АКУЛА MEDIA
У Кропивницькому 55 людей понад 40 років є взірцями вірності (ФОТО)

У Кропивницькому 55 людей понад 40 років є взірцями вірності (ФОТО)

04.12.2017 | 17:30
658

Радій… Для людини, що пройшла шкільний курс хімії і знає, що сталося в Хіросімі, Чорнобилі та Фукусімі, це слово звучить, можна сказати, радіоактивно. Радіоактивно для всіх - тільки не для жителів Кропивницького.

Для них радій - не елемент із таблиці Менделєєва, який фонить. «Радій» для жителів обласного центру – місцеве (і водночас відоме в світі) успішне підприємство, що нарощує та вдосконалює виробництво ось уже 63 роки.

Працювати там хотів би багато хто, адже на підприємстві, яке в народі називають радіозаводом, великий діапазон технічних спеціальностей, які можуть знадобитися. Підприємство виробляє обладання для атомних станцій та ряд господарських товарів.

Заводська рада ветеранів (керівник Володимир Заніздра) та відділ культури та естетичного розвитку (начальник Світлана Бабенко) влаштували неофіційні, майже сімейні посиденьки за солодким столом для 55 працівників підприємства, котрі віддали йому понад 40 років без перерви і працюють понині. Їм тепло подякували за працю генеральний директор Олександр Сіора, фінансовий директор Аліна Бегун та директор з виробництва Олександр Пелехатий. Серед тих, хто зберегли вірність підприємству довгі десятиліття - Борис Стоян, Анатолій Царьов, Наталія Дегтяренко, Неллі Картава, Віктор Головко.


Разом пригадали, хто свого часу результативно грав у футбол, хто в баскетбол, хто танцював, хто був і є фанатом риболовлі. Та найчастіше розповідали про враження від роботи.

Один з ветеран розповів, що найбільше йому запам’яталися пригоди на кордоні при поїздках у відрядження в інші країни. Його колега пригадала, що колись давно її відправили підремонтувати якусь важливу деталь у далеке російське місто на секретний завод, куди проникнути було практично неможливо. Але охоронець пропустив її через дірку в паркані за пляшку ризького бальзаму. У радянські часи цей спиртовий настій духмяних трав вважався елітарним напоєм.

Ще одна жінка зазначила, що їй радіозавод найбільше сподобався тим, що тут красиві чоловіки.

Найдовше - 48 років працює на ПАТ «Радій» Валентин Мамалига. Сюди ж прийшли на роботу його зяті Сергій Малюк, Олег Литвиненко і онук Артем Малюк. І ще у 16 ветеранів тут працюють члени родин.

Нині в багатьох сферах у тренді скорочення ветеранів. Типу йди діду,онуків бавити і дай дорогу молодим. На ПАТ «Радій» і для молодих є вакансії, і досвідчених працівників цінують. Тому що,як зауважив один з присутніх на вечорі, «старі» умілі кадри - це фундамент, а фундамент руйнувати не можна, бо інакше вся споруда завалиться.

«Радій» у Кропивницькому стоїть надійно.

Ніна Даниленко


27.05.2018 16:43
Відпочинок на природі – це саме те, що потрібно, якщо не знаєте, як і де провести вихідні. Тим більше, це найкраща пора для різноманітних видів активного відпочинку. Відкрийте для себе незвідані...
27.05.2018 14:47
Цей тиждень був емоційно насиченим та напруженим для абітурієнтів Кіровоградщини. Так на початку тижня, 23 травня в області пройшло перше ЗНО з математики. Цьoгoріч на ЗНO з математики булo...
27.05.2018 13:34
Водій "Рено" не поступився дорогою скутеристу, через що остaнній зіткнувся з іномaркою. Aвaрія трaпилaся 26 трaвня близько 16.00 нa перехресті вулиць Перспективною (колиш. 50 років Жовтня) і...
27.05.2018 12:26
Піротехніки Упрaвління ДСНС в облaсті знищили грaнaту чaсів Другої світової війни. Подія трaпилaся 26 трaвня, про це повідомляє прес-служббa У ДСНС Укрaїни у Кіровогрaдській облaсті, передaє...
26.05.2018 15:25
Нарешті можна провести свій вільний час на природі й насолодитися відпочинком, залишивши галасливе місто і поїхавши в ліс, щоб набратися сил. Фото: Альона Копотій