Юрій Усатенко, Володимир Панченко, Віта Атаманчук, Вікторія Талашкевич, Олена Горобець

Питання в лоб: скільки грошей на допомогу українській армії витратили відомі кіровоградці? ФОТО

21.06.2014 | 13:58
1183

«Легко любити Україну до глибини душі – треба любити її ще й до глибини своєї кишені».  Так розмірковував про подальшу долю своєї країни наприкінці ХІХ століття успішний аграрій та меценат  Євген Чикаленко. Саме той, що у його садибі  – на сільській ряжанці та пухкій перині, підбитій сіном із запашних лугових трав, – відкисав після драм родинних й виробничих Михайло Коцюбинський, а Винниченко перекантовувався у часи безгрошів’я.

І от колесо історії наскочило на знайомий камінь: Україна знову в небезпеці. На кону – її незалежність як держави. Потрібні гроші – серйозні, на армію. Адже там бракує бронежилетів, наплічних «розгрузок», шкарпеток, бинтів, батарейок та круп, і навіть поповнення телефонних рахунків. Тому сьогоднішнє лобове від «Акули» ми сформулювали ось яким чином: Скільки грошей зі своєї власної кишені або бюджету родини Ви витратили на допомогу українській армії?

Лариса Онул, голова Кіровоградського міського осередку Політичної партії "УДАР". Усього близько 24 тисяч гривень. Передавали готівкою, закуповували бронежилети, каски та іншу військову амуніцію. Перераховували кошти на потреби Кіровоградської військової частини. Траплялося, відгукувалися на пости простих солдат у Facebook. Чоловік окремо укріплював блокпости на під'їздах до міста, завозив вартовим харчі і теплі речі. 

Олена Горобець, менеджер міжнародної компанії, молода поетка та учасник кіровоградського Артмайдану.  Близько 200. Дзвінками на «565» та передачами у військові частини. Благо, знаємо, хто напевне донесе до місця призначення.

Вікторія Талашкевич, журналіст, редактор сайту «Тусовка». Та якось не рахувала. Дзвінки на номер «565», інколи по кілька разів на день.


Володимир Панченко, літературознавець, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія», доктор філологічних наук, член Національної спілки письменників України. Мій син резервіст – 37 років, зараз направлений на Схід. На тому тижні телефоном передавав, що стоять під Полтавою, далі, напевно, буде Донбас… Мабуть, це і є наша основна родинна інвестиція в Україну, її самостійне майбутнє і благополуччя. За сина, звісна річ, тривожуся. Нас втягнено у гібридну війну – дуже підлу, штучну, але й ретельно вирахувану. Вже ні для кого не є секретом, що Росія стягує сюди ракети й танки, високоточну техніку; тамтешні наймайнці мають досвід воєнних компаній та підривної діяльності… Синів телефоний рахунок поповнюю мало не через день, СМС-ки на «565» із дружиною надсилаємо окремо.


Віта Атаманчук, заступник губернатора Кіровоградщини Олесандра Петіка. 250 гривень із зарплати перевела на рахунок благодійного фонду при Кіровоградській ОДА. Невеликі, звичайно, гроші, та все ж… Раніше набирала есемески, але спеціальний облік коштів, витрачених на це, не проводила. Мою родину поки що це ніяк не зачепило – синові лише 17, чоловік працює у силовій структурі. Але за українське військо ми, звичайно, вболіваємо.

Юрій Усатенко, приватний адвокат. Три тисячі передав кіровоградському підрозділу «Донбас» на прапори, шеврони та інші речі, коли мій товариш був туди зарахований. Жінка з дітьми регулярно набирають «565».


Свій громадянський обов'язок "Акула" також конвертує в есемески за номером "565"; в окрему коробку збираються гривні й копійки дисциплінарного штрафу за кожну лайку, сказану уголос... Щоправда, Путіна це не стосується. Коли набереться повна – розраховуємо також докласти на щось корисне. 

Валентина Головань

26.01.2020 10:18
Прoкуратура Кіровоградщини підoзрює керівника підприємства у привласненні 264 тис грн державних кoштів виділених на ремoнт шкoли.Про це інформує прес-служба прокуратури області, передає "Акула". ...
26.01.2020 09:35
25 січня збрoйні фoрмування Рoсійськoї Федерації 10 разів пoрушили режим припинення вoгню. Про це інформує прес-служба ООС, передає "Акула".Прoтивник oбстріляв наші пoзиції із забoрoнених ...
26.01.2020 09:14
На Кірoвoградщині правooхoрoнці затримали учасників злoчиннoї групи, підoзрюваних у вбивстві відoмoгo адвoката та замаху на вбивствo іншoгo місцевoгo жителя.Про це інформує прес-служба ГУНП...
25.01.2020 10:03
24 січня збрoйні фoрмування Рoсійськoї Федерації 12 разів пoрушили режим припинення вoгню.Про це інформує прес-служба ООС, передає "Акула".Прoтивник oбстріляв наші пoзиції із забoрoнених ...
25.01.2020 09:33
В обласному центрі одинадцятикласник Oлексій Стoжoк врятував дитину на річці Інгул.Прo це рoзпoвів директoр крoпивницькoї шкoли №19 Юрій Шарoв, передає "Акула".Мама врятoванoгo хлoпчика...