АКУЛА MEDIA
Театр, Кропивницький, Вересневі самоцвіти, У Києві на Подолі, Колесо

У Кропивницькому хлопця й дівчину поженив схожий на корову мутант (ФОТО)

01.10.2017 | 14:16
1293

Змішаним шлюбом зазвичай іменують союз двох людей різних національностей. Нерідко батьки закоханих не схвалюють створення таких сімей, особливо якщо в молодят кардинально відрізняються релігійні та побутові звички, оскільки на цьому ґрунті можуть виникати конфлікти. Хлопець і дівчина, у яких джмелі в голові та метелики в животі, про це не думають, а страші та мудріші люди побоюються такої перспективи. Проте коли  представники різних етнічних спільнот багато років живуть в одному тісному дворику, коли матері разом ходять на базар, а батьки разом п’ють горілку, то синові з однієї родини та доньці з іншої розминутися між мокрими простирадлами просто неможливо і взаємні симпатії тут майже неминучі.

 Так і сталося в Києві на Подолі. Українець Богдан став залицятися до Рахілі з єврейської родини, а їхні батьки тим часом випивали з приводу і без, незважаючи на втручання та погрози правоохоронця. Свідки цих сцен качалися звід реготу. Цю нехитру інтригу у рамках всеукраїнського фестивалю  театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» (він уже 47-й раз проходить у місті Кропивницькому) відтворив на малій сцені місцевого театру корифеїв Київський академічний театр «Колесо».

 Спектакль «У Києві на Подолі, Або гдє ві сохните бельйо» створений за мотивами водевілю українського прозаїка, драматурга та етнографа Миколи Янчука. Автор маловідомий, а от зі сцени раз у раз звучали вже відомі публіці бородаті «одеські (читай єврейські) дотепи. На зразок того, що українець переконує релігійного єврея, що тому всупереч забороні ребе можна їсти дане сало, бо свиня, з якої воно зроблене, чухалася об синагогу.

  Власне,той світ, у якому народжувавалися такі приколи і побутували показані у виставі манери та звичаї, в реалі зник з відходом старшого покоління та еміграцією єврейського населення. Цей світ зберігся в творах  Шолом-Алейхема, Бабеля, Паустовського і культивується в програмах багатьох сучасних гумористів. Кияни теж показали кропивничанам традиційні анекдотичні образи лукавого єврея в неохайно застібнутих штанях, котрий тільки й дивиться, як би кого ошукати хоч на копійку (Хаїм у виконанні Станіслава Коокольникова) і українця, що тільки й думає про сало, горілку і теж не проти щось видурити на халяву. Як Хома (Владислав Пупков) та непросихаючий міліціянт Собачко (Дмитро Соловйов).


 Колоритною дійовою особою є коза. За неї сторгувалися батьки наречених і лише тоді погодилися поженити дітей. Тобто тварині дісталася фактично роль свахи. Вона зовсім не традиційна зовні. У неї роги, як у муфлона, а замість дійок (це частини козячого тіла, з яких добувається молоко) не дві, як належало б, а чотири, як у корови. Якби цього мутанта ще й пофарбували як зебру, все одно даний персонаж сприймався б органічно - на те ж водевіль, тобто комедія.

 Як і водиться в комедії, все скінчилося весіллям і загальним братанням. Серед акторських робіт я б виділила Хаїма і міліцянта. Пиячок з незмінно олігофренічною гримасою (як герої Савелія Крамарова в класичних радянських комедіях) був просто приречений на успіх у публіки.

  І окремо кілька слів про момент, який відрізняє виставу «У Києві на Подолі» від спектаклів подібного жанру. Це образ точильника (Андрій Мороз). Він не тільки грав роль своєрідного ведучого вистави (як закадровий голос у кіно), а ще й активно вів діалог із глядачами, жартував з ними, рекомендував рецепти кошерних наїдків та напоїв і частував вином.

  До речі, на форумі, де обговорюються вистави театру «Колесо», згадувалося, що в себе на базі кияни під час згаданого спектаклю, що тримається нав репертуарі вже 12 років, ще й пригощають публіку смачними стравами. І кілька коментарів поскаржилися, що на деяких виставах їсти не давали й крихти, а вони ж заплатили за квиток у сподіванні на делікатеси і мали на це повне право як корінні кияни… Ну чим не новий анекдот, який можна вставити у спектакль?!

 Ніна Даниленко


22.09.2018 15:00
У Суботцях Кіровогрaдської облaсті продовжуються пошукові зaходи по відпрaцювaнню місцевості з метою розшуку безвісно зниклої неповнолітньої Діaни Хріненко.Про це на сторінці у Фейсбук повідомив...
22.09.2018 13:55
Упродовж минулої доби, 21 вересня, ситуaція в рaйоні проведення оперaції зaлишaлaся цілком контрольовaною Об’єднaними силaми.Про це інформує прес-служба ООС, передає "Акула". Окупaнти 18 рaзів...
22.09.2018 12:45
Минулої доби рятувaльники Кіровогрaдщини приборкaли чотири пожежі в житловому секторі.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі У ДСНС області. 21 вересня пожежно-рятувaльні підрозділи...
22.09.2018 12:00
Олег Сенцов голодує 131 день.Подробиці в сюжеті ТСН, передає "Акула".Про здоров'я незлaмний брaнець не пише aні словa. Через прaвозaхисників колегaм висилaє вкaзівки щодо постaновки фільму зa п'єсою ...
22.09.2018 11:00
Семерo кoлишнiх пaртизaнiв i пiдпiльникiв Другoї свiтoвoї вiйни oтримaли грoшoву дoпoмoгу вiд мiськoї влaди з нaгoди вiдзнaчення Дня пaртизaнськoї слaви у КрoпивницькoмуПрo це iнфoрмує прес-службa...