АКУЛА MEDIA
Останнім часом серед медіа та в суспільстві шириться думка про збільшення масштабів так званого «пивного алкоголізму» Та чи є він насправді спробуємо розібратись

Що ховається на дні пивного келиха?

25.11.2017 | 15:10
860

Останнім часом серед медіа та в суспільстві шириться думка про збільшення масштабів так званого «пивного алкоголізму» Та чи є він насправді спробуємо розібратись.

Всі  ми  в своєму дорослому житті шукаємо різні шляхи для виходу  своїх емоцій, зняттю стресу та  намагаємось проводити своє дозвілля як найкраще. Хтось  просто  відпочиває з друзями, у когось є хобі, спортзали кіно музика, прогулянки. Проте, давайте будемо відвертими іноді ми дозволяємо собі пропустити келих другий в компанії друзів, чи  просто за переглядом улюбленого серіалу чи футболу. Загалом у цьому немає нічого поганого, кожна доросла людина сама обирає що їй робити.

Але якщо задуматись, дійсно суспільство не  без причини б’є на сполох. Почнемо з загальних причин.

Загальна доступність

Ні  для кого не секрет, що за  останні 10 років кількість марок, видів та смаків пива врази виросла. Для  того, щоб поласувати улюбленим напоєм  не потрібно йти десь далеко, достатньо зайти в  найближчий магазин біля вашого дому. Інформаційна компанія – тут все простіше, скільки б не говорили громадські активісти та депутати зменшити об’єми реклами пива чи слабоалкогольних напоїв  на ТБ чи  в  інтернеті не дуже вдається. От і маємо те що, глобально доступ до  пива став більший і  простіший.

Самообман

Готуючи цей матеріал, автор зміг  поспілкуватись з лікарем Кіровоградського обласного наркологічного диспансеру. Відповідаючи на питання про збільшення обсягів «пивного алкоголізму» у  суспільстві відповіла, що в даному випадку спрацьовує психологічний самообман.

«Більшість людей просто вважають, що нічого поганого від келиха пива не буде це лише слабоалкогольний напій. Вони вважають, що не вживають горілку, коньяк, чи інші міцні напої, тому  не стануть алкоголіками. Але, для досягнення ейфорії, розслабленості, знаття стресу людям з часом стає мало тієї дози, яку вони вживали, і не помічаючи цього вони її збільшують»,- наголошує лікар.

Самоконтроль у такому випадку спрацьовує не завжди, це може прозвучати дико, проте, є випадки коли людина вживає в  день декілька літрів хмільного напою.


«В мої практиці були випадки, коли звертались люди, що вживають в середньому по  десять літрів в день»,- додає нарколог

Маркетинг

Головний економічний закон стверджує «Спрос рождает предложение» влучно і вірно. Цей принцип працює алкогольній індустрії. Задумайтесь,  раніше стандартною  тарою для пива були  півлітрові пляшки, рідко коли банки. Зараз  будь-який прилавок запропонує вам  Різного розміру пластикові пляшки (0,5 0,7 1, 1,5, 2, 2,5, 3 літри) аби покупцеві було зручно. І це не кажучи про різного роду знижки та «гарячі ціни»

Як  бачимо  причини «пивного путчу» сьогодення чисельні і  конкретну назвати тяжко. Проте, дамо відповідь на головне питання чи існує «пивний алкоголізм»?

Фаховий лікар прокоментував це питання наступним чином: «Окремого визначення «пивний алкоголізм» в переліку захворювань немає, проте на практиці лікарі  виділяють його, якщо раніше за пів року було одне звернення з даного питання, то зараз  ми маємо  їх більше десятка».

Зауважимо, що мова йде про офіційні звернення людей до медичних закладів. А скільки громадян свою залежність не вважають проблемою чи просто не бажають звертатись до наркологів? Це питання риторичне.


Отже, як  бачимо суспільство не дарма  обговорює цю проблему, вона насправді існує. Одного якогось вирішення цієї проблеми немає. В першу чергу кожен повинен відповідати за свої вчинки сам, починати з себе.  Задайте  собі питання, чи  можна розслабитись  і зняти стрес по іншому? Пильнуйте своїх близьких та друзів, і поясність їм небезпеку «простого відпочинку». Не подавайте  дурний приклад іншим.

Звичайно, кожен вирішує для себе сам вживати чи ні. Є люди які  п’ють лише коли є привід ( загальне свято, день народження і тд), але  пам’ятайте що це не повинно  стати «традицією» чи нормою. У всьому має бути міра.   

   


19.07.2018 17:30
Мoлoда мама Віра Бoчкур з маленьким синoчкoм дoлають oнкoлoгію. Прo це пoвідoмляє Євген Скирда на власній стoрінці у Фейсбуці, передає "Акула". Синoчoк, якoму ще немає рoку вже прoйшoв курси...
19.07.2018 17:00
Кропивницька «Зiрка» завершує пiдготовку до старту нового футбольного сезону.  Про це повiдомляє офiцiйний сайт ФК «Зiрка», передає «Акула». Контракти з клубом пiдписали вiдразу шестеро...
19.07.2018 16:30
19 липня о 03:12 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу на вул. Соборній, що в обласному центрі. Про це повідомляє У ДСНС у Кіровоградській області, передає «Акула». ...
19.07.2018 16:00
У столиці  українського гончарства – старовинному містечку Опішня, що на Полтавщині, з початку 90-их років відбуваються фестивалі цього  чудового народного промислу. Цього року його...
19.07.2018 15:30
На Кіровоградщині сумна статистика водіїв, які сіли за кермо на підпитку. Про це пише Патрульна поліція, передає "Акула". З початку 2018 року Патрульна поліція Кропивницького виявила 462...