У понеділок, 27 травня, о 14.00 учасники журналістського руху "Стоп цензурі!" встановили тимчасовий інформаційний центр під будівлею МВС на вул. Богомольця, 10, повідомляє Українська Правда.
"Стоп цензурі!" оголосили вимоги до міліції у зв'язку із розслідуванням побиття журналістів Ольги Сніцарчук і Влада Соделя 18 травня.
"Журналісти встановили намет, аби щодня бути живим нагадуванням міліціянтам про їхній обов'язок розслідувати обставини нападу на журналістів, встановити вину нападників і покарати тих працівників МВС, що не забезпечити громадський порядок і допустили побиття журналістів", - зазначила журналістка, учасниця руху "Стоп Цензурі" Наталя Соколенко.
Журналісти вимагають виконання вимог, які були оголошені минулого тижня:
1. Ефективного розслідування побиття та перешкоджання професійній діяльності наших колег, із залученням фото та відео матеріалів від журналістів, а також матеріалів журналістських розслідувань.
2. Проведення та оприлюднення результатів службової перевірки, а також порушення кримінальної справи щодо працівників МВС, які були присутніми під час побиття журналістів, та проігнорували злочинні дії нападників.
3. Оприлюднити інформацію про підстави, у т.ч. копії відповідних документів супроводження автомашинами ДАЇ БТР, що брав участь у сутичках на вул. Малій Житомирській.
4. Щотижневого публічного звіту про хід цих розслідувань та перевірок.
Учасники руху вважають, що МВС намагається перекрутити очевидні факти, а також покриває винуватців побиття журналістів 18 травня під час проведення мітингу.
З сьогоднішнього дня в інформаційному центрі будуть цілодобово чергувати журналісти руху.
За останньою інформацією, міліція вважає нелогічним встановлення журналістами громадського руху "Стоп цензурі!" намету під будівлею Міністерства внутрішніх справ.
Про це сказав виконуючий обов'язки начальника управління зв'язків із громадськістю МВС Сергій Бурлаков.
"У них в усіх (у журналістів, що встановили намет) є мій номер телефону, мої контакти, вони завжди можуть подзвонити, довідатися про перебіг розслідування... навіщо встановлювати намет тоді, якщо завжди можна подзвонити", - сказав він.
Бурлаков зазначив, що сумнівається, що такий спосіб інформування громадськості, як намет з журналістами під МВС із написом "тимчасовий інформаційний центр", буде ефективним.
Водночас він повідомив, що міліція поки не має наміру вживати ніяких активних дій для демонтажу намету.
Як відомо, за заявою голови ГУМВС України в Києві Валерія Коряка, співробітники міліції "проявили нерішучість" під час інциденту з побиттям журналістів.
За підозрою у нападі затримали Вадима Титушка. Він був у складі групи з близько 50 осіб, які влаштували бійку зі свободівцями на Великій Житомирський.
У середу Шевченківський райсуд Києва випустив Титушка під заставу 22940 гривень.