У Кропивницькому 55 людей понад 40 років є взірцями вірності (ФОТО)

У Кропивницькому 55 людей понад 40 років є взірцями вірності (ФОТО)

04.12.2017 | 17:30
754

Радій… Для людини, що пройшла шкільний курс хімії і знає, що сталося в Хіросімі, Чорнобилі та Фукусімі, це слово звучить, можна сказати, радіоактивно. Радіоактивно для всіх - тільки не для жителів Кропивницького.

Для них радій - не елемент із таблиці Менделєєва, який фонить. «Радій» для жителів обласного центру – місцеве (і водночас відоме в світі) успішне підприємство, що нарощує та вдосконалює виробництво ось уже 63 роки.

Працювати там хотів би багато хто, адже на підприємстві, яке в народі називають радіозаводом, великий діапазон технічних спеціальностей, які можуть знадобитися. Підприємство виробляє обладання для атомних станцій та ряд господарських товарів.

Заводська рада ветеранів (керівник Володимир Заніздра) та відділ культури та естетичного розвитку (начальник Світлана Бабенко) влаштували неофіційні, майже сімейні посиденьки за солодким столом для 55 працівників підприємства, котрі віддали йому понад 40 років без перерви і працюють понині. Їм тепло подякували за працю генеральний директор Олександр Сіора, фінансовий директор Аліна Бегун та директор з виробництва Олександр Пелехатий. Серед тих, хто зберегли вірність підприємству довгі десятиліття - Борис Стоян, Анатолій Царьов, Наталія Дегтяренко, Неллі Картава, Віктор Головко.


Разом пригадали, хто свого часу результативно грав у футбол, хто в баскетбол, хто танцював, хто був і є фанатом риболовлі. Та найчастіше розповідали про враження від роботи.

Один з ветеран розповів, що найбільше йому запам’яталися пригоди на кордоні при поїздках у відрядження в інші країни. Його колега пригадала, що колись давно її відправили підремонтувати якусь важливу деталь у далеке російське місто на секретний завод, куди проникнути було практично неможливо. Але охоронець пропустив її через дірку в паркані за пляшку ризького бальзаму. У радянські часи цей спиртовий настій духмяних трав вважався елітарним напоєм.

Ще одна жінка зазначила, що їй радіозавод найбільше сподобався тим, що тут красиві чоловіки.

Найдовше - 48 років працює на ПАТ «Радій» Валентин Мамалига. Сюди ж прийшли на роботу його зяті Сергій Малюк, Олег Литвиненко і онук Артем Малюк. І ще у 16 ветеранів тут працюють члени родин.

Нині в багатьох сферах у тренді скорочення ветеранів. Типу йди діду,онуків бавити і дай дорогу молодим. На ПАТ «Радій» і для молодих є вакансії, і досвідчених працівників цінують. Тому що,як зауважив один з присутніх на вечорі, «старі» умілі кадри - це фундамент, а фундамент руйнувати не можна, бо інакше вся споруда завалиться.

«Радій» у Кропивницькому стоїть надійно.

Ніна Даниленко


15.11.2018 12:25
Сьогодні, 15 листопaдa, в приміщенні міської рaди Кропивницького розпочaвся конкурсний відбір нa зaміщення вaкaнтних посaд, повідомляє кореспонденткa "Aкули". Нa посaду головного спеціaлістa...
15.11.2018 12:00
Пожежно-рятувaльні підрозділи Кіровогрaдщини тричі буксирувaли aвтомобілі, що опинились нa склaдних ділянкaх aвтошляхів протягом минулої доби.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі У ДСНС...
15.11.2018 11:25
На Кіровоградщині зареєстровано за тиждень 11 нових випaдків кору.Про це йдеться на сайті Кіровоградського обласного лабораторного центру, передає "Акула". Зa остaнній тиждень зaреєстровaно ...
15.11.2018 11:00
Вчора, 14 листопaдa, в рaмкaх рейдової перевірки центрaльної чaстини Кропивницького інспектори міської спеціaлізовaної інспекції виявили низку порушень прaвил блaгоустрою містa прaцівникaми одного...
15.11.2018 10:31
У Кропивницькій філії Донецького медичного університету під чaс перевірки виявили фінaнсові порушення з боку фірм-посередників, які оргaнізовувaли нaвчaння іноземців. Про це йдеться в сюжеті...