В травні, підбиваючи підсумки роботи міської ради шостого скликання за два з половиною роки, представники влади не спромоглися назвати жодних вагомих досягнень нинішньої команди «крєпкіх хазяйствєнніков» та виконаних обіцянок. Через місяць виповниться вже три роки, як до влади в Кіровограді з амбітними планами прийшла Партія регіонів. За прикладом реформаторів загальнодержавного рівня, які відзначилися сумнозвісними Пенсійною та Податковою реформами, місцеві регіонали не поступаються їм за кількістю безглуздих антинародних нововведень. Пропонуємо вашій увазі топ 5 «покращень» від Партії регіонів у Кіровограді.
Майже три роки підготовки до її проведення і впровадження цього літа під «чутливим» керівництвом заступника голови облдержадміністрації Олександра Чернявського закінчилися тим, що Кіровоград у плані транспортного сполучення перетворився на Кущівку. Тобто, з будь-якої частини міста дістатися до іншої стало однаково складно. Єдине, що влада домоглася - розвантаження центральної частини міста від надмірної кількості машин, ліквідувавши найпопулярніші маршрути №№50, 9-А, 1, 120 та інші. Натомість забила під зав’язку транспорт автобусних парків Осетрова, Вінницького та Дзядуха, які провівши між собою тендер, отримали найприбутковіші маршрути. Не зважаючи на численні скарги городян, реформатори не поспішають визнавати і виправляти свої помилки. Тим часом наявні на маршрутах великоміські автобуси, на які чиновники сподівалися як на панацею від усіх транспортних негараздів, у час пік перетворюються на під зав’язку набиті консервні банки. Також кіровоградцям частіше доводиться їздити з пересадками, витрачаючи значно більше коштів. Тож не складно здогадатися, на чию користь лобіюють транспортне «покращення» чиновники та замгубернатора Чернявський.
В результаті реалізації її першого етапу, на базі існуючих поліклінік №3 та №5 було створено два центри первинної медико-санітарної допомоги. До них приєднали служби дільничних та сімейних лікарів з решти медичних закладів міста. Замість обіцяної економії коштів на скороченні адмінапарату вийшло з точністю до навпаки – управління охорони здоров’я подвоїло керівництво поліклінік, розділивши терапевтичні служби і вузькопрофільних спеціалістів. Крім того, деякі дільниці змінили своє підпорядкування. Тепер для того, щоб отримати звичайну довідку для дитсадка, кіровоградцям доведеться почергово відвідати кілька медичних закладів, розташованих у різних кінцях міста. Зрозуміло, витрачаючи немалі гроші на проїзд та дорогоцінний час.
В той час, коли більшість вулиць обласного центру не мають дорожньої розмітки, незрозумілі лінії у вигляді зелених черв’яків з’явилися на його тротуарах. Як з’ясувалося згодом, це – «історична лінія», один із плодів креативної фантазії місцевих регіоналів і російського спеціаліста з брендингу територій Дениса Візгалова, запрошеного за ініціативи екс-губернатора області Сергія Ларіна та колишнього першого заступника голови облради Олександра Шаталова. Креативні черв’яки, поки майже не стерлися, вказували гостям Кіровограда напрямки до його історичних місць. Днями до «історичної лінії» додалася «молодіжна», яка мала б вказувати місця відпочинку молоді.
Ідея належить вже згадуваним панам Сергію Ларіну та Олександру Шаталову. Підготовкою до об’єднання ж безпосередньо займався Олександр Чернявський. У той час він обіймав посаду заступника директора з комерційної діяльності Комунального підприємства "Кіровоградське водопровідно-каналізаційне господарство". За рахунок об’єднання планувалося скоротити витрати на адмінапарат та провести модернізацію водопровідних мереж. Проте на сьогоднішній день підприємство майже доведене до банкрутства і є найбільшим в області боржником до Пенсійного фонду та по зарплатні працівникам. Разом з тим, лише протягом останніх тижнів у Кіровограді сталося дві значні аварії. Так, на площі Богдана Хмельницького кілька годин поспіль бив фонтан заввишки у п’ять метрів. А внаслідок пориву по проспекту Університетському, 32, тисячі кіровоградців на два дні залишилися без водопостачання. Майже щодня в різних районах міста можна спостерігати річки та дірки в асфальті, які утворилися через пориви водопровідних мереж, із чого можна зробити висновок як про їх стан, так і «успішність» проекту.
Півтора роки тому в Кіровограді було створено підприємство «Кіровограджитлосервіс». Воно мало б підпорядкувати собі ЖЕКи, забрати у них адміністративну функцію (відповідно, скоротити адмінапарат), замовляти комунальні послуги та провести інвентаризацію житлового фонду. Торік на його утримання з міського бюджету було виділено понад двісті тисяч гривень, ще двісті п’ятдесят тисяч – нинішнього. Однак нічого з обіцяного зроблено не було. Під час однієї з прес-конференцій в міськраді представники влади визнали, що реформа ЖКГ зависла як комп’ютер, а попередній заступник міського голови з питань ЖКГ обрав неправильну стратегію, яку має переглянути новий зам. Але поки що конкретних дій дочекатися не вдалося. Тим часом кіровоградці продовжують платити КРЕпам за послуги, які практично не надаються.