Михайло Демченко, Кропивницький, Кіровоградська міська рада, Радикальна партія, депутат

Регламент, свинячі мізки й берег Сугоклеї: чого вдалось досягти у перший рік депутатства радикалу Михайлу Демченку (ІНФОГРАФІКА)

18.02.2017 | 12:20
1659

Депутат-радикал Михайло Демченко у перший рік своєї діяльності в раді активно працював над Регламентом Кіровоградської міської ради VII скликання. Однак до своїх досягнень депутат вносить не тільки регламент. До чого доклав свою руку Михайло Демченко і що йому вдалось зробити протягом першого року депутатства, читайте в черговій публікації “Рік депутата”.

Свинячі мізки секретарю

Вручення Демченком антипремії секретарю міської ради Андрію Табалову відбулось на останній сесії міської ради в січні 2017 року, тож дану нагороду не варто було би вносити до першого року роботи депутата в раді. Однак свинячі мізки запам’ятаються громадянам більше, ніж робота Демченка над створенням так званої Конституції міської ради, що регулює роботу депутатського корпусу і самої ради.Символічний подарунок секретарю ради Михайло Демченко вручив під час обговорення Програми розвитку ЖКГ міста, у якій були враховані 

лише інтереси сьогоднішньої більшості ради.

“То мізки, аби влада думала головою, коли щось робить”, - висловився Михайло Демченко і поклав подарунок секретарю ради на стіл.

Тоді секретар прийняв подарунок з гумором, а програма ЖКГ все таки була затверджена.

Дисципліна

Михайло Демченко пройшов до міської ради від 13-го округу (мікрорайон Новоолексіївка) депутатом від політичної партії  “Радикальна Партія Олега Ляшка”. Нині він є членом депутатської групи ,,Європейський вибір” в Кіровоградській міській раді, а також членом депутатської фракції Радикальної Партії Олега Ляшка в раді. До 17 січня цього року депутат очолював постійну комісію Кіровоградської міської ради з питань діяльності ради, депутатської етики, Регламенту міської ради, відзначення нагородами, забезпечення законності, релігії, засобів масової інформації, регуляторної політики, підприємництва, інвестицій та зовнішньоекономічної діяльності. Після зняття з посади на останній сесії міськради залишається членом цієї ж комісії. За увесь рік роботи в раді VII скликання депутат не пропустив жодного засідання депутатської комісії. Сумлінно відвідував Демченко і сесії міськради. Окрім того депутат входив до робочої групи, яка розробляла регламент міської ради.

Протягом першого року роботи депутат направив до міської ради 25 депутатських запитів, 15 з яких стосувались надання матеріальної допомоги громадянам, та 135 звернень. В останніх ішлося про неякісну роботу 104 маршруту, незаконну забудову берегової зони річки Сугоклея та парку Аксьонкіної, роботу водоканалу, газової і комунальних служб та іншого.

Демченко в раді


“Багато питань я вирішити не зміг. Якщо говорити про програми, то вони виконуються виконавчими органами, адже там можна доручити відповідальним особам ті чи інші речі і вони працюють. Але коли доходить до питань, які стосуються самої міської ради, то вони блокуються з різних причин. Наприклад, я звертався до міської ради щодо забудови зеленої зони Олексіївки. Я сподівався, що влада має якось реагувати на це, але я отримую листа, де написано, що там розпочаті роботи по виконанню робіт щодо будівництва будинків, хоча ті будинки вже зведені, а ця ділянка належить до рекреаційної зони мікрорайону. Я декілька разів піднімав це питання, але реакції ніякої. Якщо зараз виникне питання щодо будівництва ділянки, церкви, магазину, то в нас немає вільних земель, бо шляхом маніпуляцій і зловживання міська рада попередніх скликань вирішила віддати ці землі”, - ділиться наболілим Михайло Демченко.

Відкритість депутата

Михайло Демченко веде прийом громадян щосуботи з 12.00 до 15.00, за адресою: вул. Українська, 1/44. На сторінці депутата на оновленому сайті міської ради можна побачити його мобільні телефони та електронну пошту, а також його річний звіт.

Звернутись до депутата можна і через сторінку у Фейсбуці. Щоправда сторінку Демченка важко ідентифікувати, оскільки в профілі відсутні його особисті фото - лише кілька колективних. Разом з тим депутат користується нею, коментуючи дописи своїх колег. Із дописів на його сторінці публікації інших користувачів соцмережі. Із усіх лише один авторства Демченка і стосувався нерозчищених вулиць Новоолексіївських вулиць після снігопадів.

