Кіровоград, вибори, місцеві, посада номер один, Стрижаков, Райкович

Окрема думка: хто у Кіровограді виграє битву за посаду №1?

13.11.2015 | 14:00
1033

Вже цієї неділі на кіровоградців очікує другий тур мерських виборів. Нагадаємо, за результатами першого, боротися за крісло номер один у Кіровограді продовжують кандидат від "Блоку Петра Порошенка "Солідарність", генеральний директор м'ясокомбінату "Ятрань" Андрій Райкович  та самовисуванець Артем Стрижаков.

У першому турі з незначним відривом переміг саме кандидат від БПП, отримавши 25% голосів виборців. Доволі сенсаційною стала присутність у двійці лідерів Артема Стрижакова, що відстав від свого опонента всього на 3%. Хоча екзит-поли пророчили друге місце висуванцю від партії «Наш Край» Андрію Табалову, котрий розгорнув доволі активну передвиборчу кампанію, яка за твердженням ЗМІ, доволі часто виходила за рамки правового поля. Та як показали вибори, це йому не допомогло – він посів лише третє місце.

Так хто ж переможе найближчої неділі? Саме це питання стало центральною темою в усіх місцевих ЗМІ. Спробуємо проаналізувати перспективи обох кандидатів.

Почнемо з передвиборчої кампанії. Якщо пан Стрижаков розпочав свою передвиборчу програму (а фактично і не завершував) після поразки на парламентських виборах минулого року, то Андрій Райкович «застрибнув» у цей потяг в останній момент.

Передвиборчі кампанії обох кандидатів кардинально відрізнялись. Можливо, це обумовлено віковими категоріями самих виборців. Якщо Стрижаков зосередився саме на молоді, активно використовуючи інформаційні технології (всі ми добре пам’ятаємо рух по місту авто з екраном, мультимедійні дошки та світлодіодні екрани по всьому місту), то пан Райкович спробував охопити інтереси всього населення. За останнього говорить і багаторічне керівництво одним із флагманів української харчової промисловості - підприємством «Ятрань», яке вже давно зарекомендувало себе як одне з провідних виробництв як в області, так і за її межами. Кандидат від БПП проявив себе як справжній господарник, саме це може стати вирішальним важелем у боротьбі за симпатії електорату.

Не менш важливим фактором є реальний ресурс обох кандидатів на мерство. Тут на користь Андрія Райковича говорить підтримка партії. Артем Стрижаков, як самовисуванець, змушений використовувати лише власні ресурси. Хоча й ця інформація виглядає доволі малоймовірною – в місті вже довгий час говорять про те, що неофіційно його підтримують партії «Опозиційний блок» і, зокрема, нардеп Сергій Ларін (екс-заступник голови адміністрації Януковича), «Російський блок» та «Партія пенсіонерів України». Рішення йти саме самовисуванцем може бути обумовлене небажанням «плямувати» себе співпрацею з політичними силами, особливо такими одіозними, як "Опоблок".


Говорячи про підтримку, неможливо обійти увагою і консолідацію навколо пана Райковича усіх демократичних сил міста. Так, кандидата від Блоку Петра Порошенка підтримали лідери місцевих організацій «УДАРу» та «Батьківщини», які мають тут доволі великий вплив та підтримку електорату. Крім політиків, про публічну підтримку генерального директора м'ясокомбінату "Ятрань" Андрія Райковича ще перед першим туром  заявили нардеп Костянтин Яринич (БПП), президент Торгово-промислової палати Ірина Саєнко, екс-мер Кіровограда Олександр Саінсус і ще ряд відомих у місті та області осіб. І справді, цю підтримку можна назвати вражаючою.

На користь перемоги Райковича говорять і соціологічні опитування, які пророкують провладному депутату перемогу з двадцятивідсотковим відривом. За даними інших, основна інтрига залежить від того, скільки саме кіровоградців прийде на виборчі дільниці. 

Експерти переконані, що за  Андрія Райковича віддадуть свої голоси виборці старшого покоління – люди середнього та літнього віку, що традиційно дисципліновано приходять на виборчі дільниці. Також його електорат може прирости за рахунок інших кандидатів, які програли в першому турі – Володимира Пузакова, Андрія Табалова та Віти Атаманчук. У свою чергу Артем Стрижаков може додати за рахунок виборців висуванця від "Опоблоку" Андрія Лейбенка. Втім, зважаючи на кількість голосів, які віддали кіровоградці за цього кандидата, малоймовірно, що їх може вистачити для перемоги. Прорахунком пана Стрижакова експерти вважають вибір потенційної аудиторії та орієнтацію саме на молодь, яка доволі пасивна у процесі волевиявлення. Нагадаємо, саме їй притаманний високий рівень абсентеїзму.

До виборів залишилося всього два дні, тому радимо вам прийти на дільниці, аби вибрати того кандидата, який зможе забезпечити справді демократичні перетворення у нашому місті. Ви голосуєте, а це означає, що таким чином берете участь в управлінні рідним містом.

Олександр Гергардт

13.04.2016 11:30
Зa вживaний aвтoмoбіль, куплeний в Єврoпі зa три тиcячі єврo, в Укрaїні дoвoдитьcя плaтити дo ceми тиcяч єврo пoдaтків і збoрів. Нa ocтaнньoму зacідaнні cвoгo уряду Aрceній Яцeнюк дoручив внecти в ...
29.02.2016 09:24
25 лютoгo кількa сoтень мешкaнців Злинки пікетувaли приміщення Кірoвoгрaдськoї oблдержaдміністрaції з вимoгoю пoвернути вкрaдену в них землю. Селяни були нaстрoєні рішуче й зaявляли, щo стoятимуть ...
14.01.2016 09:20
Хоча офіційних підтверджень або немає, або вони свідомо замовчуються, всім відомо, що Володимир Путін не терпить суперників і саджає їх в тюрми, або ж просто ліквідує. Яскраві тому приклади...
25.11.2015 12:15
Напевно, всі знають, що найбагатшою людиною України є Рінат Ахметов, який, до речі, також є власником найдорожчої у світі квартири у світі вартістю 300 мільйонів доларів. Та чи всі знають, як...
13.11.2015 14:00
Вже цієї неділі на кіровоградців очікує другий тур мерських виборів. Нагадаємо, за результатами першого, боротися за крісло номер один у Кіровограді продовжують кандидат від "Блоку Петра Порошенка...