Трохи менше тижня залишилось до відзначення шевченківських днів. Цьогоріч вони ювілейні – чи не кожен український школяр напевно знає, що найвідоміший поет його Вітчизни народився саме 9 березня 1814 року. Якщо раніше вірші Кобзаря завчено бубніли на залікових уроках з літератури, щасливо струшуючи з себе панщину, і Катерину з її москальчуком, і чурек, і саклю за першим поворотом від школи, сьогодні його творчість, погодьтесь, як ніколи «в тренді».
Свій внесок у розробку культурної програми святкувань в області вирішили зробити працівники художнього музею. Так, на базі закладу підготовлено розгорнуту експозицію художніх творів за мотивами поезії Шевченка. Графіка, полотна олією, графіка, скульптура, предмети декоративно-ужиткового мистецтва.. Понад 50 робіт відібрано із фондового зібрання музею (період 60-70-х років – великоформатні, 1-2,5 завширшки), є й більш «свіжіші», із своїм напластуваннями нових інтерпретації. Але найбільш цінним експонатом виставки фахівці називають офорт – прижиттєвий портрет-гравюру Тараса Шевченка лейпцизького майстра Фрідріха Брокгауза 1860 року! На портреті бачимо поясне, фронтальне зображення поета, який сидить на стільці в кожусі та смушковій шапці. Відсторонений від зовнішнього світу, Тарас Григорович натомість повністю заглиблений у свій внутрішній світ, у потойбіччя: жити йому залишалися лічені місяці, і він, очевидно, вже відчував наближення смерті.
Напис під відбитком повідомляє: «Печ. со стали Ф.А.Брокгауза в Лейпциге», ще нижче – факсиміле автографа Шевченка. Це означає, що естамп був зроблений зі сталевої дошки Фрідріха Брокгауза в німецькому місті Лейпцигу і що Тарас Шевченко бачив його і навіть засвідчив власноручним підписом!