АКУЛА MEDIA
У художньому музеї виставлені приховані глибини вашої підсвідомості

У художньому музеї виставлені приховані глибини вашої підсвідомості

22.12.2017 | 16:30
236

Виставку народного художника, заслуженого діяча мистецтв Михайла Надєждіна, розгорнуту в обласному художньому музеї, певною мірою можна назвати підсумковою. Присвячена вона 55-ій річниці творчої діяльності художника та 20-річчю присвоєння йому звання народного. Цього року митець відзначив свій 80-річний ювілей, тож і назва виставки – «Мій світ – моя істина» говорить про те, що тут зібрані твори, які становлять його творче кредо.

І картини тут непрості. Крім звичних натюрмортів, кількох пейзажів, тут багато творів, зображення на яких несуть на собі подвійне чи й потрійне навантаження, їх не збагнути з першого погляду, тут не йдеться про банальну естетику, а про  глибинний символічний зміст. Науковці художнього музею Ганна Осипова та Ганна Недлінська  зробили висновок, що творчість художника можна розглядати, як живописний психоаналіз людства,  висвітлення його прихованих підсвідомих глибин.

Михайло Надєждін розповів, що починаючи зі старших курсів Дніпропетровського художнього училища,  тривав його творчий пошук. Більше 25 років його незвичні для того часу роботи не сприймали ні офіційні  мистецькі інституції, ні більшість колег по пензлю. Лише у 1988 році він зміг стати членом Спілки художників України і на його бунтарські роботи почали  звертати увагу.

Про його неординарний стиль добре свідчать «Автопортрети».  Їх чотири, від 1962 року до 2015. Кожен з них виконаний в особливій манері і якщо риси обличчя можуть бути схожими, то тло і ракурси настільки різні, що  важко сказати, ніби це одна й та сама людина. Художник Михайло Надєждін малює не видиму оболонку речей чи людей,  а той внутрішній світ, який він відчув і який йому вдалося вловити  талановитим пензлем і  загостреною інтуїцією митця.


Мистецтвознавець Броніслав Куманський, говорячи про живопис Надєждіна, процитував французького філософа Роже Гароді, який  у своїй книзі «Реалізм без берегів» стверджував, що реалізм – це усе, що бачить і відчуває художник.

Михайлу Володимировичу доводилось бувати різним не лише у творчості. Адже він 26 років очолював обласну організацію Спілки художників, фактично був одним із її фундаторів. Так само не без його участі  у нашому місті відкрився художньо-меморіальний музей імені Олександра Осмьоркіна. Та й обласний художній музей, який незабаром відзначатиме своє 25-річчя, за словами Ганни Осипової, теж мав сприяння з боку Спілки художників. Довелося Михайлу Надєждіну відстоювати інтереси колег і у  статусі депутата обласної ради.

Цікаве його реноме і у родинному колі. За його словами, саме дружина Віра, з якою вони прожили уже більше півстоліття, радила йому не зупинятися на методі соціалістичного реалізму, а шукати себе  у творчості. І донька Оксана, і син Андрій отримали від батька мистецькі здібності і таланти. Андрій Михайлович якось згадував: він, тоді ще зовсім малий хлопчик, у відсутність батька, старанно розмалював своїми картинками білі стіни його майстерні. На диво, батько не розсердився, а взяв у рамочки деякі зображення і урочисто відкрив першу у житті малого художню виставку. Нині Андрій Надєждін – знаний у місті і в Україні художник та мистецтвознавець.

Тож істин у автора  великої  (48 картин) виставки немало. Та, можливо, у його творах ви знайдете відблиск і своєї підсвідомості.

Світлана Орел, Кропивницький


19.01.2018 18:00
Яке ж дивовижне засніжене місто! Біле покривало приховало весь бруд і наповнило душу казковим, неперевершеним настроєм.Фото: Анастасія Банік
19.01.2018 17:30
У зв’язку зі зниженням температури пoвітря та пoгіршенням пoгoдних умoв, в oбласнoму центрі у закладах oхoрoни здoрoв'я, сoціальнoгo захисту населення та на житлoвo-експлуатаційних дільницях...
19.01.2018 17:00
У Крoпивницькoму відбулася нарада щoдo забезпечення швидкісним Інтернетoм закладів oсвіти, oхoрoни здoрoв’я та oрганів місцевoгo самoврядування на теритoрії Кірoвoградськoї oбласті. Прo це...
19.01.2018 16:52
Відповідний пост  зі скаргою  був  опублікований в групі «Батьківська рада Кропивницького» у  мережі Фейсбук. Зокрема, одна з учасниць групи скаржиться на мізерний сніданок...
19.01.2018 16:30
На Кірoвoградщині на хабарі затримали гoлoвнoгo лікаря пoліклініки Націoнальнoї пoліції України. Прo це пoвідoмляє прес-служба військoвoї прoкуратури Південнoгo регіoну України, передає "Акула". ...