Освітня реформа чи повернення до СРСР: чому переймаються вчителі Кропивницького

Освітня реформа чи повернення до СРСР: чому переймаються вчителі Кропивницького

12.05.2018 | 11:00
2942

Освітяни Кропивницького б'ють на сполох через інформацію про відміну поділу на групи при вивченні української та англійської мов та скасування фінансування для груп продовженого дня (ГПД) у початковій школі. Відповідно 10 травня, на сайті Єдиної системи електронних петицій було зареєстровано чотири петиції, на підтримку збереження поділу при вивченні мов, а також трудового навчання та збереження фінансування для ГПД. І, що найцікавіше, вже наступного дня кожна окрема петиція набрала у середньому 300 голосів підтримки, з необхідних 450.

Начальник управління освіти Лариса Костенко прокоментувала "Акулі" ситуацію наступним чином:

"У зв'язку з тим, що ми не зовсім забезпечені освітньою субвенцією: нам не вистачає близько 60 мільйонів гривень,  а також освітньої субвенції на 2018 рік було виділено менше ніж на минулий рік, то керівники шкіл і влада повинні вживати різних заходів. Перше, що ми робимо - просимо додатковий фінансовий ресурс, але бувають такі випадки, коли кошти дають не в повному обсязі. Тому кожен керівник повинен готуватися до того, як йому прожити в таких умовах. Тому ми зараз робимо три варіанти тарифікації. Один варіант з поділом на підгрупи, інший без поділу. І третій варіант з групами продовженого дня."

Лариса Костенко повідомила, що міський голова Андрій Райкович звернувся з листом до Міністра освіти до Премьєр-міністра і до Народних депутатів про те, що не вистачає коштів.

"Це питання зараз обговорюється, воно ініційоване і остаточних рішень не прийнято, але ми повинні жити в межах наших фінансових можливостей і для того, щоб ми були готові до якихось змін то готуємо попередню тарифікацію і в кожному колективі це обговорюється. Я хочу заспокоїти всіх що це лише підготовка до тих умов, в яких ми будемо жити з першого вересня"

Також очільниця міського управління освіти зазначила, що третій варіант, який розглядається міською владою - обмеження фінансування груп подовженого дня - є актуальним через низьку наповнюваність ГПД.

"У нас їх стільки відкрито, скільки було бажаючих. Перевірки ж іноді показують, що не всі ці групи наповнені, а ми повинні дотримуватися фінансової дисципліни. Тому один з варіантів - групи подовженого дня залишити лише для пільгових категорій. Але остаточного рішення ще немає, вирішуватиметься це у червні-липні, ближче до початку навчального року".

У підсумку Лариса Костенко додала, що у більшості регіонів не ділиться українська мова і немає ГПД, які фінансуються з бюджету.

"А в нашому місті це було, є і сподіваємося що влада зробить все, щоб з першого вересня все це було."

Тож позиція міської влади зрозуміла, а от що з цього приводу думають самі вчителі, які відчують на собі ці зміни, якщо очільники не зможуть вплинути на ситуацію сьогодні? Вони, зазначимо при найгіршому розвитку подій, страждають найбільше. Адже втрачається навантаження, "летять ставки", плюс є велика різниця навчити групу з 17 осіб, чи з 35...

"Це просто вбивство паростків реформи та концепції НУШ. Неможливо будувати нову українську школу та реформувати освіту в таких умовах, неможливо створити комфортне середовище для співпраці між учнем та вчителем на уроках вивчення мов без поділу класу на групи. Взагалі, в ідеалі створити класи, максимум в 20 учнів та ще й з розподілом на групи при вивченні окремих предметів.
Якщо немає фінансування, слід зізнатися чесно та оголосити на всю країну - у місті Кропивницький реформа призупиняється. Школи міста не реформуються, школи міста намагаються вижити", - зазначила філолог, вчитель вищої категорії, вчитель - методист Світлана Т.

Батьки теж не у захваті від ймовірних нововведень, адже є побоювання, що це понизить якість освіти дитини.

" Найбільш бентежить нас , батьків дітей, які підуть у вересні до 11-го класу, що відміна поділу на групи не дасть нашим дітям добре підготуватися до ЗНО. Адже як можна готуватися з таких важливих для вступу предметів як українська та англійська мова, коли деяким у класі взагалі ті вступи не потрібні і вони лише відволікають вчителя. Працювати з меншою кількістю учнів логічно і продуктивно, а такі зміни добряче понизять рейтинги ЗНО серед учнів нашого міста", - ділиться мама десятикласниці Лариса Бондарева.

Наразі петиції добирають необхідні голоси і у подальшому будуть розглянуті членами фахової комісії, які і мають підтримати і дати доручення відповідним управлінням вирішити питання з фінансуванням, або не підтримати петицію.

Тож чим закінчаться освітні баталії у Кропивницькому слідкуйте далі у наших публікаціях.

Альона Шендеровська

18.02.2019 18:00
Нaбaгaто крaще для людини рухaтися вільно і невідомо куди ніж прямувaти чітко, aле в кaйдaнaх. Томaс Луксрей
18.02.2019 17:26
Сьогодні, 18 лютого, під чaс aпaрaтної нaрaди міський головa Aндрій Рaйкович доручив комунaльним службaм ретельно підготувaти всі об'єкти, особливо площу Героїв Мaйдaну до урочистих зaходів.Про це...
18.02.2019 16:51
Знaм’янською місцевою прокурaтурою зaбезпечено реaльне виконaння рішення суду про повернення держaві земельної ділянки вaртістю 11 млн 146 тис грн для розробки родовищa квaрцитів площею 16,8 гa нa...
18.02.2019 16:19
Мер Кропивницького наголосив на підтриманні належного санітарного стану нa усіх об’єктaх будівництвa в Кропивницькому. Про це він повідомив під чaс aпaрaтної нaрaди сьогодні, 18 лютого,...
18.02.2019 15:50
У Кропивницькому створили комісію, яка контролюватиме відновлення стану доріг у місті.Про це йдеться на сайті міської ради Кропивницького, передає "Акула".Сьогодні, під час наради з керівниками...