медаль, росія, повернення, крим, янукович, операція

РФ «прокололась» на окупації

22.04.2014 | 15:12
908

«На дивній даті початку операції з «повернення» Кримського півострова та міста Севастополь наголосив активіст самооборони м. Сватове Луганської області, історик і журналіст за освітою, Володимир Просін. Він опублікував у своєму акаунті соціальної мережі Facebook фото не тільки лицьової, але і зворотної сторони цієї медалі», – передають аналітики журналу інвесторів «Біржовий лідер». Як видно з фото медалі «За повернення Криму», Міністерство оборони РФ чітко вказало термін проведення операції: 20 лютого – 18 березня 2014 року.

«Ось вам і вся «кримська народна воля», «референдум і масова підтримка населення», після якої Крим вступив до складу РФ», – написав Володимир Просін.  Дана інформація про випуск медалі «За повернення Криму» не є фейком, так як, крім Фейсбуку, вона підтверджена у Вікіпедії та виробником державних нагород РФ ТОВ «Лента», яке відзвітувало в ЗМІ 2 квітня 2014, як швидко і оперативно вони виконали цей термінове замовлення Міністерства оборони Росії.

Експерти вважають: дата 20 лютого на медалі «за повернення Криму» може завдати Росії шкоду не меншу, ніж сама анексія Криму. Для істориків і юристів це офіційний документ МО Росії, яким можуть оперувати юристи, історики, дипломати, політологи і т. д. Політикам же РФ потрібно давати пояснення, чому офіційна дата початку операції «за повернення Криму» (20 лютого) не відповідає словам Президента Росії про те, що РФ не готувалася до приєднання Криму, і це рішення було прийнято тільки після отримання даних про настрій місцевих жителів після «повалення в Києві законного Президента України Януковича» (22 січня). Принаймні, так цитують слова Володимира Путіна від 10 квітня 2014 «Російська газета», ИТАР-ТАСС та РІА Новости. Пояснення прес-секретаря Пєскова, що Путіна не так зрозуміли, а насправді російських солдатів в Криму не було, навряд чи задовольнить будь-кого в ООН, Україні, США та ЄС.

З позиції міжнародного права початок операції РФ у Криму 20 лютого, коли в Україні чинним президентом України був Віктор Янукович, виглядає дуже дивно. Причому главою української держави він був не «формальним», як зараз, коли він з коханкою відсиджується за парканом багатомільйонного особняка в підмосковній Барвисі, а цілком офіційним та визнаним у всьому світі. Адже тільки на наступний день, 21 лютого, у присутності міністрів закордонних справ Німеччини та Польщі, представника зовнішньополітичного відомства Німеччини і спецпосланця президента Росії Володимира Лукіна Віктор Янукович підписав з лідерами Об'єднаної опозиції угоду про врегулювання політичної кризи в державі.

Цікаво, як пояснить МЗС РФ збіг дат початку операції «За повернення Криму» і розстріл «небесної сотні» на Майдані в Києві в один і той же день – 20 лютого, коли на майдані Незалежності, вулицях Інститутській та Грушевського у Києві «невідомими снайперами» було розстріляно більше ста мітингувальників. Саме 20 лютого міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко повідомив, що він наказав роздати правоохоронцям зброю і застосовувати його відповідно до закону «Про міліцію». Глава МВС обґрунтовував свій наказ тим, що лідери Об'єднаної опозиції не хочуть публічно відмежовуватися від радикалів, які стріляють в співробітників міліції і військовослужбовців Внутрішніх військ. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров не вірить, що по демонстрантах стріляли спецпризначенці, хоча Інтернет повний фотографіями та відеозйомками того, як «Беркут», «Альфа» та інші спецпідрозділи МВС і СБУ стріляють по демонстрантах і телеоператорам.

Знайдено пояснення поспішної втечі Януковича з України в ніч з 21 на 22 лютого зі своєї резиденції в Межигір'ї під Києвом. Йшов 3-й день «Операції за повернення Криму». Відразу після публікації відео втечі в Youtube у журналістів виникли питання про «робочу поїздку» Віктора Януковича до Харкова, при підготовці до якої з України вивезли членів сім'ї, меблі, картини і решту начиння. Якщо врахувати, що починався 3-й день «операції за повернення Криму», все стає на місця», – роблять висновок аналітики.


