Про це йдеться на сайті центру медіарозслідувань Прозоро, передає "Акула".Почнемо з очевидних речей. Так відділом культури і туризму міської ради Кропивницького напередодні свята, за процедурою звітування через систему ProZorro, було проведено три закупівлі:Технічне забезпечення сценічної конструкції та світлового обладнання. 105 тисяч гривень отримало полтавське ПП «Піар мюзік», що належить Віталію Ковалевському, співзасновнику обласної ГО «Інноваційно-технологічний кластер «Сорочинський ярмарок» та ТОВ «Паблік фуд сервіс». Входить Ковалевський й до полтавського осередку Спілки звукорежисерів України. Сам договір між відділом міськради та ПП «Піар мюзік» у системі відсутній, тож про яке конкретно світлове обладнання та сценічну конструкцію йде мова, наразі точно сказати важко. Цікаво, що відповідно до звіту, незважаючи на те, що договір було підписано 12-го вересня, послуги підприємство мало надавати з 1 по 16 вересня поточного року.Технічне забезпечення звуковим обладнанням. 70 тисяч гривень отримала ФОП Ковалевська Яніна Петрівна, дружина вище згаданого Віталія Ковалевського, яка прописана з ним за однією адресою. Значиться пані Яніна й серед засновників ПОГО «Інноваційно-технологічний кластер «Сорочинський ярмарок» та ТОВ «Паблік фуд сервіс». За даними інформаційно-аналітичної платформи YouControl, до 2012 року Ковалевська також очолювала ТОВ «Сорочинський ярмарок - Тур». Як і з попередньою закупівлею, сам договір у системі ProZorro відсутній.Технічне забезпечення світлодіодним екраном. 85 тисяч за надання даних послуг отримає ФОП Ілляшенко Андрій Андрійович, який проживає у місті Прилуки Чернігівської області. За номером телефону підприємця – 0931407571, також можна знайти активне підприємство «Moov Rental Company», основною діяльністю якого є «оренда і продаж LED екранів з великим форматом розширенням а також мультимедійного обладнання для проведення масштабних заходів». Договор в ProZorro також не опубліковано.Про деякі платежі відділ культури і туризму КМР вирішив не звітувати через систему публічних закупівель. Утім завдяки порталу публічних фінансів e-Data, нам вдалось віднайти і їх.Так 49 тисяч гривень повної оплати за послуги по проведенню концертної програми до Дня міста одержала ФОП Демченко Анна Вячеславівна, яка має основний вид діяльності (КВЕД) «Оптова торгівля цукром, шоколадом і кондитерськими виробами».
До речі, по безпосередній своїй дільності – торгівлі кондитеркою, підприємиця також отримала замовлення. До Дня міста відділ закупив у Демченко солодощів на суму 3,96 тисяч гривень. Окрім того довірили їй і постачання гелевих кульок, що були використані під час свята. При цьому замовляли ці кульки чомусь двічі - на 6,5 та 2,2 тисячі гривень.Зазначимо також, що до цього пані Демченко отримала лише один бюджетний підряд – на замовлення КЗ «Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького» займалась оформленням декоративних дерев’яних будиночків, що на різдвяні свята стояли на головній площі міста.Крім того 34,67 тисячі відділ витратив на придбання друкованої продукції до Дня міста. Кошти на це отримало ТОВ «Імекс-ЛТД», що належить відомій у місті підприємиці Самиляк Тамарі Сергіївні та Самиляк Сергію Петровичу. Останній також має частку в ТзОВ «Кіровоградський завод будівельних матеріалів №1».
Ще 32,61 та 13,59 тисяч гривень отримало за банери для сцени, огорожі, входу до Ковалівського парку та вулиці Дворцової фірма МПП "Антураж А". Власником фірми є Ірина Саєнко – президент Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати, екс-депутат Кіровоградської міської ради та дружина Сергія Колодяжного, начальника відділу фізичної культури та спорту все тієї ж ради.Організація козацької розважальної програми до Дня міста коштувала відділу культури і туризму 18,2 тисяч гривень. Доручили виконання підготовчих робіт ФОП Сушко Андрію Сергійовичу. Підприємець, житель Дніпра, представляє національне українське шоу «Люті козаки», що має досить непогану розкрутку на рівні Дніпропетровщини.Розміщенням реклами до Дня міста на замовлення міськради займалось ТОВ «Телерадіовидавнича компанія «Новий день». Оплата послуг коштувала 11 тисяч гривень бюджетних грошей. Серед засновників товариства можна знайти знаних у місті людей – Юрія Ярового, керівника газети «21-й канал» та Олену Шворак, регіонального кореспондента телеканалу «1+1». Крім того співзасновниками «Новий день» є черкащанка Людмила Загоруй та кропивничани Валентина Пуриш і Євген Шепітько.Маємо й список з більш дрібних платежів, що були проведені для забезпечення святкування. Так оплату у розмірі 9 тисяч гривень, за придбання квіткової продукції до Дня міста, отримала місцева підприємиця ФОП Міхнюк Ольга Андріївна. Ще 6 тисяч гривень отримав ФОП Стефашкін Сергій Вікторович за надання послуг звукозабезпечення, а 1,27 тисяч віддали ПП Бевз Володимиру Анатолійовичу, власнику ПФ «Кампус К», якого вибрали відповідальним за постачання прапорів.Загалом на розважальні заходи та придбання супутніх товарів, робіт та послуг відділом культури і туризму міської ради Кропивницького було витрачено трохи більше 444 тисяч гривень. Цікаво, що на організацію свого Дня міста Луцьк цьогоріч витратив 250 тисяч гривень, у Житомирі свято коштувало 958 тисяч, а у Рівному – 360 тисяч гривень.