АКУЛА MEDIA
У Кропивницькому літніх людей запрошують стати студентами

У Кропивницькому літніх людей запрошують стати студентами

11.10.2017 | 17:00
793

Якби ми не прагнули, але кожен з нас рано чи пізно стане літньою людиною. З цим віковим етапом у більшості людей пов'язані в основному негативні емоції та переживання (це і проблеми зі здоров'ям, погіршення зовнішнього вигляду, проблеми матеріального забезпечення, страх перед самотністю і багато іншого). Однак, чи можливо знайти на даному ступені людського розвитку які-небудь позитивні для нього сторони? 

Якщо в молодому і зрілому віці людина максимум своїх сил і можливостей віддає сім'ї, роботі, то в старості ці проблеми поступово відходять на другий план. З'являється вільний час, якого не було раніше. І людина починає думати, а що далі? Як жити і чим тепер займатися?

Фаїна Позднякова знайшла вирішення цієї проблеми. Завдяки її ініціативі у Кропивницькому з`явилася громадська організація «Університет третього віку» на базі якої у місті функціонує університет для літніх людей.

 «Необхідність збереження активного життя літніх людей за допомогою їх навантаження це одна із основних тем сучасного дослідження в галузі геронтології. Люди, які виходять на пенсію вони себе втрачають, вони починають відчувати, що вони нікому не потрібні, тому їх потрібно  чимось зайняти і адаптувати до нового життя.

Університет третього віку - це такий вид соціального навчання який відноситься до так званої неформальної освіти. Він не ставить за мету отримання нової професії та подальшого працевлаштування, а дає персональний розвиток, соціальну адаптацію та збереження активної позиції людей старшого віку. Накопичення нових знань дозволяє слухачам реалізувати свої здібності, залишатися самостійними і бути менш схильним у стресових ситуаціях у кризовий період», - розповідає голова ГО Університет третього віку «Натхнення» Фаїна Позднякова.

Своє життя університет розпочав 31 травня поточного року. Тоді він налічував тільки 12 осіб. Наразі бажаючих у декілька десятків більше. 2 серпня ГО Університет третього віку «Натхнення» було зареєстровано як офіційну організацію. А вже з 9 жовтня об'єднання розпочало повноцінну роботу.

Фаїна Позднякова розповіла, що досить тривалий час вони не знали як назвати універститет для літніх людей, але потім знайшли варіанти, який найкращим чином характеризуватиме його роботу.

«Чому натхнення? Ми дуже довго йшли до назви. Усим нашим дорослим студентам було запропоновано надати свою пропозицію. А потім ми разом прийняли таке рішення, що це повинно бути натхнення. Адже жити та вчитися ми повинні з натхненням», - розповідає жінка.

Університет функціонує на базі Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Жінка розповідає, що на сьогоднішній день для їх університету виділили дві аудиторії, в яких вони матимуть змогу повноцінно проводити навчальний процес. Викладати для літніх студентів будуть працівники ЦДПУ імені В. Винниченка.

«На превеликий жаль ніхто не повертається в молодість, всі дорослішають і все більше виникає потреба у створенні таких закладів. На сьогоднішній день у нас уже зареєстровано близько дві сотні бажаючих. І це не кінець... І навіть не середина... Це тільки початок», - переконана Фаїна Позднякова.

Чому навчатимуть людей похилого віку?

Кожен літній студент матиме змогу обрати факультет на якому проходитиме навчання. Наразі їх налічується близько десяти.

Факультет психології. На цьому факультеті можна дізнатися про таємниці людської поведінки, складність характеру та навчитися завжди позитивно сприймати життєві труднощі.

Факультет права. Людина завжди зможе захистити свої інтереси та отримати якісну юридичну консультацію.


Факультет краєзнавства і культурології. Дасть можливість зануритися в історію рідного краю та міста. Крок за кроком пройти шлях від його заснування до сучасності, познайомитися з досягненнями світової культури.

Факультет прикладного мистецтва. Надасть можливість навчитися вишивати стрічками, хрестиком, кроєнням, шиттям, робити вироби своїми руками.

Обов’язковим буде факультет іноземних мов на якому вивчатимуть англійську, німецьку, польську та обов’язково українську.

