Жінка, за яку в буквальному розумінні,  б`ються всі чоловіки, що її знають. Заради неї вони готові покинути своїх коханок, дружин або розпрощатися з  тривалою холостяцькою свободою.

У Кропивницькому багато чоловіків хотіли покинути дружин заради одруження з власницею 20 мільйонів

14.11.2017 | 17:24
1810

Жінка, за яку в буквальному розумінні,  б`ються всі чоловіки, що її знають. Заради неї вони готові покинути своїх коханок, дружин або розпрощатися з  тривалою холостяцькою свободою.  Які такі магічні чари дають їй можливість купатися в увазі численних претендентів на руку і серце? Вродливе обличчя, струнка постава,  аристократичні манери? Ну і це також. Але все те вкупі нічого не варте порівняно з 20 мільйонами, які їй лишив покійний чоловік. Мільйонів чого? Та хоч би й гривень! Не одному пошарпаному ловеласу чи пияці така сума допомогла б утриматися на плаву. Тим більше, що в  цієї дами у банку була твердіша від гривень валюта. Цю багачку  знає практично весь світ уже не перше століття. Її ім’я Ганна Главарі, персонаж оперети угорського композитора Франца Легара «Весела вдова». Сценічна  адаптація – Володимир Масс та Михайло Червінський. Історію полювання  на багату наречену показав у Кропивницькому Криворізький міський музично-драматичний театр імені Т.Г. Шевченка.

 «Весела вдова» - це оперета. Вінтажний жанр, що не передбачає в сюжеті жодних драм - лише курйозні та комічні ситуації з хорошим кінцем та численними піснями й танцями.  Жанр, скажемо прямо, на любителя. Живучість оперети в репертуарах різних театрів та не така вже й мала кількість глядачів у залі Кропивницької філармонії засвідчує, що такі любителі не переводяться. Бо,певно, від старшого покоління знають, що оперета обіцяє незмінний релакс без навантаження глядача безплідними міркуваннями щодо проблем буття.

Чи  втрималися кривоніжці в рамках класичного жанру? На рівні  музики - так. Живий оркестр  безпосередньо в глядацькій залі і вокальні номери без жодних фонограм. Костюми теж атмосферні, без недоречних осучаснень. В акторській грі ключове гумористичне навантаження лягло  не на головних героїв. Від Ганни (Юлія Тинна) та її коханого графа Данила (Володимир Вітренко) по сюжету тільки й вимагалося бути молодими та привабливими і промовляти чи проспівувати банальні тексти.  Основну ж  дію забирали на себе персонажі другорядні - ті самі  мисливці за грішми Ганни та їхні зрадливі  примітивні дружини. Серед цієї публіки  безсумнівним лідером був Володимир Бездомников у ролі  посла  законспірованої держави, яку він  урочисто йменував «нашей маленькой, но великой родиной» (вистава йшла російською мовою). Зігнутий у три погибелі дідок зростом  більшості партнерів до пупа , а власній дружині до колін, можна сказати, сам-один «зробив» спектакль на 50 відсотків!Якщо пригадати  світову кінокласику, то це аналог Луї де Фюнеса.  Не раз примушував публіку підсміюватися і  віконт де Каскада (заслужений артист України Василь Короленко, котрий свого часу  працював  у театрі корифеїв у Кропивницькому). Елегантний аристократ, у  якого через гульки лишилося тільки й багатства, що блискучі штиблети і фрак, явно обійшов би всіх суперників, аби весела вдова  не захопилася іншим.


Деякі питання викликали режисура , сценографія та хореографія. Настільки я  розумію, глядачам Кропивницького  показали не  класичний канкан, як було заявлено. І танцюристам явно ніде було розвернутися.  Також під час дії деякі персонажі просто нерухомо мовчки стояли  в глибині сцени, що навіть для драми  перебір, а для веселого динамічного жанру тим більше. І нарешті,  «Весела вдова» повинна б мати і веселий  візуальний фон - декорації, світло, реквізит. Зважаючи на формат вистави, тут не були б перебором блиск, пишні декорації та яскраві кольори, однак усе це не дотягувало до бутафорського  опереткового рівня.

Уже після вистави Василь Короленко пояснив, що на стаціонарі в Кривому Розі «Весела вдова»  має значно  ефектніший вигляд. А на гастролі криворіжці взяли тільки те, що вмістилося в транспорті та втиснулося в габарити філармонійної сцени міста Кропивницького.

Якщо  зробити спробу спроектувати легковажну «Веселу вдову» на відповідність серйозним реаліям, то думки звідси витікають не дуже веселі. Зокрема, кожному з нас незалежно від століття, в якому живемо, віку, краси і таланту слід остерігатися подружньої невірності. А багатим нареченим (і женихам теж) - боятися облудних зізнань у коханні, в результаті яких ваші гроші можуть опинитися у чужій кишені.

Уданому разі  так і сталося. Граф Данило, сам того не очікуючи і бажаючи лише кохання з красунею, цілком законно став  власником усіх мільйонів веселої вдови!

Ніна Даниленко


14.12.2018 21:29
Голованівським ВП ГУНП в Кіровогнрадській області встановлюється місцезнахлдження неповнолітнього Чернюка Богдана Анатолійовича.Про це інформує "Акула" з посиланням на Відділ ювенальної...
14.12.2018 18:00
Сніжинки – oдні із самих крихких речей, які ствoрює прирoда, але ви тільки пoдивіться, щo вoни мoжуть нарoбити, кoли склеюються дoкупи і перетвoрюються в завірюху.
14.12.2018 17:27
Як правильно обрати святкові костюми, маски, штучні ялинки та новорічну атрибутику, "Акулі" розповіли в Держпродспоживслужбі області.Час напередoдні Нoвoгo рoку спoвнений приємними клoпoтами. Це...
14.12.2018 16:49
13 грудня, о 16.13 під час виконання завдань у Донецькій області внаслідок артилерійського обстрілу загинув житель Кропивницького старший сержант Куроп'ятник Віктор Миколайович, 1973 року...
14.12.2018 16:44
Підсумки сoціальнo-екoнoмічнoгo рoзвитку теритoрії, а такoж плани на найближчі рoки прoаналізували у Благoвіщенськoму райoні під час засідання Ради регіoнальнoгo рoзвитку.Про це йдеться на сайті...