АКУЛА MEDIA
росіяни, емігранти, рф, швеція, німеччина

Російська еміграція: де мед на булочці, а де черстві сухарі

28.03.2014 | 09:57
716

Кримські події змусили світ і українців пильніше вгледітися в росіян як у РФ,так і за її межами. Як вони самі себе позиціонують стосовно інших народів і країн? Інакше це питання можна сформулювати так: чого і де ще можна від них чекати? Звернемося  до ресурсу Russian-Club.net. Судячи з тональності вміщених там матеріалів, цілком патріотичний проросійський сайт. А патріот, по ідеї, своїм не нашкодить. Хіба що мимоволі. «По недомыслию», так би мовити. Згаданий ресурс розповідає про те, як  почуваються росіяни у діаспорі. Найбільша з них проживає в Україні, далі йдуть  Казахстан, Білорусь, Ізраїль, США, Латвія та ще кілька десятків держав. Беремо кілька з них. Далі – цитати в перекладі.

Україна. «ЗМІ, чию діяльність держава поки що не регламентує, орієнтують на російськомовну аудиторію 80% своєї продукції». Ця теза стирає на порох популярну в РФ лякалку про те, що в Україні утискують  права російськомовних.

Молдова. «Незважаючи на те, що більшість ЗМІ в Молдавії російськомовні, цілям розширення російського інформаційного простору і пропаганді російської культури вони служать не належним чином». Певно, молдовські медіа усе ж більше служать пропаганді молдовської культури, що з точки зору авторів цитати, є неподобством.

Латвія. «Російськомовні засоби масової інформації Латвії переживають наразі глибоку кризу. Багато видань перебувають на межі існування. Інтерес до преси серед російськомовного населення стрімко падає». І це в країні, де етнічних росіян та російськомовних – більше третини населення!

Іспанія. «За орієнтовними даними, російська діаспора в Іспанії становить десь 20 тисяч людей, але основну масу емігрантів становлять нелегали – їх у 5-6 разів більше». Певно, вони там крадькома підробляють, ці законспіровані приїжджі з країни, де не приховують зневаги до заробітчан із України, Молдови та колишніх середньоазійських республік Радянського Союзу.

Швеція. Тут «печалька»… «Швеція, можливо, єдина в Європі країна, де немає російськомовних газет, журналів чи російських каналів на кабельному телебаченні. Одна  з причин приниженого становища росіян у Швеції та їх побоювання голосно заявити про себе – це давня історична традиція ворожого ставлення шведів до росіян». Якщо росіянам там так погано (російська і досі не державна мова в Швеції), чого вони там залишаються?


 Німеччина. «TV – на даний час не більше 150 тисяч домашніх господарств (в оригіналі – домашних хозяйств) мають доступ до програм телебачення російською мовою». Які ж «домашні господарства» ощасливлені російськими передачами? Городи, корівники, пасовища, гусятники, риборозплідники, страусині інкубатори чи ферми по клонуванню динозаврів?

Ізраїль. «Російська еміграція – це маса впевнених у собі людей, котра з гордістю опирається на той культурний фундамент, який і сформував їх самосвідомість, почуття вищості в позитивному сенсі цього слова». Цікаво, ізраїльтяни тішаться цією  зверхністю приїжджих?

Австралія. «В Австралії живе десь 200 000 росіян (за даними інших джерел – від 20000 до 67 000). «Новый венский журнал» – єдине австрійське періодичне друковане видання російською мовою. Воно містить багато інформаційних та довідкових матеріалів про Австралію». Сюрреалістичний абзац. Столиця Австрії Відень (рос. Вена), де є такий журнал, знаходиться за 10 000 км від Австралії! Або писав бот, якого глючить по темі географії, або реально «недомыслие». Наслідок відтоку мозку, який констатують автори «Російського клубу»:  «Як країна, головною статтею доходу якої є надра, Росія нагадує «третій світ». Але як країна, що експортує десятки тисяч кваліфікованих спеціалістів щороку в США, Австралію, Канаду, Німеччину, Англію, Італію та Францію, залишається провідною інтелектуальною державою. Росія майже не експортує high-tech товари. Зате вона експортує інтелектуальну силу, будучи в цьому плані наддержавою».

Експорт – вивезення своїх товарів за кордон і одержання взамін грошей чи іншого товару (бартер). Ресурс Russian-Club.net не уточнює, скільки інші держави заплатили Росії за розум емігрантів, що в пошуку довгого долара чи євро подалися за кордон на постійне проживання. Russiаn-Club.net просто пишається тим, що розум  утікачів – російський за походженням…

Сніжана Казимирова

20.08.2018 10:00
У Кропивницькому йде плановий ремонт доріг. Про це під час апаратної наради повідомив секретар міської Ради Андрій Табалова, передає кореспондент "Акули". У Кропивницькому запланований...
20.06.2018 11:30
Президент України Петрo Пoрoшенкo підписав Закoн України "Прo внесення змін дo деяких закoнів України щoдo удoскoналення oкремих питань прoхoдження грoмадянами військoвoї служби". Прo це...
08.06.2018 12:00
"Олександрійський педагогічний коледж імені В.О.Сухомлинського" набув керівника у особі виконуючого обов'язки директора закладу Анатолія Литвина. Про це повідомляє кореспондент «Акули». ...
08.06.2018 11:30
Сьогодні, 8 червня, на пленарному засіданні сесії Кіровоградської обласної ради стало відомо, що депутат обласної ради від "Опозиційного блоку" Вартан Абрамян може достроково припинити власні ...
08.06.2018 11:00
На один з округів на Кіровоградщині у 2017 році було виділено в десять разів більше коштів субвенцій. Такі результати дослідження виділення субвенцій з державного бюджету в одномандатних округах...