Основоположними засадами трансформації такої чутливої для суспільства царини як охорона здоров'я мають стати економіка, фінанси, організація системи управління, кадрове забезпечення. Про це 9 липня 2013 року в програмі "Сьогодні. Про головне" на телеканалі ТВі сказав народний депутат від Всеукраїнського об'єднання "Свобода", голова парламентського підкомітету з питань законодавчого забезпечення реформування системи охорони здоров'я, медичної освіти та науки Святослав Ханенко.
Свободівець зазначив, що влада здійснює реформування системи охорони здоров'я без наукового обґрунтування, "як вождь покаже". Через це, з одного боку, рівень кваліфікації та ефективности роботи лікарів катастрофічно знижується, з иншого – має місце гостра нестача кадрів. "За нинішньої системи оплати праці в охороні здоров'я скоро взагалі нікому буде працювати. Понад 50% випускників медичних вишів, у першу чергу ті, що навчалися на бюджетному відділенні, не поповнюють лави лікарів, оскільки рівень оплати праці такий, що прожити за ці гроші неможливо", – сказав він.
Святослав Ханенко наголосив на необхідності ухвалення парламентом законів "Про засади державної політики в галузі охорони здоров'я" та "Про затвердження загальнодержавної програми розвитку охорони здоров'я України", в якій буде прописано, які саме закони і коли потрібно ухвалити в подальшому та як їх упровадити: "Сьогодні ж реформи такі самі, як і "Основи законодавства України про охорону здоров'я" – латані-перелатані".
Свободівець також звернув увагу на суспільний резонанс, який супроводжує будівництво нового корпусу дитячої лікарні "ОХМАТДИТ". "У громади виникають запитання щодо дотримання усіх визначених законодавством процедур, необхідних при втіленні грандіозного проєкту вартістю у два мільярди гривень. Громада піднялася, адже там роги корупції стирчать уже так, що аж страшно стає", – сказав Святослав Ханенко.
Прес-служба ВО "Свобода"