Кропивницький, психологи, кАзли, посиденьки, жінки

Психологічні посиденьки: чому деякі жінки постійно зустрічаються з "кАзлами"

08.03.2018 | 12:00
1561

Достеменно невідомо, у чому провина цієї тварини, що нею жінки називають грішників чоловічої статі. Але, за версіями самих жінок козли — це хитрі, нахабні та хтиві тварини, з яскраво вираженою статевою приналежністю. То як коханий і найпрекрасніший "котик" перетворюється на безпринципного "кАзла"? Як відбувається процес перевтілення та чи існує в чоловічій природі такий підвид, редакція "Акули" дізнавалася у фахівців з потаємних лабіринтів людських душ.

Консультують із цього делікатного питання керівник психологічної майстерні "Інсайт", психолог-практик, дитячий психолог, кандидат психологічних наук Інга Кузнєцова та психолог і координатор центру ресоціалізації військових "Коловорот", кризовий психолог, психолог майстерні "Інсайт" Андрій Фоменко.

Чоловіки -"кАзли": класифікація та характеристика

  Неодноразово доводиться чути нарікання на поведінку чоловіків від жінок. Чомуcь одним дівчаткам щастить на чоловіків, а іншим трапляються не найвдаліші екземпляри. Це пов'язано з невезінням? Чи причина в чомусь іншому?

Інга:  Особисто мені все життя щастить на гарне чоловіче товариство, тому я особисто не можу погодитися з тезою, що всі чоловіки "кАзли". А як фахівець, я б виділила три їх категорії.

Перший — це "кАзьол реальний". Психопат, людина, яка не здатна співпереживати. У психопатів відсутні гальмівні процеси. Під час скандалу вони "розганяються" до того, що можуть і вдарити, і образити, але не здатні вибачитися за свої дії, що завдає навколишнім багато болю. Окрім того, якщо нормальні люди себе активізують творчістю, спілкуванням, почуттями, то психопати активізуються під час конфліктів, скандалів.

Психопати зустрічаються як серед жінок, так і серед чоловіків. Але чоловічий ген спрямований на експериментальність: серед чоловіків трапляються як генії, так і люди з відхиленнями, тому психопатів серед чоловіків все ж більше. З психопатом жити неможливо, неможливо побудувати стосунки. Це матеріал, з котрим неможливо працювати.

Другий тип — "уявний кАзьол". Коли закохані починають жити разом, то часто зустрічається неспівпадіння характерів. Скажімо, чоловік з великою життєвою енергією (гіпертимний), який полюбляє компанії, вилазки, подорожі, а дружина його вважає таким собі "козлом", який кидає родину і йде в гори. Але це вже відмінність характерів, життєвих цінностей, установок. Або, наприклад, чоловік-власник, якому важливо мати свої кордони, своє майно, а жінка може вважати його скупердяєм.

І третя категорія — "кАзел, вихований самою жінкою". Коли вона постійно говорить чоловікові, що той козел, він таким і стає.

  Тобто сама жінка іноді провокує чоловіка на таку поведінку?

Інга: Коли чоловік живе з жінкою, то вони або пристосовуються один до одного, або дезадаптуються і починають боротися. Чоловіки у таких випадках кидають виклик або замикаються, йдуть від родини. Чоловіча та жіноча психологія та сприйняття світу різняться, звичайні для чоловіка речі жінка може сприймати як грубощі. Іноді ці дві протилежності вживаються, іноді вони один одного не розуміють.

Від мами до доньки, або з чого починається "тотальне невезіння на чоловіків"

Андрій:  Сама по собі фраза "всі чоловіки кАзли" є стереотипом. Як правило, вона формувалася в родинах, де існує викривлене уявлення про роль чоловіка в сім'ї . Узагальнення існує як стереотип до якогось образу в житті однієї конкретної людини, яку образили і яка із цією образою прожила доволі тривалий час, щоб передати її своїй дитині. І тоді відбувається дуже неприємна ситуація: ця донька, взявши за основу життєвого сценарію таке ставлення до чоловіків, вв'язала його у свій життєвий сценарій і ставиться до будь-якого чоловіка, як до "кАзла". І якщо вона навіть не знаходить поганого в чоловіках, то навмисне шукає, на що б образитися. І жінки через ці стереотипи не можуть владнати своє життя, тому що їм постійно трапляються такі типи. Найнеприємніше, що це може передаватися з покоління в покоління.

  Дійсно, можна зустріти такі "жіночі родини", де бабуся, мама та онука живуть без чоловіків.

Андрій: У таких родинах бувають різні викривлення: чоловіка можуть як не сприймати, так і носити його на руках. У мене побажання до жінок: коли вони використовують цю фразу "між дєвочками", то нехай подумають над тим, звідки ця фраза взялася і чи не є вона частиною родинного міфу або історії, де чоловікові не знайшлося місця.

Якщо чоловік кАзел, то жінка — стерво

  Але такі стереотипні фразочки працюють і прямо пропорційно, коли хлопці говорять "усі баби - стерви". Це ж теж, мабуть, іде з родини. Або результат першого негативного досвіду з жінками.

Андрій: Будь-який узагальнений стереотип уже є збоченням. Це заважає жити. І перед кожним контактом з особою протилежної статі йде налаштування, що все закінчиться погано. Людина травмує не тільки себе (відбувається ретравматизація, підтвердження попереднього негативного досвіду), а й партнера, вступаючи в завідомо нездорові стосунки.

