейних лікарів має потіснити випадки самолікування, які є частими в Україні, — сказала в. о. міністра, відповідаючи на запитання про причини самолікування. — Друге, що потрібно зробити, — прийняти закон про обмеження реклами ліків у ЗМІ, ми над цим працюємо. І третє — необхідна широка просвітницька робота щодо шкоди самолікування.

Не оминула увагою висока гостя й теми ботулізму, зазначивши, що цьогоріч існує державна програма закупівлі сироватки від ботулізму. Й додала, що ботулізм — це не хвороба, а отруєння, і що потрібно серйозно карати тих, хто продає на ринках чи в інших місцях отруєні продукти.

Звернула увагу вона й на те, що сьогодні Верховна Рада України проголосувала за закон про трансплантацію, який ще має підписати Президент України. Цей документ ширше відчинить двері для порятунку багатьох людей. Однак до його застосування мають бути готовими й громадяни, тому Уляна Супрун закликала журналістів активно розповідати у своїх виданнях про позитиви від прийняття нового закону.

Наприкінці зустрічі виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я висловила задоволення від темпів реорганізації первинної ланки охорони здоров’я в Кропивницькому й області та сказала, що має намір іще відвідати обласну дитячу лікарню.  

19.01.2019 13:00
На виконання постанови Кабенету Міністрів України №427 від травня 2018 року незабаром розпочне діяти проект "Муніципальна няня".Про це йдеться на сторінці каналу "Кіровоград" у Фейсбуці, передає...
19.01.2019 10:58
Протягом минулої доби рятувальники 12 разів надавали допомогу водіям, що потрапили у снігові замети.Про це повідомляє прес-служба управління ДСНС області, передає "Акула".Допомога водіям...
19.01.2019 09:00
Перепади температури від -15 вночі до +2 вдень очікують мешканців області цими вихідними.Про це повідомляє Sinoptik.ua, передає "Акула".У суботу танеділю в Новоукраїнці,...
18.01.2019 18:00
Життя проходить - не здогнaти І серед втрaт своїх пaдінь, Нaвчись прекрaсне помічaти Допоки чaс не зник як тінь.  Дмитро Веремчук
18.01.2019 17:27
В місті Олексaндрія молодші школярі ЗНЗ №10 нaвчaються в нових клaсaх. Про це інформує "Aкулa", посилaючись нa сaйт Олексaндрійської міської рaди. Зa сприяння місцевої влaди, в нaвчaльному...