АКУЛА MEDIA
У Кропивницькому 55 людей понад 40 років є взірцями вірності (ФОТО)

У Кропивницькому 55 людей понад 40 років є взірцями вірності (ФОТО)

04.12.2017 | 17:30
433

Радій… Для людини, що пройшла шкільний курс хімії і знає, що сталося в Хіросімі, Чорнобилі та Фукусімі, це слово звучить, можна сказати, радіоактивно. Радіоактивно для всіх - тільки не для жителів Кропивницького.

Для них радій - не елемент із таблиці Менделєєва, який фонить. «Радій» для жителів обласного центру – місцеве (і водночас відоме в світі) успішне підприємство, що нарощує та вдосконалює виробництво ось уже 63 роки.

Працювати там хотів би багато хто, адже на підприємстві, яке в народі називають радіозаводом, великий діапазон технічних спеціальностей, які можуть знадобитися. Підприємство виробляє обладання для атомних станцій та ряд господарських товарів.

Заводська рада ветеранів (керівник Володимир Заніздра) та відділ культури та естетичного розвитку (начальник Світлана Бабенко) влаштували неофіційні, майже сімейні посиденьки за солодким столом для 55 працівників підприємства, котрі віддали йому понад 40 років без перерви і працюють понині. Їм тепло подякували за працю генеральний директор Олександр Сіора, фінансовий директор Аліна Бегун та директор з виробництва Олександр Пелехатий. Серед тих, хто зберегли вірність підприємству довгі десятиліття - Борис Стоян, Анатолій Царьов, Наталія Дегтяренко, Неллі Картава, Віктор Головко.


Разом пригадали, хто свого часу результативно грав у футбол, хто в баскетбол, хто танцював, хто був і є фанатом риболовлі. Та найчастіше розповідали про враження від роботи.

Один з ветеран розповів, що найбільше йому запам’яталися пригоди на кордоні при поїздках у відрядження в інші країни. Його колега пригадала, що колись давно її відправили підремонтувати якусь важливу деталь у далеке російське місто на секретний завод, куди проникнути було практично неможливо. Але охоронець пропустив її через дірку в паркані за пляшку ризького бальзаму. У радянські часи цей спиртовий настій духмяних трав вважався елітарним напоєм.

Ще одна жінка зазначила, що їй радіозавод найбільше сподобався тим, що тут красиві чоловіки.

Найдовше - 48 років працює на ПАТ «Радій» Валентин Мамалига. Сюди ж прийшли на роботу його зяті Сергій Малюк, Олег Литвиненко і онук Артем Малюк. І ще у 16 ветеранів тут працюють члени родин.

Нині в багатьох сферах у тренді скорочення ветеранів. Типу йди діду,онуків бавити і дай дорогу молодим. На ПАТ «Радій» і для молодих є вакансії, і досвідчених працівників цінують. Тому що,як зауважив один з присутніх на вечорі, «старі» умілі кадри - це фундамент, а фундамент руйнувати не можна, бо інакше вся споруда завалиться.

«Радій» у Кропивницькому стоїть надійно.

Ніна Даниленко


14.12.2017 17:52
Не дивлячись на те, що перший місяць зими вже минув майже на половину і здавалося вже кожен повинен робити перші зимові фото, але усе навколо наче покрите легким сірим покривалом. Дерева, квіти,...
14.12.2017 17:30
У работодателей складывается впечатление, что украинская высшая школа, как минимум в лице отдельных учебных заведений, похоже, существует сегодня исключительно для поддержания собственной...
14.12.2017 17:00
Цього року рaдіодиктaнт без помилок нaписaли 124 людини, з них лише однa мешкaнкa Кіровогрaдської облaсті. Нa Укрaїнському рaдіо підбили підсумки aкції Всеукрaїнський рaдіодиктaнт нaціонaльної...
14.12.2017 16:31
Сьогоднi, 14 грудня,  близько 12-ї години, сталася ДТП за участю службової автiвки патрульної полiцiї. Про це повiдомляє прес-служба патрульної полiцiї Кропивницького, передає «Акула». ...
14.12.2017 16:30
Президент Укрaїни звільнив голову Бобринецької рaйдержaдміністрaції. Відповідний розпорядження №218/2017-рп було оприлюднено нa офіційному сaйті глaви держaви, передaє "Aкулa". Згідно...