АКУЛА MEDIA
9 травня, селище Нове свято, пам'ять

Святкування 9 травня "занурило" селище Нове у вир різнобарвних емоцій

10.05.2018 | 14:00
541

9 травня Україна відзначає велике свято – День Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні. Цього дня традиційно зустрічаються фронтовики, покладаються вінки до пам'ятників військової доблесті та гримить святковий салют. Щоправда, так було не завжди. 

У нас є можливість вшанувати пам'ять і пригадати тих, кому ми зобов'язані життям. Тому це свято не тільки радісне, але і сумне, адже практично кожна сім'я постраждала у тій страшній війні.

Селище Нове сьогодні набуло особливого шарму: скрізь бігали дітки з квітами в руках, старенькі – сиділи і посміхалися, а молодь – купками щось бурхливо обговорює та жестикулює. Та всі покоління завжди об’єднувало одне – очікування. Місцеві мешканці чекали святкового концерту, який традиційно збирає народ біля пам’ятного для селища місця – місця поховання загиблих на війні.

Концерт розпочався вітальним словом чарівної ведучої, яке налаштувало присутніх на потрібну хвилю та огорнуло щасливим сумом.

Отець Роман, завітавши на захід, благословив кожного старенького і дав їм надію на щось світле у цьому житті. Він зазначив, що ця дата( 9 травня) залишиться в серцях надовго, адже у тій війни наші люди перемогли ворога, який напав на нашу землю.

«Дорогі брати та сестри! Євангеліє нас вчить, що головний наш ворог – це диявол. Наша боротьба не повинна бути направлена проти людини, а вона має бути направлена проти диявола. Хто подолає самого себе і свої гріхи – той і буде переможцем. Пам’ятаючи про подвиг тих, хто віддав своє життя на полі бою, ми помолимося за їх душі», - сказав отець.

Депутат Міської ради міста Кропивницького Валентина Яремчук, для якої селище Нове є рідним округом, не могла не стати учасником такого свята.

«День пам’яті та примирення. 73-я річниця великої перемоги всього світу над жорстоким нацизмом. Хочу подякувати кожному ветерану та кожному свідку тих страшних подій за їх героїзм, за те, що вони подарували нам мир. Але дуже важно говорити про мир, коли на Сході нашої держави йде війна, коли щодня помирають наші хлопці. Я хочу низько вклонитися їм за те, що ми сьогодні можемо святкувати під мирним небом, за те, що наші діти не бачать війни. Бажаю всім нам миру та світлого неба. Зі святом! Слава Україні!», - промовила пані Яремчук.

Завдячуючи долі, на святі був присутній Василь Савелійович Бодашко – легендарний новенчанин, який був учасником бойових дій. Дуже бадьоро та енергійно чоловік побажав всім не забувати про минуле, адже це  робить нас людьми.

«Низький уклін всім тим, хто у воєнне лихоліття віддавав своє життя за щасливе майбутнє нащадків, щоб вставала і відроджувалася Україна, адже без їх подвигу і самопожертви не було б ні сьогодні, ні цього дня, ні нас самих», - сказав ветеран.

Василь Савелійович приготував для присутніх сюрприз – власний вірш про війну, про скрутність років та надію, чим спростував думку, що старенькі втрачають пам’ять.  А навпаки, вони багато чого у собі тримають, тільки не всі можуть сказати…

Слова, сказані всіма ораторами, глибоко торкнулися душ місцевих жителів та гостей. Під чарівну і таку сумну мелодію присутні були запрошені покласти квіти на могили воїнів, аби висловити свою вдячність за життя.

Після урочистостей на людей чекало ще декілька розваг – футбольний матч місцевих команд, за яким вони мали змогу спостерігати, куштуючи смачнючу кашу, приготовану з любов’ю за традиціями селища Нового.

Подякувати ветеранам - живим і померлим - за їхній подвиг у День Перемоги - найменше, що ми можемо зробити. Ми повинні пам’ятати тих, завдяки кому тепер живемо в мирі. Це допоможе нам вивчити гіркий урок історії і ніколи не повторювати його Тоді й не забудемо, хто ми в цьому світі.


-


25.05.2018 17:31
З метoю підвищення рівня безпеки дітей, недoпущення прoникнення в шкoли стoрoнніх oсіб, пoпередження правoпoрушень в oсвітньoму середoвищі, як тoгo вимагає закoнoдавствo прo oсвіту, а такoж для ...
25.05.2018 17:00
Станoм на 1 квітня 2018р. в oбласті, за oцінкoю, прoживалo 953,7тис. oсіб. Частка міськoгo населення складала  63,1%. Прo це пoвідoмляє прес-служба Гoлoвнoгo управління статистики у...
25.05.2018 16:30
В Світловодському районі Кіровоградської області 25.05.2018 року о  07 год. на Кременчуцькому водосховищі Світловодського району Кіровоградської області був затриманий  громадянин під...
25.05.2018 16:00
Зрада... Не вельми приємне слово, і ще більш неприємне його значення. Хто з нас хоча б раз не переживав увесь спектр почуттів — від болю до ненависті — через зраду товариша, коханої людини чи...
25.05.2018 15:30
Хлопець, перебуваючи разом iз товаришами в сусiдньому районi, помiтив мопед, який вирiшив забрати собi. Чужий транспорт юнак навiть встиг продати. Тепер за протиправнi вчинки юнаковi доведеться...