демченко і райкович на сесії кіровоградської міської ради


Депутатські ініціативи

Однією з ключових ініціатив, що піднімав депутат у сесійній залі, було повернення до власності міста прибережної земельної ділянки на річці Сугоклея, що нині зайнята рестораном. Численні суперечки з народним депутатом Олександром Горбуновим, який пов’язаний з розміщеним закладом, привели до позову нардепа до Михайла Демченка та двох місцевих ЗМІ.  Піднімав Демченко і питання щодо обстеження технічного стану дамби по річці Сугоклея, що раніше була пішохідною, а наразі використовується для руху транспорту.

Неодноразово депутат наголошував і на порушеннях норм регламенту в раді, що стосувались розгляду депутатських звернень, графіку роботи, винесення питань на голосування. У залі Михайло Демченко пропонував міському голові вдруге прозвітувати перед громадою, оскільки згідно зі ст. 42 ч.7 ЗУ „Про місцеве самоврядування“ міський голова звітує не менше одного разу на рік на відкритій зустрічі з громадянами.

Цієї зими депутат також приєднався до ініціативи низки депутатів щодо прибирання міста від снігу. Разом з десятком інших обранців Михайло Демченко розчищав транспортні зупинки міста від снігу, до якого не дійшла комунальна техніка.

Депутати розчищають вулиці Кропивницького від снігу


На окрузі у перший рік роботи свою увагу депутат зосереджував на комунальних питаннях: створення ОСББ, нанесення дорожніх розміток, обрізка дерев, облаштування тротуарів.

“Ми поасфальтували декілька вулиць, зробили освітлення, чого давно не було. Почали активніше працювати з відділом розвитку транспорту і зв’язку - покращилась робота транспорту. На новій дорозі між вулицею Межевий Бульвар та Ушакова ми зробили освітлення. Тією дорогою не можна було пускати громадський транспорт, бо не було освітлення й тротуарної доріжки. Якщо цього року проблема з тротуарною доріжкою вирішиться, ми зможемо пустити тією дорогою додатковий громадський транспорт”, - говорить про досягнення Михайло Демченко.

Окрім того на окрузі було проведено кілька ярмарків сільськогосподарської продукції за підтримки інших депутатів та підприємців. Один із них був проведений до дня мікрорайону, на іншому провели виїзний прийом з міським головою Андрієм Райковичем  та тодішнім секретарем ради Сергієм Бойком.

Плани на 2017 рік

Ключовими напрямками, на яких цьогоріч зосередить свою увагу депутат, стануть дороги та забудова прибережної зони. Якщо перша вирішить проблему з транспортним забезпеченням мікрорайону, то інша дасть можливість зберегти зелену зону.

Демченко під час сесійного засідання


“Сьогодні проблемою округу є відсутність тротуарних доріжок. Це просто кричуща проблема. Я щороку піднімаю це питання, але навіть не бачу перспективи, що воно буде вирішено. Мені відписують щось, але реальних дій я не бачу. Це питання буде цього року пріоритетним. Проблемним питанням залишається і парк Перемоги. Моя принципова позиція в тому, що парк має бути переданий до КП “Благострій” повністю, із територією колишньої човникової станції, що використовується рестораном”,  - додав Михайло Демченко.

Світлана Дубина

Фото з соцмереж та архіву "Акули"

31.03.2020 15:52
Наприкінці минулoгo тижня для нас, як і для решти світу, все oстатoчнo змінилoся. Якийсь час крoпивничани спoстерігали за світoвoю пандемією з відстані, яка багатьoм дo oстанньoгo здавалася...
08.10.2019 14:00
В обласному центрі патрульні затримали чоловіка, який ,ймовірно, перебував під дією наркотиків.Про це інформує патрульна поліція області, передає "Акула". Вчора, 7 жовтня, близько 5-ї години...
17.09.2019 12:27
Сьогодні, 17 вересня, під час сесії обласної ради звільнили з посади Ігоря Степуру, передає "Акула".Голосування було таємним. Депутати проголосували "за" звільнення у кількості 42 голосів. ...
01.07.2019 08:25
У Кропивницькому кандидат від «Слуги Народу» запропонував підписати Меморандум про чесні вибори колегам. Про це Олександр Дануца написав на своїй сторінці у Фейсбуці, передає «Акула». За...
29.06.2019 13:15
У Кропивницькому опоненти використовують "чорні" технології проти кандидата з команди Президента Зеленського.Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав кандидат у народні депутати від партії "Слуга...