Кіровоградщина, петрівський район, рейдери, захват

У каламутній воді й рибку легше ловити: на Кіровоградщині підтвердили черговий випадок рейдерського захоплення

03.04.2018 | 10:30
1020

Як повідомляла раніше «Акула» спроба рейдерського захоплення відбулася у селі Луганка Петрівського району на СВК агрофірма "Маріампольська". Як виявилося за один день рейдери встигли зробити процедуру на яку потрібно близько двох місяців.

З чого ж все почалось? Минулої п’ятниці коли агрофірму не було допущено до аукціону продажу землі сільської ради представники вирішили приїхати до обласного центру та з’ясувати в чому причина відмови, але вони так і не встигли дізнатися більше. Дорогою до Кропивницького до керівник кооперативу Костянтина Міщаніна зателефонувала головний бухгалтер підприємства і повідомила про те, що до їх офісу прийшло четверо невідомих осіб, які запевняють про те, що кооператив знаходиться у власності інших людей. Ці особи надали копії документів в яких підприємство не лише мало іншого керівника, а було переформоване з колективної власності на товариство з обмеженою відповідальністю.

«По підробним документам було здійснено перереєстрацію та змінено форму власності СВК агрофірма "Маріампольська"  на ТОВ агрофірма "Маріампольська". Згідно наданих документів було здійснено державну реєстрацію вже на іншу особу. У них є все - накази про призначення голови, нового директора агрофірми і є протокол зборів. Всі ці документи підробні, так як для того, щоб провести такі дії потрібні загальні збори. Підприємство налічує близько 800 пайовиків, кожен з яких по факту являється співзасновником кооперативу.  Відповідно, щоб змінити форму власності потрібно мати 75% голосів зібраних під час загальних зборів, яких не було», - розповідає Костянтин Міщанін.

Дізнавшись про те, що на території кооперативу перебувають невідомі особи на місце події викликали поліцію, що і налякало ймовірних рейдерів і змусило покинути територію кооперативу.

Опісля керівник разом з адвокатом не гаючи часу відразу поїхали до обласного центру аби повідомити про незаконне заволодіння землями до Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області.


«Першими про рейдерське захоплення на території Петрівського району нам повідомили громадські активісти. Опісля до нас звернулися безпосередньо представники підприємства, тобто потерпіла сторона. Вони розповіли, про те, що на підприємство приїхали нібито четверо людей, які показали документи про зміну власника і про зміну керівника. Як виявилося згідно наданих документів реєстрація була здійснена ще в 2015 році, що не відповідає дійсності, а значить свідчить про факт підробних документів. Не дивлячись на те, що протокол є підробним він юридично завірений нотаріусом міста Києва. В реєстрі юридичних та фізичних осіб видно грубі порушення державного реєстратора. Вони є очевидними навіть з того боку, що перетворення, ліквідація, або інша зміна форми власності підприємства відбувається не в такій спосіб – за один день, а триває портягом, як мінімум, двох місяців. Має бути розпочата процедура, повідомлені всі кредитори про те, що відбувається така зміна, для того щоб кожен з них маючи претензії могли подати такі заперечення, щодо перетворення, або ліквідації. А також повідомити необхідним чином всіх співвласників такого СВК. Цієї процедури не було витримано і за один день вони встигли все зробити та перереєструвати», - розповів очільник Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Вади Гуцул.

Під час зустрічі керівник обласної юстиції Вадим Гуцул надав постраждалому правову допомогу та запропонував йому два варіанти поновлення корпоративних прав: поскаржитися до комісії Мін’юсту або подати позов до суду. Як захищати свої права керівник кооперативу поки не знає. А тим часом справу було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 4 ст. 190 ККУ (шахрайство) через ст. 15 ККУ (замах на злочин) та ст. 358 ККУ (підробка).

Наразі на території кооперативу гуртуються люди, які готові захищатися. «Акула» продовжуватиме слідкувати за перебігом подій. Подробиці згодом.

18.01.2019 18:00
Життя проходить - не здогнaти І серед втрaт своїх пaдінь, Нaвчись прекрaсне помічaти Допоки чaс не зник як тінь.  Дмитро Веремчук
18.01.2019 17:27
В місті Олексaндрія молодші школярі ЗНЗ №10 нaвчaються в нових клaсaх. Про це інформує "Aкулa", посилaючись нa сaйт Олексaндрійської міської рaди. Зa сприяння місцевої влaди, в нaвчaльному...
18.01.2019 16:56
У 2018 році одеські залізничники відремонтували три мости та три ділянки земполотнa.Про це "Акулі" повідомили в пренс-центрі регіонaльної філії "Одеськa зaлізниця" AТ "Укрзaлізниця". Зa 2018...
18.01.2019 16:17
В обласному центрі бійці ДСНС врятували цуценя.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі У ДСНС області. 18 січня об 11:37 до Служби порятунку "101" нaдійшло повідомлення про те, що у кaнaлізaційний...
18.01.2019 15:42
Сьогодні, 18 січня, зa інформaцією Держпродспоживслужби в Кіровогрaдській облaсті, зафіксовано порушення повітряно-теплового режиму в двох садочках.Про це "Акулі" повідомили в Держпродспоживслужбі. ...