На офіційному сайті Олександрійської міської ради існує розділ «Центральний регіон». Коли допитливий відвідувач ресурсу завантажить документ і відкриє його, він зможе ознайомитися з «пріоритетними напрямами розвитку міста Олександрії на основі положень обласної програми «Центральний регіон-2015», пише "Правдоруб".
Серед декількох пунктів та чисельних табличок олександрійці та інші зацікавлені читачі мають змогу не тільки прочитати «план» обласної влади, але й знайти досить багато цікавих положень цих «пріоритетних напрямів» (далі – «Пріоритетів»).
Про стан буровугільної галузі та про плани на її відродження можна не звертати уваги, хоча це особиста справа кожного читача. Варто лише відмітити неймовірні плани – відновлення до 2300 робочих місць та відновлення стабільної роботи підприємств цієї галузі до 2015 року. Та я пропоную перейти до найбільш цікавих моментів Пріоритетів – зведених таблиць.
Наприклад, у одній з таблиць (нажаль, деякі з них жодним чином не підписані), Пріоритети фантазують на тему створення робочих місць. Так, цього року планувалося створити 2400 (!) робочих місць, наступного – 2000, а 2015 року – 2200. Розумієте, які космічні масштаби закладені у цій п’ятирічці? Але для того, щоб осягнути всю «широту» декларацій обласної державної адміністрації для Олександрії, треба переглянути ще декілька таблиць.
Чудовим прикладом є таблиця «Перелік соціальних заходів, реалізація яких передбачається у 2011-2015 рр.». З щирим подивом ми дізнаємося, що у 2012 році міський палац культури по вул. 6 Грудня повинен був реконструйований за 740 тис. грн., а протягом 2011-2015 років – капітально відремонтований за майже 2 млн. грн. Та таких «планів» у таблиці безліч.
Наболілим питанням для Олександрії залишається доля міського сміттєзвалища. Так от, Пріоритети ясно вказують нам, що протягом 2012-2014 рр. міське сміттєзвалище має бути ліквідоване за 3,4 млн. гривень, а за суму 1,8 млн. грн. протягом 2011-2013 рр. мав б уже постати новий полігон. Нажаль, ситуація, що загрожує екологічною катастрофою, цікавила обласних чиновників лише на папері. Так само, як і буре вугілля.
Загалом на всі 51 об’єкти по місту Олександрія мало б витратитися близько 170 млн. грн. Знаходячись так би мовити «на екваторі» п’ятирічки, хотілося б почути від місцевої та обласної влади про хід виконання програми «Центральний регіон», особливо у фінансовому плані – що зроблено, скільки витрачено. Не треба мати родинні зв’язки з легендарною Вангою, щоб зрозуміти: широко розрекламований план «Центральний регіон-2015» досить успішно перетворюється на записані на папері мрії та обіцянки.
Фото - Олександрійська міськрада