Сьогодні весь світ відзначає Міжнародний день миротворця. У цей день, офіційно призначений Генеральною асамблеєю ООН в 2002 році, необхідно віддавати належну подяку самопожертви і відданості всіх миротворців світу.
День знаменує все те, що було зроблено силами організації для примирення ворогуючих країн. Саме в цей день у далекому 1948 році, Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй прийняла рішення і створила першу місію для підтримки миру на всій земній кулі.
Навряд чи хтось із засновників місії міг уявити наскільки непростою буде миротворча місія. З пішого патрулювання в різних куточках світу, миротворці поступово перетворилися на головних помічників вирішення тих непростих завдань, які часто виникають там, де завершуються військові конфлікти.
Сучасні миротворці в компанії з звичайними громадянами беруть активну участь у реформуванні роботи поліції та судів, організовують вибори, займаються захистом прав людини, розміновують території, підтримують всіх біженців для того, щоб вони могли повернутися на батьківщину.
Робота цих людей дуже ризикована, але незважаючи на небезпеку, сьогодні в цих місіях задіяні 72 тисячі військових і 15 тисяч цивільних осіб, що дозволяє називати ООН однією з найбільш великих організацій світу.
Кореспондентам медіапорталу "Акула" вдалося поспілкуватися з кіровоградським миротворцем Андрієм Фомуляєвим. Він служив у 7 окремій механізованій бригаді на території Республіки Ірак. Основним завданням бригади було допомагати підтримувати мир та стабільність у провінції Васіт місцевим силовим структурам - поліції і іракській армії. Та це завдання було нелегким і не всі повернулися додому живими."У війні нічого доброго немає! І я хочу побажати сьогодні всім миротворцям, це - повернутися додому живими і здоровими! Нехай буде мир у всьому мирі", - впевнено зазначив Андрій Фомуляєв.