Україна, агресія, росія, війська, нато, сша, операція

Україна: ночь простоять, да день продержаться...

25.04.2014 | 17:02
909

Саме такими словами з легендарного гайдарівського "Мальчиша-Кібальшича" можна охарактеризувати ситуацію в Україні. Адже вирішення конфлікту між владою України, сепаратистами на сході та керівництвом Російської федерації багато в чому залежить від гарно розробленої стратегії, під час реалізації якої варто розраховувати на дії західних партнерів.

Стався давно прогнозований результат багатоденних провокацій на південному сході України: Путін руками своїх керованих сепаратистів створив привід до війни, яким стала законна спецоперація Києва проти бойовиків, що окупували Слов'янськ. Про це свідчать негайно ініційовані навчальні маневри російської армії поблизу українських кордонів. Глава Міноборони Сергій Шойгу відверто заявив, що так звані навчання проводяться у зв'язку з придушенням виступів збройних активістів, яких російські відомства називають «мирними громадянами».

Очевидно, що протягом останніх днів діяльність диверсійних груп в Україні носила абсолютно провокаційний характер: викрадення американського журналіста, вбивство депутата Горлівки із застосуванням тортур, захоплення заручників, залякування місцевих жителів – все це змусило Київ вжити заходів до захисту своєї території і населення після того , як була витримана пауза відповідно до Женевських угод.

Протягом декількох годин або діб Кремль почне повномасштабну і давно очікувану війну проти сусідньої держави, кордон якого з боку Росії в найближчі дні перетнуть 40 тисяч військовослужбовців з бронетехнікою і важкою артилерією, після чого проти України будуть задіяні частини з чисельністю до 200 тисяч – половина всієї більш-менш боєздатної армії Росії. У високій імовірності такого розвитку подій не варто сумніватися, враховуючи, що навіть м'який у висловлюваннях Лавров чесно зізнався, що концентрація російських військ на кордонах з Україною служила однієї мети – для так званої «захисту громадян Росії». Кількості закинутих туди диверсійних груп дійсно достатньо для того, щоб назвати ініційовані Путіним «вчення» захистом росіян – саме вони під виглядом «сил самооборони» орудують зараз на сході України.

Говорячи про наслідки майбутньої війни, можна з упевненістю визначити такі:

- українські війська будуть захищатися до останньої краплі крові;

- будуть величезна кількість жертв з обох боків;

- регіональний конфлікт торкнеться й інших держав. Путін націлений на окупацію всієї України, адже війна з Грузією переконала його у безглуздості анексії маргінальних територій типу Абхазії  Південної Осетії та Криму.

Росія в майбутній війні з Україною переслідує дві стратегічні цілі: вихід на Придністров'я через Одеську область і захоплення Києва. На першому етапі бойових дій Росію, ймовірно, чекає успіх, проте згодом їй доведеться мати справу з військовим блоком НАТО, який не зможе залишитися байдужим до того, що в центрі Європи розгортається війна. Відповідні втрати російських військ в розмірі до декількох десятків тисяч військовослужбовців, які можуть загинути протягом тижня, вже прораховані в Міноборони РФ.

Звичайно, Обама неодноразово повторював, що США не втручатимуться у військовий конфлікт в Україні, проте в перекладі з дипломатичної мови його слова означають лише одне: Сполучені Штати не стануть ініціаторами конфлікту і не будуть замість українців силою зброї вирішувати питання їх безпеки, суверенітету держави і територіальної цілісності. Однак після того, як військові дії в Україні стануть реальністю, ця проблема перестане стосуватися тільки України і неминуче торкнеться сусідів, що входять до Північноатлантичного Альянсу, адже у випадку територіальних захоплень з боку Москви наступним об'єктом інтервенції може стати одна з європейських держав у Східній Європі чи Балтії.

Північноатлантичному альянсу буде потрібно дві-три доби для розгортання своїх військ – часу, якого явно не вистачить для захоплення Києва і насадження там маріонеткового уряду. Зараз все залежатиме від українців: якщо вони протримаються 72 години, розгром російської армії – в тому числі і силами Альянсу – стане неминучим.


Сьогодні в України дуже слабка армія: її екіпірування є відсталим навіть порівняно з російською. Тим не менш, не слід скидати з рахунків два важливі чинники: серйозна істинно патріотична мотивація захисників України, мобілізованих в чималій кількості протягом останніх днів; масштабність конфлікту, який неминуче покличе на допомогу Україні союзників в особі США і Євросоюзу, адже мова піде про безпеку всього європейського континенту.

