історія, кіровоград

Цей день в історії Кіровоградщини та світу. 3 липня

03.07.2013 | 07:37
837

В Єлисаветграді:

У 1858 році в Єлисаветграді працював російський архітектор і мемуарист Андрій Михайлович Достоєвський. Молодший брат видатного письменника Ф. М. Достоєвського, батько гістолога Олександра Достоєвського.

1940 - РНК СРСР видав постанову «Про організаційну структуру Народного комісаріату зв’язку». Визначалися структурні підрозділи наркомату, серед яких передбачалося створення, зокрема, інституту Уповноваженого народного комісаріату зв’язку при РНК Української РСР, а також Кіровоградське обласне управління зв’язку.

В світі:

У 1841 році англійський астроном Джон Адамс оголосив про те, що відрив планету Нептун.

Середня відстань Нептуна  від Сонця у 30,058 разів більша, ніж у Землі і становить приблизно 4497 млн. км. Це значить, що світло від Сонця доходить до Нептуна трохи більше, ніж за 4 години. Тривалість року, тобто час одного повного оберту навколо Сонця — 164,8 земних років. Екваторіальний діаметр планети 49500 км, що майже в чотири рази переверщує діаметр Землі, причому власне обертання настіл ьки швидке, що доба на Нептуні триває всього 15,8 години. Нептун виглядає на небі як зірка 7,8 зоряної величини; при сильному збільшенні він має вигляд зеленуватого диска, позбавленого будь-яких деталей.

1886 року  Карл Бенц із Мангейма здійснив перший у світі виїзд автомобілем власної конструкції, досягнувши швидкості 16 км/год.

 1928 рік — у продажу з'явилися перші телевізори (у США, вартістю 75 доларів).

 1963-го  на екрани СРСР вийшов фільм Генріха Оганісяна "Три плюс два", поставлений за п'єсою Сергія Михалкова "Дикуни".

 Троє нерозлучних друзів - ветеринар Роман, дипломат Вадим і фізик (доктор фізико-математичних наук) Степан - вирушили разом у відпустку на автомобілі Волга ГАЗ-21 відпочивати "дикунами" на безлюдний берег Чорного моря.  Однак виявилося, що на місце, які обрали для зупинки друзі претендує пара дівчат: артистка цирку Зоя і кіноактриса Наташа, аргументовано доводять, що вони відпочивають саме на цьому місці з року в рік. Жодна ні інша сторони поступатися не збираються і їхати не хочуть, тому намагаються створити суперникам нестерпні умови для відпочинку. Але й дівчата красиві, і хлопці молоді і вільні - війна довго не може тривати в таких умовах. 


 У 1996-му  Борис Єльцин, набравши у другому турі виборів 53,82 % голосів, обраний президентом Росії на другий термін (лідер комуністів Геннадій Зюганов здобув 40,41%).

 3 липня народилися:

1883 рік — Франц Кафка, чеський філософ, німецькомовний письменник, майстер літератури абсурду (романи З"амок", "Процес").

1951 рік народився Жан-Клод Дювальє (Бебі Док), диктатор Гаїті в 1971-1986 роках. (після смерті свого батька).  У 19-річному віці став наймолодшим президентом у світі.

1962 рік народився  Том Круз, американський кіноактор ("Місія нездійсненна”, "Особлива думка”, "Останній самурай”, "Війна світів”).

Експерти від кіно зазначають, що в фільмографії Круза більше гучних хітів, ніж видатних ролей (за кількістю блокбастерів, які зібрали в прокаті США більше 100 млн. доларів, він випереджує інших зірок), однак заперечувати, що зараз він є одним з найвідоміших акторів Голлівуду, важко. Перший шлюб з акторкою Мімі Роджерс, другий — з Ніколь Кідман (одні вважають, що він посприяв голлівудській кар’єрі акторки, інші — що, навпаки, гальмував її), Пенелопа Крус і, нарешті, нове кохання — Кеті Холмс. Відверта реклама на весь світ останнього роману сильно погіршила публічний імідж актора і зробила його об’єктом численних пародій.

1984 рік народився Любко  Дереш, український письменник ("Культ", "Поклоніння ящірці", "Трохи пітьми"). Любко Дереш — один із найвідоміших сучасних українських авторів. Головні герої його творів — підлітки та цікаві історії з їхнього життя. Автор намагається правдиво показати життя героїв, тому у творах використовує розповсюджений сучасний сленг та лайливі слова. У деяких уривках сюжет містить містичні елементи і враження підлітків, які перебували під впливом галюциногенних препаратів. З 2008 року веде програму "Книжкова полиця" на телеканалі КРТ. Зараз письменник працює над новим романом — "Як стати Богом і не заплакати".

27.02.2019 18:00
Після періоду щастя, радісного хвилювання і відчуття повноти життя неминуче прийде сприйняття досягнутого, як само собою зрозуміле і виникне занепокоєння, незадоволеність і бажання більшого.
22.01.2019 11:45
Сьогодні, 22 січня, о 10:00 від меморіaльної дошки Віктору Чміленку відбулaся пaм’ятнa ходa, передaє кореспонденткa "Aкули". Учaсники дійствa крокувaли головними вулицями містa тa поклaдaли квіти...
11.01.2019 13:03
Скульптури прадавніх баб, знайшли студенти коледжу на Кіровоградщині.Про це йдеться в сюжеті ТСН, передає "Акула".Стелам понад п'ять тисяч років, їх висікали нащадки індоіранців, які жили в...
31.12.2018 10:31
Рух тролейбусів 01 січня 2019 року розпочнеться о 07:00, про це йдеться на сайті ОДА, передає "Акула".Комунальне підприємство «Електротранс» просить кропивничан врахувати зміну графіка роботи...
16.08.2016 17:00
У Кіровограді місцеві активісти закликають чиновників відчути на собі життя в інвалідному візочку. Людям з обмеженими можливостями незручно пересуватися центром міста: відсутні пандуси, транспорт,...