Кропивницький, нерухомість, вартість квартир, попит

Скільки коштують квартири в Кропивницькому в травні 2018 року

18.05.2018 | 14:00
860

Ціни на квартири вторинного ринку нерухомості Кропивницького в травні 2018 року практично не змінилися, в порівнянні з попереднім місяцем.

Про це повідомляє портал domik.ua, передає «Акула».

Індикатори ринку житлової нерухомості в Кропивницькому

У 80% випадків покупці купують одно - і двокімнатне, а в 30% - трикімнатне житло. На території міста забудовники звели невелику кількість новобудов, тому найбільшим попитом користуються багатоквартирні будинки старого житлового фонду.

За даними агентств нерухомості, найчастіше покупці обирають житло з ремонтом.

«70% клієнтів не розглядають варіанти купівлі квартир з чорновою обробкою, оскільки не хочуть займатися ремонтно-оздоблювальними роботами самостійно. Покупці віддають перевагу готовим об'єктам », - розповіла ріелтор.

Для потенційних клієнтів важлива локація житлового багатоквартирного будинку. Найбільш пріоритетними є об'єкти, розташовані поруч з транспортною розв'язкою. При цьому 20% покупців при виборі квартири орієнтуються на віддаленість житлового об'єкта від освітніх установ.

Власники житлової нерухомості в Кропивницькому готові до торгу при продажу. Розмір знижки, що надається власниками, становить в середньому 2% від вартості об'єкта. Якщо стартова ціна на житло відповідає ринковій, період продажу триватиме два місяці. У разі вартості, що перевищує ринкову в кілька разів, квартиру можуть купити через півроку з початку продажів.

У травні 2018 року покупці цікавляться квартирами в житлових багатоквартирних будинках, розташованих в мікрорайонах Подільському і Попова.

Квартири в новобудовах

За словами директора АН «Алекс-R» Олександра Головко, в Кропивницькому зафіксована низька інтенсивність зведення багатоквартирних нових житлових комплексів.

Покупці купують житло в новобудовах на різних етапах будівництва. З метою економії коштів клієнти купують квартири в багатоквартирних житлових комплексах, будівництво яких не закінчено. Ті, хто не довіряють будівельним компаніям, обирають житло виключно в новобудовах.

Найчастіше вкладати гроші в будівництво багатоквартирних житлових будинків можуть покупці, які хочуть придбати квартиру за найвигіднішою вартістю.

Щоб не помилитися у виборі будівельної компанії, клієнти уважно вивчають рейтинг забудовників міста.


Ціни на квартири в будинках старого житлового фонду

У травні 2018 року квартири в багатоквартирних будинках старої споруди Кропивницького користуються попитом серед покупців. На думку Олександра Головко, затребуваними вважаються як цегляні, так і панельні житлові об'єкти. Експерт стверджує, що дана ситуація зрозуміла обмеженим вибором житла на первинному ринку.

У 60% випадків клієнти цікавляться квартирами тільки з якісним ремонтом. При цьому 40% випадків мають на увазі вибір покупцями житла з косметичною обробкою.

Перед придбанням квартири на вторинному ринку, клієнти переглядають актуальну базу нерухомості, щоб ознайомитися з цінами.

Середні ціни пропозицій продажу квартир в будинках старого житлового фонду Кропивницького в травні 2018 року:

На околиці Кропивницького практично не ведеться будівництво новобудов, тому проводити аналіз вартості квартир в багатоквартирних нових житлових будинках, розташованих в цій частині міста, ми не можемо.

Середні ціни пропозицій продажу квартир в новобудовах на вторинному ринку Кропивницького в травні 2018 року:

У таблицях зафіксовані середні ціни на квартири в Кропивницького. Насправді показники можуть змінюватися, оскільки залежать від типу планування, площі і якості ремонту об'єкта.

Який відсоток за свої послуги беруть ріелтори

Трохи більше 5% покупців в Кропивницького купують квартири на первинному і вторинному ринках нерухомості в іпотеку. 95% клієнтів не цікавляться умовами надання кредитів банками через високі відсоткові ставки.

У травні 2018 року банки міста пропонують потенційним покупцям такі мінімальні відсоткові ставки річних на покупку квартири в іпотечний кредит: Райффайзен Банк Аваль - від 17%, Приватбанк - від 17,9%, Ощадбанк - від 19,99% в гривневому еквіваленті.

Який розмір завдатку беруть продавці квартир

Експерти розповіли, що в Кропивницькому середній розмір завдатку продавцеві при купівлі квартири становить 2-4% від загальної вартості об'єкта. Більшість покупців вважають за краще оформлювати таку процедуру у нотаріуса.

18.01.2019 18:00
Життя проходить - не здогнaти І серед втрaт своїх пaдінь, Нaвчись прекрaсне помічaти Допоки чaс не зник як тінь.  Дмитро Веремчук
18.01.2019 17:27
В місті Олексaндрія молодші школярі ЗНЗ №10 нaвчaються в нових клaсaх. Про це інформує "Aкулa", посилaючись нa сaйт Олексaндрійської міської рaди. Зa сприяння місцевої влaди, в нaвчaльному...
18.01.2019 16:56
У 2018 році одеські залізничники відремонтували три мости та три ділянки земполотнa.Про це "Акулі" повідомили в пренс-центрі регіонaльної філії "Одеськa зaлізниця" AТ "Укрзaлізниця". Зa 2018...
18.01.2019 16:17
В обласному центрі бійці ДСНС врятували цуценя.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі У ДСНС області. 18 січня об 11:37 до Служби порятунку "101" нaдійшло повідомлення про те, що у кaнaлізaційний...
18.01.2019 15:42
Сьогодні, 18 січня, зa інформaцією Держпродспоживслужби в Кіровогрaдській облaсті, зафіксовано порушення повітряно-теплового режиму в двох садочках.Про це "Акулі" повідомили в Держпродспоживслужбі. ...