Самим цінним кадром в структурі обласних прокуратур в 2012 році був колишній прокурор міста Макіївка, а тепер керівник кримської прокуратури В'ячеслав Павлов – в середньому він щомісячно заробляв 30,5 тис. гривень з урахуванням премій і відпускних. В минулому році Павлов продав свій Jaguar XJ6, який фігурував в декларації за 2011 рік, і за який його нещадно критикували.
А самим низькооплачуваним виявився нинішній прокурор Донецької області – регіона, лідируючого по кількості злочинів. Середньомісячна заробітна плата Олега Сюсяйло становить трохи більше 18 тис. гривень, що пояснюється недовгим перебуванням на посаді – ввесь 2012 рік він був першим заступником прокурора області. Але це йому не завадило ще тоді носити часи Chornoswiss вартістю $ 9000 і красуватися з ними на руці в соцмережах.
Слід відмітити, що за останні пару років зарплатня прокурорів виросла майже вдвічі. Якщо ще в 2010 році місячне жалування обласного прокурора було в межах 12 – 17 тис. гривень, то в минулому році вона сягнула від 20 до 30 тисяч гривень. Вслід за зарплатнею «покращення» наступило на житловому і інвестиційному фронтах.
Так, змінив свої умови проживання прокурор спочатку Кіровоградської потім Харківської областей Генадій Тюрін – за два роки у його родини з'явилися два нових будинки і п'ять квартир. Плюс чотири гаражі. Банківський рахунок зріс на $100 000, а кроссовер Toyota RAV4 родина змінила на Lexus LX 570, BMW X6 і Chevrolet Aveo.
Прокурор Миколаївщини Володимир Гальцов, який раніше очолював прокуратури Криму і Донецької області, за два останніх роки розширив житлову площу своєї родини на зі 139,9 до 376 кв.м. За цей же час у його дружини з'явилося понад 600 000 гривень в банках, вона змогла заробити понад 3,4 млн грн.., які в минулому році внесла в уставний капітал підприємства.
Майже 85 тисяч гривень з моменту призначення в 2010 році накопив в банках прокурор Закарпаття Анатолій Петруня. Це його єдина прибавка за два роки. В графах про жилі будинки є признаки «замаскування». Немає також в його декларації і Audi A6 (орієнтовно $50 000), на якому, згідно публікацій в ЗМІ, полюбляє мажорити його син.
У прокурора Ровенщини Василя Присяжнюка за два роки з'явилося 772 тис. грн. на банківських рахунках і Toyota Auris, орієнтовною вартістю $26 000. Фінансовому підйому не завадили і неприємності: в 2010 році Присяжнюка звільнили з посади очільника Одеської облпрокуратури. Губернатор Едуард Матвійчук тоді заявив, що прокурор втратив кресло через те, що збирав компромат на чиновників.
Перестав бути самим «бідним» обласним прокурором по рівню особистого прибутку і голова полтавського відомства Андрій Міронов. В 2010 році він задекларував 68 тис. грн. прибутку, а роком пізніше вже 202 тис. грн., а в минулому році вже 311 тис. грн.
В 2012 році скромніше його виявилися колеги із сумської, волинської, житомирської, кіровоградської, київської і запоріжської прокуратур.
Прокурор Запоріжської області Ігор Проценко нарешті нажив майно. В його декларації за 2010 рік, коли він працював помічником першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна, а потім став прокурором Одеської області, не було квартир, автівок і грошових коштів в банку. В декларації 2012 року з'явилися дві квартири (54 кв.м. і 168,2 кв.м.), записані на родину, плюс нерухоме майна самого декларанта площею 43 кв.м. Є і банківський рахунок – 130 000 гривень, враховуючи збереження дружини.
Минулий 2012 рік виявився успішним для близьких родичів прокурорів – вони поповнили свої автопарки. Родина дніпропетровського екологічного прокурора Олександра Галкіна, який в минулому році був заступником генпрокурора і керівником одеського наглядчого відомства, придбала позашляховик Lexus 450 RX (доречі в декларації Галкіна протиріччя – авто належить родині, а ось в строчці «ридина» стоїть прочерк). У близьких прокурора Донецької області Олега Сюсяйло з'явився спортивний седан Volvo S60 ($40 000 – 50 000), а у рідних прокурора Тернопільщини Генадія Мовчана – престижний Audi. Новими автівками обзавелись і родини очільника чернігівського відомства Максима Говорухи і прокурора Крима Вячеслава Павлова – Toyota Avensis MINI Cooper Countryman відповідно.
Самою популярною маркою авто серед обласних прокурорів стала японська Toyota – 9 автівок, 2 із яких у київського – Михайла Вітязя. Найбільше всього автівок, з урахуванням транспорту родини у донецького прокурора Олега Сюсяйло (Volvo S80, Volvo S60, Opel Omega), миколаївського – Володимира Гальцова (Lexus LX 570, Volkswagen, ВАЗ 2121) і харківського – Генадія Тюріна.
Генпрокурор і його заступники заробляють щомісячно до $5000 в еквіваленті, їздять на Lexus, Mersedes, BMW і Audi, володіють будинками, квартирами і земельними ділянками, оформленими як на себе та к і на родину. На банківських рахунках у еліти Генпрокуратури знаходиться сумарно понад $1,1 млн.
Самим крупним інвестором в уставний капітал підприємств виявився екс-прокурор Києва, а нині заступник генпрокурора Юрій Ударцов з сумою 3,7 млн. грн. Найбільш прибутковим в 2012 році по совокупному сімейному прибутку виявився перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін, задекларувавший 6,6 млн грн. Лідером по особистому прибутку є генпрокурор Віктор Пшонка, заробивший в 2012 році 1,1 млн. грн.
На фоні загальної картини виділяються невисокі заробітні плати заступників – Віталія Білоуса і Лілії Фролової. Пояснення прості: першого призначили заступником в серпні 2012 (до цього він очолював управління по захисту прав громадян в сфері транспорту), а друга ввірвалася в вищий прокурорський ешелон в березні 2013 року після обвинувального виступу на судилищі проти екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Порівняно невеликі доходи має прокурор Кіровоградщини Сергій Ленський, який до цього був прокуром Сумської області.