Талановитий нащадок українського генія

12.03.2013 | 09:36
1033

Прізвище Кропивницьких відоме далеко за межами України, у першу чергу, завдяки Марку Лукичу – «батьку» українського театру та нашому земляку. Щедро обдарувавши талантами  засновника театру корифеїв, природа, всупереч поговірці, не відпочила на  нащадках, і фотороботи одного з них  – Ігоря Олексійовича, сина наймолодшої доньки Марка Лукича, презентуються зараз у відділі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї  М. Л. Кропивницького.

 

Журналіст, музикознавець, композитор та фотохудожник протягом всього свого життя займається збереженням пам’яті своїх близьких: дідуся – Марка Кропивницького і батька – Олексія Рябова, видатного композитора та диригента, заслуженого діяча мистецтв України. Співпраця Ігоря Олексійовича з меморіальним музеєм  М. Л. Кропивницького триває вже не один рік. Ще у 80-х роках ХХ століття на замовлення меморіального музею Ігор Олексійович виконував фотороботи в архівах і наукових бібліотеках СРСР. Завдяки Ігорю Кропивницькому експозиція музею збагатилась безцінними реліквіями – меблями, годинником фірми «Беккер», грамофоном, рушником матері Марка Лукича, що мають більш ніж вікову історію і, найголовніше, – належали родині Кропивницьких, служили Марку Лукичу, а потім його дітям та родині. 

Після закінчення Київської державної консерваторії Ігор Кропивницький працював у Київському театрі опери та балету завідувачем літературно-музичного відділу. У цей час молодий музикознавець друкувався у періодичних виданнях, тоді ж з'явились його перші композиторські твори. Вируюче навколо життя захопило юнака, спонукало до творчого пошуку. 


У 60-х роках минулого століття Ігор Олексійович познайомився з молодим телебаченням і побачив його перспективи, відтоді він став телекореспондентом, що у своїх репортажах виконував роботу сценариста, режисера та оператора. У 1970-х роках Ігор Кропивницький успішно співпрацював з періодичними і художніми виданнями. Журналіст професійно зростав, бував у закордонних відрядженнях. Все більше його захоплювало фотомистецтво, він почав працювати над виданням фотоальбомів, що розповідають про красу України. Фотороботи Ігоря Кропивницького широко представлені на плакатах, календарях, листівках, в його доробку – книги та подарункові фотоальбоми «Сорочинський ярмарок», «Україна - чарівний край», «Мальовнича Україна».

Кілька десятків фоторобіт І.О.Кропивницького привезені з Києва співробітниками меморіального музею М.Кропивницького  взимку цього року. У лютому деякі з них використані були на виставці «Зимові етюди». І ось 5 березня на огляд відвідувачам представлено «Весняні переспіви». На фото – квітуча гілка яблуні, первоцвіти, дерева у воді, лебеді тощо – те, що кличе весну, вселяє надію на краще, радує око красою. Роботи талановитого нащадка родини Кропивницьких експонуватимуться протягом місяця. 


27.02.2019 18:00
Після періоду щастя, радісного хвилювання і відчуття повноти життя неминуче прийде сприйняття досягнутого, як само собою зрозуміле і виникне занепокоєння, незадоволеність і бажання більшого.
22.01.2019 11:45
Сьогодні, 22 січня, о 10:00 від меморіaльної дошки Віктору Чміленку відбулaся пaм’ятнa ходa, передaє кореспонденткa "Aкули". Учaсники дійствa крокувaли головними вулицями містa тa поклaдaли квіти...
11.01.2019 13:03
Скульптури прадавніх баб, знайшли студенти коледжу на Кіровоградщині.Про це йдеться в сюжеті ТСН, передає "Акула".Стелам понад п'ять тисяч років, їх висікали нащадки індоіранців, які жили в...
31.12.2018 10:31
Рух тролейбусів 01 січня 2019 року розпочнеться о 07:00, про це йдеться на сайті ОДА, передає "Акула".Комунальне підприємство «Електротранс» просить кропивничан врахувати зміну графіка роботи...
16.08.2016 17:00
У Кіровограді місцеві активісти закликають чиновників відчути на собі життя в інвалідному візочку. Людям з обмеженими можливостями незручно пересуватися центром міста: відсутні пандуси, транспорт,...