Інга: Якщо такі фрази вживати жартівливо — то це нормально. Але є жінки, які десь знаходять таких чоловіків, а якщо не знаходять, то виховують їх до потрібної кондиції. Це може бути досвідом взаємодії з батьком, і дівчинка, можливо, бере в доросле життя модель чоловіка й батька та підсвідомо шукає такого чоловіка. Коли вона його знаходить, то в неї йде ретрофлексія, коли на всі, навіть невинні, фрази вона реагує як на образи, які їй наносив батько. Цим вона і підтверджує, що всі чоловіки «кАзли». А з іншого боку, вона виховує його самостійно образами, докорами, звинуваченнями.

  Є жінки, яким регулярно такі чоловіки трапляються. Це вже якась програма?

Інга: Ідеал чоловіка і жінки формується цікавим чином. За однією з версій, коли в дівчинки починаються місячні, а у хлопчиків перші полюції — важливо, на який секс-символ вони натраплять. Він і визначатиме все їхнє подальше життя. Якщо дівчинка "нарвалася" на такого брутального хлопця, то дуже ймовірно, що вона такого і шукатиме в подальшому житті. Це один варіант. Другий варіант — перший невдалий досвід спілкування з чоловіком, який не спонукає пристосовуватися до протилежної статі, чути його, а штовхає на образи і звинувачення.

"Мачо" та "мучачо" в житті кожної дівчини

  А як щодо того, що дівчатка самі обирають поганих хлопчиків?

Андрій: Часто звертав увагу, що в дівчат виникають конфлікти з чоловіками через те, що вони вкладають у розуміння стосунків і кого вбачають об'єктом своєї уваги, не є концепцією сприйняття подальших стосунків або родинних зв'язків. Жінки часто звертають увагу на "мачо", закохуються в них, а коли наштовхуються на сімейні побутові речі, то вимагають від "мачо" стати домашніми котиками, які помиють посуд, посидять з дитиною. От тоді цей "мачо" виявляється "кАзлом". Але саме такого вона собі спланувала, шукала, привела у своє життя. І потім обпеклася, але не відпускає, бо раптом цей "мачо-кАзьол" дістанеться комусь іншому!

  Не можна вимагати те, чого людина не в змозі дати.

Андрій: Є ще такий різновид чоловіків- "кАзлів" — "мучачо". Тобто ті, що жінкам ніколи не дістануться. Це люди, які є проблемою не лише для жінок, а і для суспільства в цілому. Це нарциси, які люблять виключно себе. Не будучи прив'язаними до жодних стосунків, адже вони КРАСІВИЄ, тому не мають жодної відповідальності і не транслюють її в суспільство. Така особа і в чоловічому гурті буде нікчемна і не матиме попиту, з ними складно працювати, бо вони є неповноцінними у зв’язку з їхньою абсолютною безвідповідальністю щодо інших людей.

Інга: Серед дівчаток теж є такі особи істероїдного типу: часто дуже гарні, з тим, що вирізняє їх серед інших.

Тільки кохані, і аж ніяк не тварини

Інга: Насправді все впирається у здатність чути іншу людину, відчувати, розуміти. Зараз є дуже багато жіночих коучів, які навчають жінок, у яких ходити підв'язках або як наносити помаду. І дуже рідко навчають слухати, розуміти і сприймати партнера. Проте саме на цих якостях і будуються тривалі й щасливі відносини.

Андрій: Часто думають, що коли в чоловіка є дружина і діти, то він сидітиме вдома перед телевізором у капцях, але є такі "вжарені" чоловіки, які постійно кудись біжать. Домашні клопоти і турботи для таких — то ресурс: так круто повертатися з мандрів додому, де на тебе чекають. І те, що тебе іноді жартома називають "кАзлом", не є проблемою. Але якщо жінка насправді очікує від чоловіка, де він дасть збій, то це вже нездорове очікування. Про це треба подумати і відмовитися від цього стереотипу, щоб побачити поруч просто людину, яка має свій погляд на життя. Слід вчитися десь чимось поступитися, піти назустріч, домовитися. І до цього мають бути готові двоє, тоді буде компроміс, союз і можливі стійкі стосунки, а чоловік не буде вважатися "кАзлом", а жінка-  стервою.

Порівняння з представниками тваринного світу передалося нам ще від пращурів, коли звірі уособлювали певні людські риси. Бажаємо всім бути для своїх коханих зайчиками, котиками, тиграми та мустангами, залишаючись при цьому ЛЮДЬМИ. 


Альона Шендеровська

16.01.2019 18:00
Сніги метуть. У вікнaх біле мрево. Aнтени ловлять клaптики новин. Нa білий вaльс зaпрошую деревa, нa білий вaльс вітрів і хуртовин. Хaй буде сніг, і музикa, і вечір. Хaй серце серцю сплaчує...
16.01.2019 17:25
Зa дaними прокурaтури Кіровогрaдської облaсті нa Кіровогрaдщині лише зa період січень-листопaд 2018 року вчинено 16 714 злочинів, з яких повторно 1 820 злочини. Відтaк, у ...
16.01.2019 17:00
9 січня у Несвaтківській філії КЗ "Олексaндрівське НВО №2" відбулося урочисте відкриття ще однієї дошкільної групи для дітей, які проживaють нa території селa.Про це йдеться на сайті...
16.01.2019 16:16
Знaм’янськa міськрaйоннa філія Кіровогрaдського облaсного центру зaйнятості оргaнізувaлa громaдські тa інші роботи тимчaсового хaрaктеру нa території містa, до яких було зaлучено 11 безробітних.Про...
16.01.2019 15:48
Оргaни прокурaтури Кіровогрaдської облaсті вивчили стaн додержaння вимог зaконодaвствa про aдміністрaтивні прaвопорушення під чaс виконaння постaнов суду про зaстосувaння aдміністрaтивного стягнення...