путін, окупація, крим, грузія, війна

Путін: фюрер нового століття

12.03.2014 | 12:55
1237

Розмови про те, що, втручаючись у Крим, Путін повів себе так, ніби він живе в ХІХ столітті, формують невірне уявлення про значення останніх подій. Путін зовсім непрорахувався, він висунув нові методи ведення війни ХХІ століття, пише видання The Washington Post

Перед тим як Путін вторгся в Грузію в серпні 2008 року, він витратив багато місяців на розміщення традиційного військового обладнання. Він відновив залізниці і автомагістралі, щоб потім з легкістю перекинути ними танки і тисячі солдатів. Він направив військові літаки до грузинських кордонів. Він також скористався інструментами державної пропаганди, щоб перешкодити розібратися в тому, хто саме почав цю війну.

Однак тепер Путін більше не пов'язаний рамками війни в національних масштабах.Багато років конфронтації з сепаратистами, бойовиками, терористами і гравцями бех громадянства серйозно вплинули на його образ думок. У Криму Путін випробував тактику «плинної війни» - швидкої і завуальованої, яка, найімовірніше, буде широко застосовуватися в майбутньому.

По-перше, з нізвідки з'явилася прихована армія. Солдати без усяких розпізнавальних знаків були добре підготовлені до розпалювання заворушень і ведення вуличної боротьби. Ці солдати, яких, як стверджує Путін, він туди не відправляв, очевидно, не керуються ніякими законами, правилами і конвенціями, що регламентують ведення війни - поки це стало найсерйознішим викликом Путіна міжнародному порядку. Це свого роду гібриди солдатів і терористів: приховані особи, таємне командування і управління і таємні накази, безсумнівно, розраховані на досягнення державних інтересів. Відсутність очевидного лідера заважає міжнародному співтовариству виступити з відповідними діями, адже залишається неясним, з ким потрібно вести переговори з питання припинення вогню або здачі. Крім того, якщо почнуться збройні сутички, зупинити їх буде вкрай важко.

Ці нерегулярні війська також представляють собою психологічну загрозу для місцевого населення і українців загалом, тому що останні не знають, де можуть причаїтися бійці цієї прихованої армії. Другою складовою путінської війни 21 століття є її віртуальний компонент. Якщо ми назвемо його пропагандою, це стане применшенням підступної і отруйної природи цієї інформаційної війни.

Принципи кібертактики були вдосконалені у відповідності з новими цілями Путіна: завдання полягає в тому, щоб зруйнувати канали спілкування законодавців та органів влади і забезпечити безперешкодний потік російськомовної дезінформації, яка проголошує нову війну з «фашистами».

Путін створив свою версію реальності, яку він пропагує, щоб дестабілізувати ситуацію в Україні. Він вирішив, що для досягнення його цілей йому потрібен етнолінгвістичний розрив, а потім він розподілив ролі. Тепер його версія цієї історії розігрується на сотні фронтів і публікується в соціальних мережах - це віртуальна трансляція доказів путінської історії про утиски, переслідування і страхи російськомовного населення України.


І реальна обстановка не має тут жодного значення. Минулими вихідними агентство ІТАР-ТАСС повідомило, що 675 тисяч українців звернулися до Росії з проханням надати їм політичний притулок - пізніше цю історію підхопило Forbes і деякі інші видання.Пам'ятаєте, як у 2008 році Москва заявила, що в Південній Осетії було вбито 2000 мирних громадян, після чого вона відправила туди свої війська, які перебувають там донині. Експерти організації Human Rights Watch пізніше з'ясували, що в Південній Осетії загинули всього 44 мирних жителя. Проте західні інформаційні агентства висвітлюють путінські фальшиві новини так, ніби вони дійсно гідні обговорення. Його фальсифікації і страх, який виникає в результаті, заважають швидко відреагувати на його дії і послаблюють рішучість тих, хто повинен виступити проти нього.

По-третє, Путін використовує фінансові ринки як інструмент ведення суперечок. Маючи власну мережу, оцінювану, за деякими даними, в десятки мільярдів, він добре розуміє, як працює фінансова сила. Багатство Росії дозволило їй укласти «партнерські відносини», засновані на взаємній фінансовій вигоді, і Путін спирається на ці зв'язки.

Путін добре знайомий з цією тактикою. У 2007 році кібератака вивела з ладу фінансові ринки Естонії на кілька днів, і сталося це безпосередньо після сварки з Росією.Минулого тижня російські ринки просіли більш ніж на 10% у зв'язку із загрозою початку війни, проте Путін поспішив провели прес-конференцію, спрямовану на те, щоб заспокоїти інвесторів. Ви тільки задумайтеся, скільки грошей він, мабуть, втратив і знову заробив з понеділка по середу. Коли Путін доведе своє вміння маніпулювати ринками до досконалості, він зможе збільшити свій власний статок і продовжити поповнювати свої запаси, які, з його точки зору, роблять його недоторканним. Це саморозмножувана, невидима зброя.

Тактика Путіна створює хаос, яким він керує, статус-кво, який дозволяє йому впливати на політику України. Путін вторгся в Крим почасти тому, що це було найменш ризикованим способом протестувати його нову тактику ведення війни. Крим, де розміщені російські військові активи і де живе населення, яке симпатизує Росії, в географічному плані ізольований від іншої частини України. Путін міг впевнено розраховувати на те, що з боку втомленого від конфліктів Заходу не буде ніякої фізичної відповіді на його вторгнення.

Протягом багатьох років Путін спирався на важкий молот в дусі радянських часів. Однак його недавні дії свідчать про те, що традиційна армія і розвідка перестали бути тією зброєю, за допомогою якої він має намір вести війну. Поки Захід розмірковує над тим, як найкраще йому відповісти, Путін, найімовірніше вже переходить до наступного етапу: він намагається з'ясувати, які міжнародні протоколи можуть виправдати його дії і як його тактику можна буде застосувати в інших місцях.

Прийшов час відмовитися від декадентської віри в те, що епоха континентальних воєн залишилася в минулому. У майбутньому весь світ буде дотримуватися тактики Путіна статус-кво, і це та реальність, яку ми повинні визнати і на яку нам слід знайти адекватну відповідь.

07.02.2019 16:00
Кропивницька депутатка Катерина Шамардіна отримала в оренду на 25 років земельну ділянку  площею 0,100 га по проспекту Винниченка, 2 у обласному центрі. Відповідний проект рішення...
07.02.2019 13:43
Депутат Ігор Волков більше не є головою бюджетної комісії.Відповідне рішення про припинення повноважень Волковим голови комісії з питань бюджету, фінансів, планування та соціально-економічного...
31.01.2019 15:58
Кропивницький депутат Віталій Бєлов вийшов з фракції партії УКРОП у міській раді.Повідомлення депутата зачитав міський голова Андрій Райкович на початку сесійного засідання сьогодні, 31 січня,...
31.01.2019 15:28
За даними опитування групи "Рейтинг" до трійки лідерів президентських перегонів входять Володимир Зеленський, який вперше вибився у лідери, нинішній президент Петро Порошенко та Юлія...
22.01.2019 10:13
Центр регіональних досліджень представив результати останніх соціологічних досліджень, що відображають настрої кропивничан стосовно виборів Президента України.Про це повідомляє "Кіровоград 24",...