19 січня, як відомо, весь християнський світ відзначає останнє свято різдвяно-новорічного циклу - Водохреща. За народними віруваннями вода, зачерпнута із джерел та ополонок на відкритих водоймах саме сьогодні, генерує у собі цілий комплекс цілющих властивостей. Годиться також прийняти купіль у йорданській воді, щиро попросивши у Господа прощення за всі торішні гріхи...Чи весело святкується у Кіровограді, ми вирішили з'ясувати, навідавши Свято-Георгієвську купель та Даніїлове джерело, що на річці Бьянці. Перших пірнальників тут зауважили о 7-ої ранку - затяті моржі та відвідувачі "качалок"... Тим часом, більшість ходильців відбувало ранкову службу у церквах. О пів на 11-у всі під'їзди та стежки до святині окупували люди з баклажками та звичайними пластиковими пляшками у руках. Якщо братися міряти на око, черга з охочих надібратий собі хрещенської води та прийняти освячену купіль об'єднала близько тисячі чоловік. Зараз їхня кількість продовжує зростати.
На духовну потребу населення відгукнулися і державні служби - пункт обігріву місткістю до 56 чоловік, швидка допомога та пересувна машина польової кухні розмістилися на подвір'ї каплиці з цілющим джерелом. За словами одного з співробітників пожежно-рятувальної служби, станом на топочну годину святиня вже прийняла близько 4 тисячі вірян. Вночі купіль навідало понад 400 чоловік. Усіх бажаючих пригощають гарячим солодким чаєм, на окремі прохання бригада швидкої виконує замірювання артеріального тиску та інші процедури медичного обстеження.
Монах Серафим, інокон святині на горі Афон, приїхав на Батьківщину щоб відзначити свято у товаристві своїх земляків; між іншим, розповів про плани щодо будівництва у долині Бьянки монастиря: "Покійний наставник, старець схіархімандрит Іона (Ігнатенко), заповідав мені богоугодну справу - відновити та устаткувати місце, на якому буде побудована монаша обитель на честь Воскресіння Христового. Дякувати Богові, зараз маємо архієрея, що турбується містом... Отже, протягом року, сподіваюся, вирішеться питання із зведенням монастиря. Нічого грандіозного. Невеличкий монаший скит на 20 посельців. Поряд річка та ось ця капличка з джерелом".
На наше запитання про найпоширеніші забобони цього дня, яким не слід довірятися, священник запевнив, що однаково "сильною" є як вода, освячена напередодні 19 січня, так і сьогоднішня. "Так, вода змінює свою структуру і справді стає цілющою. Не одноразово до нас зверталися люди, оповідаючи про випадки чудотворного зцілення. У когось тиск нормалізувався, не дошкуляє варикоз чи хвороби нирок. А ще вода з тутешнього джерела має постійну температуру +10 градусів. Причин поки що не з'ясували... Але ж головне - навіть не у воді, а духовних задачах цього дня. Покаятися, отримати боже благословення та енергію на добрі справи... Перш, ніж збиратися на купель, годиться витримати одноденний піст і службу у церкві. Без звернення до Бога купіль на морозі - все одно що черговий подвиг у спортзалі, демонстрація вишколу тіла".
Валентина Головань