«Мови потрібно для того, щоб працював мозок. Потрібно вдосконалювати свою пам’ять, адже як би ти не старався, але вік бере своє і пам’ять починає слабішати. У нас в переліку мов включено обов’язкове вивчення української. Адже наше покоління, яке зараз є студентами університету, в основному навчалося на російській мові. Тому що в ті часи всі навчальні заклади були російськомовними», - наголошує Фаїна Позднякова.

Факультет бального танцю. Надасть можливість не лише опанувати для себе нові види танцю, а й розвиватиме духовний стан студентів.

«Дуже корисний факультет, адже якщо людина займається танцями, то вона тримає свою координацію і розвивається. Це в першу чергу здоровий спосіб життя. Наші дорослі студенти налаштовані на це», - запевняє жінка.

Ще одним обов'язковим предметом для літніх людей стане освоєння комп’ютерної грамотності.

Фаїна Позднякова наголошує, що не дивлячись на вік студенти також  займатимуться фізкультурою, адже це перш за все дозволе покращувати їх стан здоров'я.

Одним із основних в програмі університету є походити в театри, мандрівки, екскурсії та багато іншого, що дозволе студентам розвиватися.

«Нашим дорослим студентам не вистачає культурного життя. Чому? Тому що із своєї пенсії вони не можуть собі дозволити придбати квитки», - запевняє жінка.

До університету прийматимуть студентів віком від 50 до 91 року. Кожен бажаючий матиме змогу розпочати навчання в будь-який період часу. Також не буде жодних обмеженнь, щодо тривалості навчання в університеті.

«Ми виставили вікову категорію від 50 до 91 року, якщо до нас хтось прийде і йому буде 120 ми його теж приймемо. В статуті ми визначили, що будемо приймати до свого університету навіть 18 річних інвалідів, які мають посвідчення. Також будемо приймати ветеранів АТО, ветеранів Збройних Сил України та ветеранів правоохоронних органів.

Не обовязково, аби ці люди були старші 50. От наприклад нещодавно ми відвідували обласний шпиталь і спілкувалися з молодими хлопцями. Я вам скажу деякі з них зацікавились університетом. І ми будемо завжди раді бачити цих хлопців у нас», - додала Фаїна Позднякова.

Жінка переконана, що саме цей університет допоможе літнім людям почати нове життя.

 «Університет третього віку - це моє життєве кредо. Літні люди мають обмежений простір і «голодні» на спілкування. Але ж вони також хочуть спілкуватися, навчатися та розвиватися. Я сподіваюся що ми зробимо все для того, аби зацікавити цих людей, щоб їх життя стало яскравим і щоб вони хотіли жити», - наголошує жінка.

Не забувайте, скільки б вам не було років – це лише цифра, яка нічого не повинна значити. Вчитися ніколи не пізно, а жити завжди потрібно на повну.

Якщо ви теж бажаєте стати одним із студентів Університету третього віку «Натхнення» ви можете звернутися за більш детальною інформацією за номером телефону: 050 104 65 90, або ж на електронну адресу litlbank2016@ukr.net.

Альона Копотій
22.09.2018 15:00
У Суботцях Кіровогрaдської облaсті продовжуються пошукові зaходи по відпрaцювaнню місцевості з метою розшуку безвісно зниклої неповнолітньої Діaни Хріненко.Про це на сторінці у Фейсбук повідомив...
22.09.2018 13:55
Упродовж минулої доби, 21 вересня, ситуaція в рaйоні проведення оперaції зaлишaлaся цілком контрольовaною Об’єднaними силaми.Про це інформує прес-служба ООС, передає "Акула". Окупaнти 18 рaзів...
22.09.2018 12:45
Минулої доби рятувaльники Кіровогрaдщини приборкaли чотири пожежі в житловому секторі.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі У ДСНС області. 21 вересня пожежно-рятувaльні підрозділи...
22.09.2018 12:00
Олег Сенцов голодує 131 день.Подробиці в сюжеті ТСН, передає "Акула".Про здоров'я незлaмний брaнець не пише aні словa. Через прaвозaхисників колегaм висилaє вкaзівки щодо постaновки фільму зa п'єсою ...
22.09.2018 11:00
Семерo кoлишнiх пaртизaнiв i пiдпiльникiв Другoї свiтoвoї вiйни oтримaли грoшoву дoпoмoгу вiд мiськoї влaди з нaгoди вiдзнaчення Дня пaртизaнськoї слaви у КрoпивницькoмуПрo це iнфoрмує прес-службa...