СЕРГІЙ ТАРОВИК : ЧАС ВЧИТИСЯ !!!

СЕРГІЙ ТАРОВИК : ЧАС ВЧИТИСЯ !!!

29.08.2018 | 12:00
1189

Останні літні дні пролетять дуже швидко - і на порозі  новий навчальний рік . Новітній закон "Про освіту" починає свою історію з першого вересня  2018 року. Він неоднозначно сприймається  суспільством .   

Наразі наше актуальне інтерв'ю з головою Кіровоградської обласної партійної організації  Аграрної партії України, головою комісії з  питань освіти, культури, охорони здоров’я, спорту, молодіжної політики та соціального захисту населення Кіровоградської  районної ради Сергієм Таровиком про переваги та недоліки  нововведення.

Сергію Петровичу,  Рада з питань освіти та науки Аграрної партії  України розкритикували урядову освітню реформу та ухвалений Закон, навіть провела засідання у стінах Верховної  Ради з цього питання . На Вашу думку, у чому полягає небезпека його впровадження?

Якщо говорити про реформу, то з першого  вересня 2018 року  її відчують  першокласники, "першопрохідці" 12-річної освіти. Я теж , як батько першокласниці, розпочну  навчання  з першого вересня , бо моя донька вперше піде у школу.  Наразі було багато хвилювань  з приводу підготовки до школи – це , звичайно, дуже приємні клопоти , але хочу бути  об'єктивним – на жаль, дуже витратні  матеріально. 

Що стосується моментів , які розглядалися  на Раді з питань освіти , хочу сказати , що наші професійні фахівці  говорили  не тільки про закон , а  також про загальне ставлення до освіти чинного уряду – і цей висновок,на жаль,  не на користь урядовців -  це ставлення не реформатора, а чиновника, для якого дитина та її майбутнє, — це цифри на калькуляторі, черговий рядок у бюджеті.  Мабуть в законі  є і прогресивні положення, але назвати його збалансованим документом я не можу.

Цей закон  знищує  безоплатну вищу освіту. Мене вражає,коли прем'єр – міністр України , який у прямому ефірі переконує  українців, що їхнім дітям не потрібна вища освіта. Це тоді, коли європейські країни взяли курс на те, щоб якомога більше людей здобули вищу освіту.

Кабмін скоротив держзамовлення до вступу в виші  вже цього літа , коли тривала вступна кампанія – це означає , що в уряді немає розуміння, які фахівці  наразі потрібні державі. Ми рубаємо гілку , на якій сидимо , бо я впевнений, що в країні дуже скоро відбудуться докорінні зміни, почнуть працювати переробні підприємства  агропромислового комплексу і нам конче будуть потрібні фахівці найвищого класу. Ми вже сьогодні спостерігаємо  дефіцит фахових спеціалістів .

Весь світ рухається вперед ,  – і нам потрібно готувати  таких спеціалістів  для сільського господарства , які обізнані  з нанотехнологіями  та вільно володіють комп'ютерними навиками, бо доярка з відром  вже  не може влаштувати виробника

Але позиція  чинного уряду мене не дивує , бо в країні , де керує людина , яка прийшла в Кабінет Міністрів з ринку  та Генеральний прокурор , що взагалі не має фахової освіти  не потрібні грамотні, професійні люди. Про які стратегії розвитку  можна говорити, коли у владі не усвідомлюють, які галузі мають стати пріоритетними, які напрями економіки треба посилити.

На жаль, ми  втрачаємо те, чим пишалися завжди  — хорошими базовими знаннями більшості школярів і студентів, насамперед з технічних та природознавчих спеціальностей, якісною професійно-технічною освітою.

Я розумію так , що Ви вважаєте , що освіту взагалі не потрібно реформувати?

Мене , як господарника , хвилює  перекладання фінансування  професійно – технічної освіти на місцеві бюджети. Ще влітку профільний міністр назвав приблизну вартість реформи — 87 млрд грн. Говорили, що грошей немає, але реалізовувати реформу треба розпочинати вже сьогодні. Виникає запитання: яким чином? Ухвалюється важливий для країни закон, але невизначено джерела його фінансування. Де місцеві бюджети візьмуть кошти на ПТУ? Якщо цього немає, розмови прем'єра, як завжди, залишаться лише розмовами. А це значить, що молодь опиниться на вулицях. Без грошей. Що буде далі, розповідати не треба.