Наскільки відомо із заяв представників країн НАТО, вони готові до такого розвитку подій. У цьому контексті заяви Обами про незастосування сили в нинішній – поки ще порівняно стабільній – ситуації є лише спробою не дати кризі деградувати до військового конфлікту, проте в момент звершення гіршого сценарію Америка разом із союзниками по військовому блоку буде змушена в нього втрутитися. Більше того, юридичні зобов'язання з боку США і Великобританії, що виникли перед київською владою після підписання Будапештських угод, дозволяють почати війну проти російського агресора навіть у тому випадку, якщо конфлікт не вийде за межі України. Теоретично вони отримають право на прийняття таких заходів відразу поле того, як перший російський танк перетне кордон суверенної держави. З цієї точки зору не має значення той факт, що Україна не є членом НАТО.

Зрозуміло, утримувати захоплені території Путіну не вдасться: сценарій Криму, Абхазії і Південної Осетії тут не пройде. Операція закінчиться грандіозним, хоча і не блискавичним, фіаско у вигляді видворення російських військ з України.

У разі інтенсивного зіткнення з силами НАТО у російських військ, звичайно ж, немає ніяких шансів, бо співвідношення сил між Росією і Альянсом оцінюється як один до ста. Москва воює на основі моделей і технічних засобів позаминулого покоління, які засновані на концепції «гарматного м'яса», яким стають війська. Недарма Путін робить основну ставку на наземні сухопутні частини і піхоту. Наступальна авіація, використовувана Росією – це, в основному, апарати 20-30-річної давності.

НАТО в свою чергу давно переорієнтувався на військову модель нового покоління, в рамках якої авангардом настання є високоточні авіаудари і керовані ракетні атаки з моря і повітря при мінімальній участі особового складу. Згідно з недавніми оцінками експертів, для США війна з Росією – це, швидше, питання переналаштовування електронних засобів на рівні супутників та іншої апаратури, ніж передислокація військ, що характерно саме для відсталої російської армії, позбавленої до того ж мотивації до загарбницької війни. Що стосується останнього «ядерного аргументу» Кремля, то немає сенсу звертати увагу на блеф Рогозіна: ядерну зброю неможливо застосувати в локальному конфлікті, та й самогубців в російській армії немає.

Щоб уявити, з якою швидкістю буде проведений розгром російської армії в разі гострої необхідності, слід згадати останню війну в Іраку, хвалені сили якого впали після трьох тижнів бомбардувань. На нещастя, це питання великої кількості цинкових трун для безмовних солдатів Путіна, однак іншого виходу у Північноатлантичного Альянсу не буде, пишуть Контракти.

Схожий сценарій був в Югославії: неймовірний патріотичний бум упереміш з оскаженілоюї держпропагандою завершився передачею Мілошевича під юрисдикцічю Гаазького трибуналу. Складно передбачити детальний розвиток соціально-політичної ситуації в Росії після завершення військово-патріотичної істерії, а вона, безсумнівно, вже скріпила маси під егідою безумства, яке називається «Крим наш».


01.07.2019 08:25
У Кропивницькому кандидат від «Слуги Народу» запропонував підписати Меморандум про чесні вибори колегам. Про це Олександр Дануца написав на своїй сторінці у Фейсбуці, передає «Акула». За...
29.06.2019 13:15
У Кропивницькому опоненти використовують "чорні" технології проти кандидата з команди Президента Зеленського.Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав кандидат у народні депутати від партії "Слуга...
07.02.2019 16:00
Кропивницька депутатка Катерина Шамардіна отримала в оренду на 25 років земельну ділянку  площею 0,100 га по проспекту Винниченка, 2 у обласному центрі. Відповідний проект рішення...
07.02.2019 13:43
Депутат Ігор Волков більше не є головою бюджетної комісії.Відповідне рішення про припинення повноважень Волковим голови комісії з питань бюджету, фінансів, планування та соціально-економічного...
31.01.2019 15:58
Кропивницький депутат Віталій Бєлов вийшов з фракції партії УКРОП у міській раді.Повідомлення депутата зачитав міський голова Андрій Райкович на початку сесійного засідання сьогодні, 31 січня,...