АКУЛА MEDIA
олiцейськi з Кiровоградщини продовжують iз честю нести службу на схiдних рубежах держави. Нинi бiйцi батальйону «Святослав»

У бійців різні долі та життєві ситуації, але їх об’єднує прагнення захистити свою державу

13.10.2017 | 10:30
358

Полiцейськi з Кiровоградщини продовжують iз честю нести службу на схiдних рубежах держави. Нинi бiйцi батальйону «Святослав» оберiгають спокiй мирних громадян на Луганщинi. Серед спецпризначенцiв Iгор Качур та Валентин Татарченко, якi прийшли добровольцями у пiдроздiл на початку його створення.

У 2014 роцi, у тодi ще у мiлiцейському, батальйонi особливого призначення розпочали службу бiльшiсть дiючих спiвробiтникiв, якi i нинi складають його потужний кiстяк. Цих бiйцiв характеризує та об’єднує спiльне бажання захистити громадян своєї країни вiд протиправних посягань та моментальна реакцiя у нестандартних ситуацiях, якi можуть виникнути пiд час виконання службових обов’язкiв у зонi проведення АТО.

Капрал полiцiї Iгор Качур вступив до лав батальйону «Кiровоград» одразу ж пiсля його сформування. Не змiг бути осторонь подiй, що вiдбувалися в державi. Перед цим побував у мiськвiйськкоматi, аби вступити до Збройних Сил України. Проте чоловiку порадили зачекати, адже вiйськова спецiалiзацiя Iгоря на той момент не була актуальною: свого часу чоловiк проходив строкову вiйськову службу на посадi водолаза-розвiдника диверсiйної групи в одному iз спецпiдроздiлiв. Втiм просто сидiти та чекати Iгор не змiг та, коли почув, що створюється спецпiдроздiл мiлiцiї, який боротиметься з тероризмом безпосередньо у зонi проведення АТО, то одразу ж виявив бажання служити у ньому. Пiд час вiдряджень до схiдних регiонiв держави Iгорю Качуру довелося побувати у багатьох мiсцях Донбасу, де на той момент мiсцевi мешканцi потребували захисту правоохоронцiв вiд протиправних посягань.

Один iз таких випадкiв, як згадує полiцейський, стався влiтку 2014 року у Дебальцевому. Спiвробiтники батальйону «Кiровоград» у складi зведеного загону заступили у черговий добовий наряд iз охорони громадського порядку та пiдтримання публiчної безпеки у мiстi. Згодом надiйшла оперативна iнформацiя, що у колишньому напiвзруйнованому примiщеннi мiської ради можуть переховуватися озброєнi бойовики одного з бандугрупувань. До мiсця висунулися вiйськовi, працiвники мiсцевого райвiддiлу та батальйону «Кiровоград», серед яких був i Iгор Качур. Iнформацiя про переховування злочинцiв пiдтвердилася. На вимогу правоохоронцiв про припинення опору – пролунали пострiли у вiдповiдь. Пiд час перестрiлки було поранено одного з правоохоронцiв мiсцевого райвiддiлу. Iгор Качур, у свою чергу, не розгубився та надав першу домедичну допомогу пораненому та допомiг евакуювати його з-пiд обстрiлiв. Завдяки особистiй хоробростi та умiнню бiйця вчасно зреагувати у критичнiй ситуацiї, життя постраждалого вдалося врятувати. Пiзнiше були затриманi i учасники стрiлянини.


Ще один зi спiвробiтникiв батальйону – капрал полiцiї Валентин Татарченко прийшов служити до пiдроздiлу на початку його формування, у 2014 роцi, прагнучи захищати свою Батькiвщину.

У 2015 роцi пiд час вiдрядження у Вуглегiрську на Донеччинi бiйцi батальйону «Кiровоград», зокрема Валентин Татарченко та Олександр Терещенко, заступили на службу з охорони громадського порядку та пiдтримання публiчної безпеки на вулицях мiста. Бiля одного з нежилих примiщень правоохоронцi помiтили групу пiдозрiлих осiб. До них пiдiйшли бiйцi одного зi спецпiдроздiлiв, а зловмисники у вiдповiдь вiдкрили вогонь. «Кiровоградцi» одразу ж згрупувалися та почали вiдстрiлюватися, чим допомогли вийти з-пiд обстрiлiв своїм колегам. Завдяки злагодженим дiям кiровоградських спецпризначенцiв, вдалося уникнути жертв серед правоохоронцiв i мирного населення та затримати озброєних злочинцiв, учасникiв терористичного угрупування.

Звiсно, хлопцi не вважають свої вчинки чимось геройським. I на сьогоднi надалi продовжують нести службу та оберiгати цiлiснiсть держави на її схiдних рубежах. Позаду найгарячiшi точки схiдного краю: Волноваха, Вуглегiрськ, Дебальцеве, Золоте, Лисичанськ, Марiуполь тощо. Наразi бiйцi батальйону полiцiї особливого призначення «Святослав» оберiгають спокiй мирних громадян на пiд’їздах до Попасної та Лисичанська на Луганщинi.

Рiзнi долi, рiзнi життєвi ситуацiї: Iгор Качур – з Новомиргородщини, мав досвiд роботи у правоохоронних структурах, а Валентин Татарченко – зi Знам’янщини, пiшов служити до батальйону пiсля строкової вiйськової служби, проте об’єднує їх одна спiльна риса – любов до України та прагнення захистити її незалежнiсть.

БПСПОП «Святослав»полiцiї Кiровоградської областi


22.09.2018 15:00
У Суботцях Кіровогрaдської облaсті продовжуються пошукові зaходи по відпрaцювaнню місцевості з метою розшуку безвісно зниклої неповнолітньої Діaни Хріненко.Про це на сторінці у Фейсбук повідомив...
22.09.2018 13:55
Упродовж минулої доби, 21 вересня, ситуaція в рaйоні проведення оперaції зaлишaлaся цілком контрольовaною Об’єднaними силaми.Про це інформує прес-служба ООС, передає "Акула". Окупaнти 18 рaзів...
22.09.2018 12:45
Минулої доби рятувaльники Кіровогрaдщини приборкaли чотири пожежі в житловому секторі.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі У ДСНС області. 21 вересня пожежно-рятувaльні підрозділи...
22.09.2018 12:00
Олег Сенцов голодує 131 день.Подробиці в сюжеті ТСН, передає "Акула".Про здоров'я незлaмний брaнець не пише aні словa. Через прaвозaхисників колегaм висилaє вкaзівки щодо постaновки фільму зa п'єсою ...
22.09.2018 11:00
Семерo кoлишнiх пaртизaнiв i пiдпiльникiв Другoї свiтoвoї вiйни oтримaли грoшoву дoпoмoгу вiд мiськoї влaди з нaгoди вiдзнaчення Дня пaртизaнськoї слaви у КрoпивницькoмуПрo це iнфoрмує прес-службa...