Чого можна очікувати від такої реформи? Відповідь вже сьогодні на поверхні – молодь  тікає за кордон , де навіть у  Німеччині навчання безоплатне, хоча ще 2 роки тому було платне.

 Що пропонує  освітня Рада Аграрної партії України?

На засіданні  Ради з питань освіти  та науки Аграрної партії України взяли участь представники директорського корпусу освітніх закладів I-II рівнів акредитації з 18-ти регіонів,  в тому числі і від  Аграрної партії Кіровоградщини  - Сторожук Микола Володимирович - відомий фахівець з цих питань в нашій області.

Всі спеціалісти в один голос казали ,  якщо Верховна Рада залишить фінансування закладів фахової передвищої освіти лише на місцевому рівні, то ми повинні  чітко усвідомити , що місцеві органи влади із цим  завданням  просто не впораються.

Я наголошую на тому , що зараз тактичне завдання  Аграрної партії України зробити все , щоб зберегти фінансування для закладів фахової передвищої освіти на наступний рік, а стратегічне  ми бачимо в  забезпеченні  належних  умови для підготовки фахівців середньої ланки та залученні учбових закладів для співпраці з бізнесом.

В Аграрній партії висловили сподівання, що комітет Верховної Ради врахує напрацювання практиків. Це була перша зустріч фахівців  Ради з народними депутатами , всі напрацювання  наших освітян  були передані  до  профільного комітету парламенту.

Що ви побажаєте  учням , студентам , вчителям перед початком навчального року ?

Щиро вітаю всіх з  початком нового навчального року. Особливі вітання тим, хто цього року йде до першого класу, і студентам-першокурсникам. Це - особлива подія у вашому житті, чудовий і надзвичайно цікавий час, з якого розпочинається світла дорога до знань і успіхів.

Вірю, що на цьому шляху кожний з вас зуміє розкрити свої здібності, таланти і чесноти, втілити мрії у життя. Переконаний, що ваші серця завжди будуть сповнені щирої любові до рідної землі, а набуті знання й уміння ви вміло застосуєте на своє  благо та  української держави.

Слово глибокої  поваги  адресую українським педагогам.  Ця благородна  професія вимагає особливого дару і покликання, великої відповідальності і віри.

Бажаю всім нам пройти цей іспит на витривалість, а українським чиновникам зрозуміти свої помилки  та якнайшвидше виправити всі негаразди новітнього закону , щоб  Україна гідно  увійшла до єдиного європейського освітнього простору.

Ми живемо у цікавий час – світ стрімко змінюється  і рухається вперед , IT-галузь зростає вдвічі кожні  чотири роки , багато спеціальностей у найближчий час  відійдуть  у небуття, їх замінить робототехніка  - сьогоднішні учні будуть жити і працювати в нових умовах, тому бажаю їм навчитися працювати в команді , бо це буде вирішальним  на їх життєвому шляху. ЧАС РОСТИ  інтелекту та професійним навичкам наших дітей та  молоді.  ЧАС ВЧИТИСЯ!!!

22.03.2019 09:54
Поліцейські Кіровоградщини зaкликaли бaтьків об’єднaти зусилля у питaннях зaбезпечення безпеки дітей Про це йшлося під чaс зустрічі нaчaльникa відділу ювенaльної превенції поліції облaсті Сергія ...
22.03.2019 09:14
В обласному центрі, на вулиці Олександрійській, на базі СУ-411 підпалили сміття, дим від якого протягнувся до вулиці Попова.Про це повідомляє начальник спецінспекці міста Кропивницького Андрій...
22.03.2019 08:51
21 березня противник сім рaзів порушив режим припинення вогню, при цьому чотири рaзи зaстосувaв озброєння, зaборонене Мінськими домовленостями, тa витрaтив 40 мін кaлібрів 120 тa 82 мм. Про це ...
21.03.2019 18:00
— Люди, будьте взaємно ввічливі! — і якби нa те моя воля, нaписaлa б я скрізь курсивaми: — Тaк бaгaто нa світі горя, люди, будьте взaємно крaсивими!@Ліна Костенко
21.03.2019 17:29
На Кіровоградщині розпочaто щорічний весняний комісійний огляд вулично-дорожньої мережі.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі поліції області. З 20 березня інспектори відділу безпеки дорожнього ...