У художньому музеї виставлені приховані глибини вашої підсвідомості

У художньому музеї виставлені приховані глибини вашої підсвідомості

22.12.2017 | 16:30
466

Виставку народного художника, заслуженого діяча мистецтв Михайла Надєждіна, розгорнуту в обласному художньому музеї, певною мірою можна назвати підсумковою. Присвячена вона 55-ій річниці творчої діяльності художника та 20-річчю присвоєння йому звання народного. Цього року митець відзначив свій 80-річний ювілей, тож і назва виставки – «Мій світ – моя істина» говорить про те, що тут зібрані твори, які становлять його творче кредо.

І картини тут непрості. Крім звичних натюрмортів, кількох пейзажів, тут багато творів, зображення на яких несуть на собі подвійне чи й потрійне навантаження, їх не збагнути з першого погляду, тут не йдеться про банальну естетику, а про  глибинний символічний зміст. Науковці художнього музею Ганна Осипова та Ганна Недлінська  зробили висновок, що творчість художника можна розглядати, як живописний психоаналіз людства,  висвітлення його прихованих підсвідомих глибин.

Михайло Надєждін розповів, що починаючи зі старших курсів Дніпропетровського художнього училища,  тривав його творчий пошук. Більше 25 років його незвичні для того часу роботи не сприймали ні офіційні  мистецькі інституції, ні більшість колег по пензлю. Лише у 1988 році він зміг стати членом Спілки художників України і на його бунтарські роботи почали  звертати увагу.

Про його неординарний стиль добре свідчать «Автопортрети».  Їх чотири, від 1962 року до 2015. Кожен з них виконаний в особливій манері і якщо риси обличчя можуть бути схожими, то тло і ракурси настільки різні, що  важко сказати, ніби це одна й та сама людина. Художник Михайло Надєждін малює не видиму оболонку речей чи людей,  а той внутрішній світ, який він відчув і який йому вдалося вловити  талановитим пензлем і  загостреною інтуїцією митця.


Мистецтвознавець Броніслав Куманський, говорячи про живопис Надєждіна, процитував французького філософа Роже Гароді, який  у своїй книзі «Реалізм без берегів» стверджував, що реалізм – це усе, що бачить і відчуває художник.

Михайлу Володимировичу доводилось бувати різним не лише у творчості. Адже він 26 років очолював обласну організацію Спілки художників, фактично був одним із її фундаторів. Так само не без його участі  у нашому місті відкрився художньо-меморіальний музей імені Олександра Осмьоркіна. Та й обласний художній музей, який незабаром відзначатиме своє 25-річчя, за словами Ганни Осипової, теж мав сприяння з боку Спілки художників. Довелося Михайлу Надєждіну відстоювати інтереси колег і у  статусі депутата обласної ради.

Цікаве його реноме і у родинному колі. За його словами, саме дружина Віра, з якою вони прожили уже більше півстоліття, радила йому не зупинятися на методі соціалістичного реалізму, а шукати себе  у творчості. І донька Оксана, і син Андрій отримали від батька мистецькі здібності і таланти. Андрій Михайлович якось згадував: він, тоді ще зовсім малий хлопчик, у відсутність батька, старанно розмалював своїми картинками білі стіни його майстерні. На диво, батько не розсердився, а взяв у рамочки деякі зображення і урочисто відкрив першу у житті малого художню виставку. Нині Андрій Надєждін – знаний у місті і в Україні художник та мистецтвознавець.

Тож істин у автора  великої  (48 картин) виставки немало. Та, можливо, у його творах ви знайдете відблиск і своєї підсвідомості.

Світлана Орел, Кропивницький


23.10.2018 18:00
Це відчуття шукaє людинa протягом життя. Його оспівує, прaгне продовжити і зупинити хоч нa мить. Це щaстя. Сaме неосяжне, суперечливе, aле тaке бaжaне явище. У цій стaтті можнa вибрaти відповідний...
23.10.2018 17:29
Виховaнець кропивницької КДЮСШ №1 стaв бронзовим призером чемпіонaту Укрaїни з боксу.Про це інформує прес-служба міської ради Кропивницького, передає "Акула". У Покровську відбувся...
23.10.2018 17:00
Протягом минулого тижня до Олексaндрійського відділу поліції нaдійшло 281 звернення громaдян, з них до Єдиного реєстру досудових розслідувaнь внесено 48. Про це інформує  "Голос Громaди", ...
23.10.2018 16:30
Університет - це звучить. За умовчанням університетський диплом вважається престижнішим від інститутського, хоча і там і там студент отримує вищу освіту. Одначе навіть три освіти нічого не варті,...
23.10.2018 16:00
Вбивць директора дитячого будинку посадили до в'язниці.Про це інформує Експрес-онлайн з посиланням на Єдиний реєстр судових рішень, передає "Акула". Трaгічні події розгортaлися в трaвні 2015 року. ...