Кіровоградці нажахані телефонними шахраями, обдурені містяни чи не щодня пишуть заяви до міліції. Аферисти діють за такою схемою: дзвонять переважно жінкам і повідомляють, що в їхніх дітей неприємності. Владнати все пропонують за значну суму. Коли жертви оговтуються, то ідуть до правоохоронців, - йдеться в сюжеті ТСН.
Наприклад, одній жінці пізно ввечері подзвонив син і сказав, що потрапив до міліції. Щоб усе владнати, мати мала віддати десять тисяч гривень. Поспіхом зібравши усе, що мала: три тисячі гривень та золоті прикраси, жінка передала їх водію машини, що під‘їхала під її будинок.
Лише, коли віддала гроші, зрозуміла, що чула голос лише схожий на сина. Жінка звернулася до правоохоронців. Там заяву прийняли, але попередили, що якщо шахраїв і спіймають, то суворе покарання їм не світить. Так само, як і повернути видурені гроші. За такий злочин передбачене покарання у вигляді штрафу або обмеження волі до трьох років.
Чутки ж про банду шахраїв, яка працює на Кіровоградщині, у міліції не підтверджують. Кажуть, що єдине, що обʼєднує телефонних здирників - це гра на батьківських почуттях. Останнім часом подібні випадки в міліції реєструють щодня.
Щоб скоїти таке шахрайство, великого розуму не треба. Треба знати тільки номер телефону жертви і деякі данні про сина чи доньку. А цю інформацію можна легко отримати від сусідів та знайомих. Проте частіше шахраї телефонують навмання за номером у довіднику. Тому часто припускаються помилок: плутають син чи донька у жертви, а інколи з пропозицією владнати неприємності дитини, дзвонять бездітним.
Щоб не стати жертвою телефонних шахраїв, людині потрібно лише п‘ять хвилин часу, кажуть експерти, достатньо лише отямитися і проаналізувати ситуацію. Тож, радять: попросити тих, хто дзвонить, зателефонувати через кілька хвилин і покласти слухавку. Цього досить, щоб шахраї вже більше не подзвонили.
Кореспонденти ТСН Олена Шворак, Роман Круніч.