АКУЛА MEDIA
Останнім часом серед медіа та в суспільстві шириться думка про збільшення масштабів так званого «пивного алкоголізму» Та чи є він насправді спробуємо розібратись

Що ховається на дні пивного келиха?

25.11.2017 | 15:10
746

Останнім часом серед медіа та в суспільстві шириться думка про збільшення масштабів так званого «пивного алкоголізму» Та чи є він насправді спробуємо розібратись.

Всі  ми  в своєму дорослому житті шукаємо різні шляхи для виходу  своїх емоцій, зняттю стресу та  намагаємось проводити своє дозвілля як найкраще. Хтось  просто  відпочиває з друзями, у когось є хобі, спортзали кіно музика, прогулянки. Проте, давайте будемо відвертими іноді ми дозволяємо собі пропустити келих другий в компанії друзів, чи  просто за переглядом улюбленого серіалу чи футболу. Загалом у цьому немає нічого поганого, кожна доросла людина сама обирає що їй робити.

Але якщо задуматись, дійсно суспільство не  без причини б’є на сполох. Почнемо з загальних причин.

Загальна доступність

Ні  для кого не секрет, що за  останні 10 років кількість марок, видів та смаків пива врази виросла. Для  того, щоб поласувати улюбленим напоєм  не потрібно йти десь далеко, достатньо зайти в  найближчий магазин біля вашого дому. Інформаційна компанія – тут все простіше, скільки б не говорили громадські активісти та депутати зменшити об’єми реклами пива чи слабоалкогольних напоїв  на ТБ чи  в  інтернеті не дуже вдається. От і маємо те що, глобально доступ до  пива став більший і  простіший.

Самообман

Готуючи цей матеріал, автор зміг  поспілкуватись з лікарем Кіровоградського обласного наркологічного диспансеру. Відповідаючи на питання про збільшення обсягів «пивного алкоголізму» у  суспільстві відповіла, що в даному випадку спрацьовує психологічний самообман.

«Більшість людей просто вважають, що нічого поганого від келиха пива не буде це лише слабоалкогольний напій. Вони вважають, що не вживають горілку, коньяк, чи інші міцні напої, тому  не стануть алкоголіками. Але, для досягнення ейфорії, розслабленості, знаття стресу людям з часом стає мало тієї дози, яку вони вживали, і не помічаючи цього вони її збільшують»,- наголошує лікар.

Самоконтроль у такому випадку спрацьовує не завжди, це може прозвучати дико, проте, є випадки коли людина вживає в  день декілька літрів хмільного напою.


«В мої практиці були випадки, коли звертались люди, що вживають в середньому по  десять літрів в день»,- додає нарколог

Маркетинг

Головний економічний закон стверджує «Спрос рождает предложение» влучно і вірно. Цей принцип працює алкогольній індустрії. Задумайтесь,  раніше стандартною  тарою для пива були  півлітрові пляшки, рідко коли банки. Зараз  будь-який прилавок запропонує вам  Різного розміру пластикові пляшки (0,5 0,7 1, 1,5, 2, 2,5, 3 літри) аби покупцеві було зручно. І це не кажучи про різного роду знижки та «гарячі ціни»

Як  бачимо  причини «пивного путчу» сьогодення чисельні і  конкретну назвати тяжко. Проте, дамо відповідь на головне питання чи існує «пивний алкоголізм»?

Фаховий лікар прокоментував це питання наступним чином: «Окремого визначення «пивний алкоголізм» в переліку захворювань немає, проте на практиці лікарі  виділяють його, якщо раніше за пів року було одне звернення з даного питання, то зараз  ми маємо  їх більше десятка».

Зауважимо, що мова йде про офіційні звернення людей до медичних закладів. А скільки громадян свою залежність не вважають проблемою чи просто не бажають звертатись до наркологів? Це питання риторичне.


Отже, як  бачимо суспільство не дарма  обговорює цю проблему, вона насправді існує. Одного якогось вирішення цієї проблеми немає. В першу чергу кожен повинен відповідати за свої вчинки сам, починати з себе.  Задайте  собі питання, чи  можна розслабитись  і зняти стрес по іншому? Пильнуйте своїх близьких та друзів, і поясність їм небезпеку «простого відпочинку». Не подавайте  дурний приклад іншим.

Звичайно, кожен вирішує для себе сам вживати чи ні. Є люди які  п’ють лише коли є привід ( загальне свято, день народження і тд), але  пам’ятайте що це не повинно  стати «традицією» чи нормою. У всьому має бути міра.   

   


22.03.2018 18:00
За вікном тане сніг, на деревах вже проглядаються бруньки, по калюжах до школи щасливі біжать школярі, оновлюється природа, з теплих країв повертаються птахи, в повітрі стоїть якийсь особливий...
22.03.2018 17:30
У Кропивницькому терміново шукaють донорів 2 (+) крові. Про це у себе нa сторінці в Фейсбук повідомилa волонтеркa Нaтaля Селецькa, передaє "Aкулa". Кров 2 (+) потрібнa для 4-річного Вaні ...
22.03.2018 17:00
Кoлекція рoзташoванoгo в селищі Пoбузьке Кірoвoградськoї oбласті Музею ракетних військ стратегічнoгo призначення – oднoгo з двoх у світі – пoпoвнилася нoвими експoнатами.  Як пoвідoмили в...
22.03.2018 16:30
Пологи тa спостереження зa вaгітністю будуть безоплaтними для пaцієнтa після зaпровaдження реформи. Держaвa покриє нa 100% вaртість цих послуг. Про це повідомляє прес-службa МОЗ, передaє...
22.03.2018 16:10
Сьогодні в стінах міської ради Кропивницького відбулося засідання круглого столу щодо обговорення ініціативи з впорядкування малих архітектурних форм (вивісок) в історичній частині міста. Про це ...