АКУЛА MEDIA
Сезон лiтературних салонiв – 2018 стартував у Кропивницькому

Сезон лiтературних салонiв – 2018 стартував у Кропивницькому

07.02.2018 | 17:00
290

У Кропивницькому, в актовiй залi НВО №6 з великим успiхом стартував перший у 2018 роцi лiтературний салон, присвячений 115-рiчницi вiд дня народження Юрiя Яновського - письменника, який в буремнi роки наступу тоталiтаризму на українське слово, нищення цвiту української iнтелiгенцiї не просто вижив, а змiг зберегти свiй неповторимий голос - голос письменника-неоромантика.

Про це повiдомляє прес-служба мiської ради Кропивницького, передає «Акула».

Лiтературнi салони у Кропивницькому стали традицiйними з iнiцiативи мiського голови Андрiя Райковича, яку натхненно пiдтримали педагогiчнii учнiвськi колективи закладiв освiти обласного центру.

Минулого року в школах мiста вiдбилася два таких свята українського слова: гiмназiя iменi Тараса Шевченка приймала шанувальникiв творчостi Євгена Маланюка, а ЗОШ №31 присвятив лiтературний вечiр 203-iй рiчницi вiд дня народження Великого Кобзаря.

У цьогорiчному  лiтературному салонi  взяли участь професор Києво-Могилянської академiї Володимир Панченко, який зробив значний внесок у популяризацiю творчостi письменника – земляка, заступник мiського голови Наталiя Дзюба, начальник управлiння освiти мiської ради Лариса Костенко, голова обласного осередку  Спiлки письменникiв України Василь Бондар, директор видавництва «IМЕКС-ЛТД» Тамара Самiляк,  учнi шести закладiв освiти мiста, представники громадськостi-шанувальники художньої творчостi Юрiя Яновського. 

Приємно бачити, що традицiя проведення лiтературних салонiв у нашому мiстi прижилася, у їх пiдготовцi i проведеннi беруть активну участь вчителi i учнi шкiл, викладачi унiверситетiв i студенти, творча iнтелiгенцiя Кропивницького, - наголосила у своєму вступному словi Наталiя Дзюба. – А для нас  особливо важливим є те, що сьогоднi слово  Яновського оживе завдяки талановитим виступам школярiв мiста. Давайте пiдтримаємо їх!


Учнiв гiмназiї №9 та НВО №18 присвятили свiй виступ майстерностi Юрiя Яновського в описаннi мальовничої української природи, рiдного степу, бо немає в ньому обману. «Iде до вас людина i ви ще здалеку бачите її всю, її руки, чуєте пiсню, тому що степ не гори, степ не лiс. В горах i лiсi можна пiдкрастися, можна схитрувати, обманути. Степ втiшає, звеселяє i пiдбадьорює людину, вiн не мутить її розум i дiє тiльки на почуття…».

Доля людини, дитини на вiйнi стала темою виступу вихованцiв загальноосвiтньої школи №30. Воювати i вмерти, захищаючи Батькiвщину — це подвиг. Так думав, i так писав Юрiй Яновський.

Iнсценiзацiя, пiдготовлена учнями НВО №31, розкрила нерв найвiдомiшого роману Юрiя Яновського – «Вершники», книга болю i страждання українського народу,  поеми українського духу, волi до життя та традицiй  гуманiзму.

Любов до простору, романтика його пiдкорення зблизила двох видатних людей свого часу - Юрiя Яновського i Сергiя Корольова. Саме цiй дружбi присвятили свiй виступ учнi НВО №32.

Юрiй Яновський, як i бiльшiсть письменникiв його епохи, прожив непросте i доволi коротке, всього 52 роки, життя. На його долю випали буремнi часи, сповненi борiнь, зламiв, притлумлень людської гiдностi та iнших болiсних перемiн, котрими увiйшла в iсторiю України перша половина двадцятого столiття.

Якi питання хвилювали Яновського-письменника? Яким болючий нерв реальностi вiн вiдчув? Над цими питаннями мiркували учнi НВО №6.


25.09.2018 16:30
День і ніч вся родина тяжко працювала, щоб вижити. Батьки спочатку бідкалися, як знайти женихів для п’ятьох доньок, а згодом плакали уже над їхнім заміжжям. Бо одна вийшла за сусіда без копійки за...
24.09.2018 16:00
У вересні виповнюється 125 років найстарішій у світі українській газеті «Свобода». Виходить вона нині у Чикаго і розповсюджується по всій США, де живуть українці. Звісно, має і свій сайт, але ...
10.09.2018 16:37
Це – кінець цитати з фільму українського режисера Тараса Томенка «Будинок «Слово». А смисл її у тому, що в 30-их роках минулого століття не лише в літературі, а у всій українській культурі перед...
22.08.2018 12:31
У селі Цибулеве Знам'янськoгo райoну, на теритoрії «зеленoї» садиби «Гайдамацька Січ», відбувся райoнний Фестиваль нарoднoї твoрчoсті «Чута-Фест». Прo це пoвідoмляє прес-служба Кірoвoградськoї...