Талановитий нащадок українського генія

12.03.2013 | 09:36
1200

Прізвище Кропивницьких відоме далеко за межами України, у першу чергу, завдяки Марку Лукичу – «батьку» українського театру та нашому земляку. Щедро обдарувавши талантами  засновника театру корифеїв, природа, всупереч поговірці, не відпочила на  нащадках, і фотороботи одного з них  – Ігоря Олексійовича, сина наймолодшої доньки Марка Лукича, презентуються зараз у відділі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї  М. Л. Кропивницького.

 

Журналіст, музикознавець, композитор та фотохудожник протягом всього свого життя займається збереженням пам’яті своїх близьких: дідуся – Марка Кропивницького і батька – Олексія Рябова, видатного композитора та диригента, заслуженого діяча мистецтв України. Співпраця Ігоря Олексійовича з меморіальним музеєм  М. Л. Кропивницького триває вже не один рік. Ще у 80-х роках ХХ століття на замовлення меморіального музею Ігор Олексійович виконував фотороботи в архівах і наукових бібліотеках СРСР. Завдяки Ігорю Кропивницькому експозиція музею збагатилась безцінними реліквіями – меблями, годинником фірми «Беккер», грамофоном, рушником матері Марка Лукича, що мають більш ніж вікову історію і, найголовніше, – належали родині Кропивницьких, служили Марку Лукичу, а потім його дітям та родині. 

Після закінчення Київської державної консерваторії Ігор Кропивницький працював у Київському театрі опери та балету завідувачем літературно-музичного відділу. У цей час молодий музикознавець друкувався у періодичних виданнях, тоді ж з'явились його перші композиторські твори. Вируюче навколо життя захопило юнака, спонукало до творчого пошуку. 


У 60-х роках минулого століття Ігор Олексійович познайомився з молодим телебаченням і побачив його перспективи, відтоді він став телекореспондентом, що у своїх репортажах виконував роботу сценариста, режисера та оператора. У 1970-х роках Ігор Кропивницький успішно співпрацював з періодичними і художніми виданнями. Журналіст професійно зростав, бував у закордонних відрядженнях. Все більше його захоплювало фотомистецтво, він почав працювати над виданням фотоальбомів, що розповідають про красу України. Фотороботи Ігоря Кропивницького широко представлені на плакатах, календарях, листівках, в його доробку – книги та подарункові фотоальбоми «Сорочинський ярмарок», «Україна - чарівний край», «Мальовнича Україна».

Кілька десятків фоторобіт І.О.Кропивницького привезені з Києва співробітниками меморіального музею М.Кропивницького  взимку цього року. У лютому деякі з них використані були на виставці «Зимові етюди». І ось 5 березня на огляд відвідувачам представлено «Весняні переспіви». На фото – квітуча гілка яблуні, первоцвіти, дерева у воді, лебеді тощо – те, що кличе весну, вселяє надію на краще, радує око красою. Роботи талановитого нащадка родини Кропивницьких експонуватимуться протягом місяця. 


02.04.2020 10:00
На сьoгoднішній день пoширення кoрoнавіруснoї інфекції COVID-19 сталo викликoм для людей у всьoму світі, незалежнo від займанoї пoсади чи  сoціальнoгo статусу в суспільстві. Так як від...
31.03.2020 14:06
У зв'язку із ускладненням епідеміoлoгічнoї ситуації у Крoпивницькoму, державні oргани, устанoви та oргани місцевoгo самoврядування надають виключнo невідкладні адміністративні пoслуги.Такий...
27.03.2020 10:31
У Центрі надання адміністративних пoслуг міськoї ради Крoпивницькoгo змінилися нoмери телефoнів Про це повідомляють на сайті міської ради Кропивницького, передає "Акула". Від сьoгoднішньoгo...
18.03.2020 14:02
ЦНАП на карантині: як у Крoпивницькoму oтримати адмінпoслуги без ризику зустріти вірусну інфекцію Прo це пoвідoмив директoр департаменту адміністративних пoслуг міськoї ради Сергій...
27.02.2019 18:00
Після періоду щастя, радісного хвилювання і відчуття повноти життя неминуче прийде сприйняття досягнутого, як само собою зрозуміле і виникне занепокоєння, незадоволеність і бажання більшого.