Кропивницький, військовослужбовець,. вбивство, десантники, суд

Судити чи захищати: підозрюваного у вбивстві десантників випустили на волю (ВІДЕО)

04.04.2018 | 09:25
1176

У Кропивницькому військовослужбовця, який застрелив двох десантників, випустили на волю.

Вчора, 4 квітня, у Кіровоградському районному суді відбулося слухання справи відносно 37-річного Ігоря Гуртового, якого звинувачують у вбивстві двох військовослужбовців.

Подія трапилася 10 вересня минулого року. Згідно матеріалів справи близько 22:40 на території однієї з військових частин у Канатовому Кіровоградського району солдат (Ігор Гуртовий) здійснив 2 короткі черги у напрямку двох військовослужбовців цієї ж частини, які виконували тренувальні вправи.

Унаслідок отриманих вогнепальних поранень старший сержант та солдат загинули на місці події.

Тоді Головним управлінням національної поліції у Кіровоградській області за фактом загибелі двох військовослужбовців у селі Канатово Кіровоградського району відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 115 КК України (Умисне вбивство), яке карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі.

Протягом семи місяців підозрюваний знаходився під вартою. У ході проведення перевірок та з’ясування обставин справу було направлено до суду, де підозрюваному було висунуто обвинувачення за ч. 2 ст. 115 КК України (Умисне вбивство).

На вчорашньому засіданні після того, як було заслухано висновок експерта, військовою прокуратурою Кіровоградського гарнізону Південного регіону України, яка керує справою підозрюваного, а саме прокурором було внесено пропозицію про зміну обвинувачення на ч.2 ст.418 ККУ (Порушення статутних правил вартового (вахтової) служби чи патрулювання, що спричинило тяжкі наслідки, для запобігання яким призначено дану варту (вахту) чи патрулювання, вчинені в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці), яке карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років. Натомість потерпіла сторона, а саме рідні загиблих не підтримали пропозицію прокурора.

У свою чергу сторона захисту підозрюваного внесла на розгляд суду клопотання згідно, якого адвокат запропонував змінити міру запобіжного заходу, яка була обрана для його підсудного з тримання під вартою на домашній арешт. Потерпіла сторона, а також прокурор не підтримали пропозицію захисника, аргументуючи це тим, що підозрюваний може чинити тиск на свідків, переховуватися від суду, а також чинити інші злочини. Натомість суд підтримав клопотання адвоката та змінив міру запобіжного заходу на домашній арешт. Відразу в залі суду підозрюваного відпустили.

На судове засідання окрім представників потерпілої та обвинувачуваної сторони прийшли і рідні підозрюваного, громадські активісти, журналісти, а також представники ГО «Бойове братство».

Опісля того як Ігоря Гуртового звільнили, він розповів журналістам, що саме відбулося того трагічного дня.

«Так як було темно, я не бачив хто це був. На мене був здійснений раптовий напад, через що я був змушений без попереджувального пострілу зробити так, як прописано в уставі Збройних Сил України - застосовувати зброю у разі явного нападу на часового. Я охороняв зенітну установку, тому якщо б це були цивільні люди могло б знести півполігону і знову ж таки був би винним я», - розповів Ігор.

Потім його було направлено до фактичного місця проживання на перебування під домашнім арештом. Чим закінчиться справа та хто відповість перед законом поки невідомо. А ми продовжуватимемо слідкувати за перебігом справ. Далі буде…


14.12.2018 21:29
Голованівським ВП ГУНП в Кіровогнрадській області встановлюється місцезнахлдження неповнолітнього Чернюка Богдана Анатолійовича.Про це інформує "Акула" з посиланням на Відділ ювенальної...
14.12.2018 18:00
Сніжинки – oдні із самих крихких речей, які ствoрює прирoда, але ви тільки пoдивіться, щo вoни мoжуть нарoбити, кoли склеюються дoкупи і перетвoрюються в завірюху.
14.12.2018 17:27
Як правильно обрати святкові костюми, маски, штучні ялинки та новорічну атрибутику, "Акулі" розповіли в Держпродспоживслужбі області.Час напередoдні Нoвoгo рoку спoвнений приємними клoпoтами. Це...
14.12.2018 16:49
13 грудня, о 16.13 під час виконання завдань у Донецькій області внаслідок артилерійського обстрілу загинув житель Кропивницького старший сержант Куроп'ятник Віктор Миколайович, 1973 року...
14.12.2018 16:44
Підсумки сoціальнo-екoнoмічнoгo рoзвитку теритoрії, а такoж плани на найближчі рoки прoаналізували у Благoвіщенськoму райoні під час засідання Ради регіoнальнoгo рoзвитку.Про це йдеться на сайті...