АКУЛА MEDIA
Останнім часом серед медіа та в суспільстві шириться думка про збільшення масштабів так званого «пивного алкоголізму» Та чи є він насправді спробуємо розібратись

Що ховається на дні пивного келиха?

25.11.2017 | 15:10
612

Останнім часом серед медіа та в суспільстві шириться думка про збільшення масштабів так званого «пивного алкоголізму» Та чи є він насправді спробуємо розібратись.

Всі  ми  в своєму дорослому житті шукаємо різні шляхи для виходу  своїх емоцій, зняттю стресу та  намагаємось проводити своє дозвілля як найкраще. Хтось  просто  відпочиває з друзями, у когось є хобі, спортзали кіно музика, прогулянки. Проте, давайте будемо відвертими іноді ми дозволяємо собі пропустити келих другий в компанії друзів, чи  просто за переглядом улюбленого серіалу чи футболу. Загалом у цьому немає нічого поганого, кожна доросла людина сама обирає що їй робити.

Але якщо задуматись, дійсно суспільство не  без причини б’є на сполох. Почнемо з загальних причин.

Загальна доступність

Ні  для кого не секрет, що за  останні 10 років кількість марок, видів та смаків пива врази виросла. Для  того, щоб поласувати улюбленим напоєм  не потрібно йти десь далеко, достатньо зайти в  найближчий магазин біля вашого дому. Інформаційна компанія – тут все простіше, скільки б не говорили громадські активісти та депутати зменшити об’єми реклами пива чи слабоалкогольних напоїв  на ТБ чи  в  інтернеті не дуже вдається. От і маємо те що, глобально доступ до  пива став більший і  простіший.

Самообман

Готуючи цей матеріал, автор зміг  поспілкуватись з лікарем Кіровоградського обласного наркологічного диспансеру. Відповідаючи на питання про збільшення обсягів «пивного алкоголізму» у  суспільстві відповіла, що в даному випадку спрацьовує психологічний самообман.

«Більшість людей просто вважають, що нічого поганого від келиха пива не буде це лише слабоалкогольний напій. Вони вважають, що не вживають горілку, коньяк, чи інші міцні напої, тому  не стануть алкоголіками. Але, для досягнення ейфорії, розслабленості, знаття стресу людям з часом стає мало тієї дози, яку вони вживали, і не помічаючи цього вони її збільшують»,- наголошує лікар.

Самоконтроль у такому випадку спрацьовує не завжди, це може прозвучати дико, проте, є випадки коли людина вживає в  день декілька літрів хмільного напою.


«В мої практиці були випадки, коли звертались люди, що вживають в середньому по  десять літрів в день»,- додає нарколог

Маркетинг

Головний економічний закон стверджує «Спрос рождает предложение» влучно і вірно. Цей принцип працює алкогольній індустрії. Задумайтесь,  раніше стандартною  тарою для пива були  півлітрові пляшки, рідко коли банки. Зараз  будь-який прилавок запропонує вам  Різного розміру пластикові пляшки (0,5 0,7 1, 1,5, 2, 2,5, 3 літри) аби покупцеві було зручно. І це не кажучи про різного роду знижки та «гарячі ціни»

Як  бачимо  причини «пивного путчу» сьогодення чисельні і  конкретну назвати тяжко. Проте, дамо відповідь на головне питання чи існує «пивний алкоголізм»?

Фаховий лікар прокоментував це питання наступним чином: «Окремого визначення «пивний алкоголізм» в переліку захворювань немає, проте на практиці лікарі  виділяють його, якщо раніше за пів року було одне звернення з даного питання, то зараз  ми маємо  їх більше десятка».

Зауважимо, що мова йде про офіційні звернення людей до медичних закладів. А скільки громадян свою залежність не вважають проблемою чи просто не бажають звертатись до наркологів? Це питання риторичне.


Отже, як  бачимо суспільство не дарма  обговорює цю проблему, вона насправді існує. Одного якогось вирішення цієї проблеми немає. В першу чергу кожен повинен відповідати за свої вчинки сам, починати з себе.  Задайте  собі питання, чи  можна розслабитись  і зняти стрес по іншому? Пильнуйте своїх близьких та друзів, і поясність їм небезпеку «простого відпочинку». Не подавайте  дурний приклад іншим.

Звичайно, кожен вирішує для себе сам вживати чи ні. Є люди які  п’ють лише коли є привід ( загальне свято, день народження і тд), але  пам’ятайте що це не повинно  стати «традицією» чи нормою. У всьому має бути міра.   

   


14.12.2017 17:52
Не дивлячись на те, що перший місяць зими вже минув майже на половину і здавалося вже кожен повинен робити перші зимові фото, але усе навколо наче покрите легким сірим покривалом. Дерева, квіти,...
14.12.2017 17:30
У работодателей складывается впечатление, что украинская высшая школа, как минимум в лице отдельных учебных заведений, похоже, существует сегодня исключительно для поддержания собственной...
14.12.2017 17:00
Цього року рaдіодиктaнт без помилок нaписaли 124 людини, з них лише однa мешкaнкa Кіровогрaдської облaсті. Нa Укрaїнському рaдіо підбили підсумки aкції Всеукрaїнський рaдіодиктaнт нaціонaльної...
14.12.2017 16:31
Сьогоднi, 14 грудня,  близько 12-ї години, сталася ДТП за участю службової автiвки патрульної полiцiї. Про це повiдомляє прес-служба патрульної полiцiї Кропивницького, передає «Акула». ...
14.12.2017 16:30
Президент Укрaїни звільнив голову Бобринецької рaйдержaдміністрaції. Відповідний розпорядження №218/2017-рп було оприлюднено нa офіційному сaйті глaви держaви, передaє "Aкулa". Згідно...