Виробники алкоголю добралися до дітей. У них – чітка стратегія, як з вашої дитини зробити майбутнього алкоголіка.
Понад 80% споживачів так званої алкопопси – лонгерів, шейків, ром-коли, ягуарів та іншої гидоти – це діти від 12 до 17 років, більшість з них – дівчатка. Вбивчим для організму є поєднання алкоголю та кофеїну, яке буквально руйнує молодих людей. Інформація про вміст алкоголю та іншої отрути в таких напоях старанно приховується малопомітними написами.
У світі зрозуміли, яку біду несе алкопопса і відмовилися від неї.
- В Європі продаж таких коктейлів впали в рази.- Ще у 2004 р. федеральний уряд Німеччини встановив додатковий податок на такі напої. Тепер кожна пляшка коктейлю коштує майже на 1 євро дорожче.- У Франції рекламу алкогольного “лимонаду” в ЗМІ суворо заборонено. Через акциз ціна однієї банки коктейлю подвоїлася.- В США дослідники інституту Скріппса дійшли висновку, що рік вживання слабоалкогольних напоїв викликає в мозку підлітків ті ж зміни, що і старість або дегенерація нервових клітин. Відтак, у 2010 році і з американських прилавків зникли алкопопси. Управління з контролю якості продуктів і ліків США (FDA) вимагали прибрати з рецептури алкопопсів кофеїн.- У Великобританії також податковою політикою вдалося зменшити обсяги продажів таких напоїв втричі. Окрім цього, було організовано масову інформаційну атаку. Відтоді дівчина з яскраво розмальованою банкою в руці має не такий і крутий вигляд. До слова, сталося це вже після того, як країна прославилася наймолодшим — десятирічним — пацієнтом клініки для алкоголіків і наймолодшою алкоголічкою, якій у 20 років необхідно було робити пересадку печінки. Пити вона почала з 12 років, і саме слабоалкогольні напої.
Натомість в Україні продажі і далі ростуть. За останні 5 років рівень продажу слабоалкогольних коктейлів в Україні зріс вдвічі.В 2012 році динаміка продажів алкопопси в Україні – сягнула найвищої точки – виробники заробили понад 1 млрд гривень на здоров’ї наших дітей.
Сьогодні у Львові 30% зі всіх дитячих отруєнь – це алкогольні. За рік 56 дітей у віці 12-16 років потрапили в реанімацію через гостре алкогольне отруєння.Ми оголошуємо війну алкопопсі. Ми не будемо боротися із вином та пивом, бо такі напої – свідомий вибір дорослої людини, на який ми не вплинемо. Але ми маємо зупинити виробників, які дурять наших дітей, продаючи солодку отруту!
Кампанія "Stop Alcopop".