Виходить не Крим вирішив вийти зі складу України після «повалення Януковича» і розпочатих погроз «бандерівців» і «Правого сектора», а сам екс-президент втік з України в РФ, так як йшла 4-а доба операції по «поверненню Криму» Росією. Сукупність цих фактів однозначно переконує в тому, що втеча Януковича з України в Росію в ніч з 22 на 23 лютого через Севастополь не була випадковою. Про це заявляв керівник СБУ Наливайченко, а зараз випуск медалі побічно підтверджує даний факт: починався 4-й день «операції за повернення Криму».

Для істориків медаль «За повернення Криму» є на 100% офіційним документом і важливим історичним джерелом, який МО Росії несподівано ввело в науковий обіг історичної науки і дипломатії (напевно, явно без узгодження з іншими профільними міністерствами, які дають абсолютно інше трактування подій ). У підсумку всі історики світу зобов'язані посилатися на 20 лютого, як дату початку «повернення Криму» в ​​своїх історичних працях як мінімум в розділі «хронологія подій». За такої позиції історики будуть зобов'язані вказати в розділах «джерела», «історіографія» і «бібліографія» посилання на документ про початок «повернення Криму» за 2 доби до усунення Януковича з посади Президента конституційною більшістю Верховної Ради України.

Таким чином, Міноборони РФ своєї медаллю зруйнувало міфи пропаганди РФ, що сепаратизм в Україні породжений «переворотом київської хунти». Якщо даний факт з'єднати з відсутністю скарг з Криму та Донбасу на переслідування росіян в ОБСЄ та ЄСПЛ, відсутність політичних партій сепаратистів, їхніх лідерів, історикам РФ буде важко знайти «історичні корені» сепаратизму в Криму, Луганську, Донбасі.

На замітку українських дипломатів – зазначена дата початку операції з «повернення Криму» може зацікавити Гаазький трибунал, який почав розслідування злочину на Майдані 20 лютого 2014 в Києві, так як йде збіг дати розстрілу «Небесної сотні» і початку операції РФ.

Тобто, надано ще один аргумент для офіційних висновків СБУ про те, що Росія почала війну з Україною ще на Майдані (його зробив керівник відомства Наливайченко 5 квітня 2014), а також для генерала СЗР Маломужа, про те, що Янукович був «п'ятою колоною» Путіна в Україна.

Разом з тим, двозначно виглядає позиція МЗС Білорусі та Казахстану, що підтримали приєднання Криму до РФ, якщо врахувати, що «операція по звільненню Криму» почалася 20 лютого 2014, при діючому Президенті України Віктору Януковичі. Аргументи про те, що Казахстан не міг не підтримати Путіна в питанні анексії Криму, при такій хронології початку подій виглядають непереконливо.

В свою чергу прямі опоненти Кремля, які прагнуть вступити в НАТО (Молдова, Грузія) отримали додатковий аргумент свого прагнення отримати «захист Альянсу», якщо медаль вказує на початок операції в Україні за 2 доби до відсторонення законного президента. Аналогічний аргумент можуть висловити і діючі члени НАТО в особі Латвії, Литви, Естонії, Польщі, чиї уряди наполягають на отриманні додаткових засобів захисту від можливої ​​агресії з боку Кремля.

Отже, Кремль офіційно розпочав анексію Криму ще при Януковичі. Це головний висновок, який випливає з документа-медалі «За повернення Криму» з датою 20 лютого. Можна продовжити перераховувати аргументи, що завдають прямої шкоди позиції РФ на міжнародній арені після випуску цієї медалі, але навіть наведених достатньо. Недарма, як пожартували аналітики авторитетного видання Expert.ru, чиновники шкодять Росії набагато більше, ніж будь-які санкції США та ЄС.

07.02.2019 16:00
Кропивницька депутатка Катерина Шамардіна отримала в оренду на 25 років земельну ділянку  площею 0,100 га по проспекту Винниченка, 2 у обласному центрі. Відповідний проект рішення...
07.02.2019 13:43
Депутат Ігор Волков більше не є головою бюджетної комісії.Відповідне рішення про припинення повноважень Волковим голови комісії з питань бюджету, фінансів, планування та соціально-економічного...
31.01.2019 15:58
Кропивницький депутат Віталій Бєлов вийшов з фракції партії УКРОП у міській раді.Повідомлення депутата зачитав міський голова Андрій Райкович на початку сесійного засідання сьогодні, 31 січня,...
31.01.2019 15:28
За даними опитування групи "Рейтинг" до трійки лідерів президентських перегонів входять Володимир Зеленський, який вперше вибився у лідери, нинішній президент Петро Порошенко та Юлія...
22.01.2019 10:13
Центр регіональних досліджень представив результати останніх соціологічних досліджень, що відображають настрої кропивничан стосовно виборів Президента України.Про це повідомляє "Кіровоград 24",...