Кропивницький, Ранкова Кава, телебачення, інтерв'ю

Нова трійця ведучих «Ранкової кави»: "Наша основна зброя – це харизма, гумор, самоіронія і природність"

28.05.2018 | 16:00
1289

Все тече, все змінюється. Саме так зміни не обминули і ток – шоу «Ранкова Кава», що є частиною Кіровоградської філії ПАТ НСТУ. Настав час дати дорогу молодому поколінню ведучих, яке має запалити яскраві вогні нового телевізійного формату. На їхні плечі впала велика відповідальність - не втратити напрацьовані роками рейтинг та репутацію. А найголовніша місія цих сміливців – освіжити телепередачу настільки, аби глядачі сказали: «Тааак, вони – круті!». Запам’ятайте нові імена: Максим Несвітайлов, Ростислав Заєць та Яна Сапожнікова. Ці люди стали обличчям, голосом та настроєм ранкової Кіровоградщини.

-  Друзі, розкажіть, будь ласка, чим ви жили до появи «Ранкової кави»?

Несвітайлов: Я довгий період працював у сфері продажів – був консультантом у кол-центрі, після чого, оскільки навчався на політолога, вирішив присвятити себе професійній діяльності - працював помічником депутата міської ради. А вже потім знайшов у собі бажання і можливості викладати парламентські дебати у місцевий дитячій бізнес-школі і підпрацьовував у сфері політичного консалтингу. І ось, неочікувано для мене, надійшов дзвінок від Яни ( ред. співведучої), метою якого було оповістити про кастинг на роль нових  ведучих «Ранкової кави». Чесно сказати, в мене раніше ніколи не виникало бажання бути на телебаченні, але ця пропозиція мене зацікавила, і я подумав, що потрібно ризикнути.

Ростік: Я вчуся на політолога в ЦДПУ ім. Винниченка. Встиг попрацювати в деяких політичних партіях. Коли я «злетів зі стипендії», зрозумів, що потрібно знайти альтернативний варіант заробітку. І знайшов. Три місяці я активно вивчав програмування, і зараз розробляю різноманітні мобільні додатки для IOS. Одного разу на політичному семінарі я познайомився з Оленою Квашею ( ред.продюсером Суспільного телерадіомовлення у Кіровоградській області), де був просто слухачем. У нас виник діалог, у ході якого ми обмінялися не тільки враженнями від теми семінару, а й контактами.  Минув час, і мені зателефонувала пані Кваша з інтригуючою пропозицією. Вранці я дізнався, що прийшов на кастинг ведучих «РК». Точніше, мені запропонували, а я «не думав і погодився».

Примітка автора: Ростислав уже декілька років займається панкратіоном, тому якщо у вас виникнуть проблеми з кимось, або щось потрібно буде «порєшать», звертайтеся. «Я б'юся! Поправляю чубчик, метелик і знову б'юся», - саме так говорить про себе Ростік, але цією фразою я б охарактеризувала його повністю.

Яно, чи подобається тобі працювати з хлопцями? Чи є якісь нюанси, викликані гендерною нерівністю?

Яна:  Бути жінкою в чоловічому колективі – це бути його прикрасою, принаймні, так це виглядає на екрані. А коли відбувається підготовка до ефірів – це зовсім інше. Але мені здається, що між нами склалося гармонійна та рівноправна співпраця: кожен намагається почути іншого, розглянути та підтримати певні ініціативи та пропозиції. Працювати втрьох – класно, і було б складніше, якби було 2 дівчини, а не 2 хлопців.

Так, з чоловіками трішки простіше знаходити спільну мову. Щонайменше, тому, що немає сенсу конкурувати. А хлопці як до тебе ставляться, взагалі?

Яна:  Коли у нас був перший ефір, вони називали мене «єдина професійна ведуча у нашому складі». Мабуть, таке і ставлення.

Примітка автора: Яна Сапожнікова, до речі, вже 2 роки успішно працює ведучою на кропивницькій радіостанції «Скіфія-Центр», де з задоволенням дістає «цікавинки» з дна суспільно – політичного формату (91, 2 FM), тому її співведучі по «РК» знають, про що говорять.

-  Чи маєте ви хобі?

Ростік: Цікавлюся англійською мовою, вчив і продовжую вивчати. Читаю книги в оригіналі, дивлюся фільми, спілкуюся з іноземцями.

Примітка автора: далі Ростік сказав фразу «ми з Максом у вільний час дізнаємося, як «пробрейдити свої скіли», і після цього мій мозок трішки «підвис».

Несвітайлов: Я займаюсь політикою і знущаюся над своїм співведучим – це мої стандартні розваги. А насправді ми з ним зараз активно вивчаємо все те, що допоможе нам у новій сфері діяльності, вдосконалюємо існуючі та набуваємо нових навичок, шукаємо тренінги, нові підходи до рубрик, щоб принести якісні зміни у формат «РК» і щоб наша поява надала передачі свіжого подиху, відрізняючись не тільки ведучими, а самою суттю.

Ростік: Пам’ятаєте «золотий склад» Нового Каналу у програмі «Підйом»? Хочеться, щоб і ми були своєрідними Педаном, Притулою і Фреймут, але для місцевого телебачення.

Опишіть свої враження від першого ефіру.

Яна: Звичайно, було трохи лячно від незвичного для мене формату. Головні питання в моїй голові звучали так: наскільки це сподобається телеглядачеві, наскільки він сприйме новий формат, нових ведучих, чи не буде це викликати певного відторгнення, чи не буде це приводом для порівняння з попереднім форматом. Це все – звичайне хвилювання людини і бажання сподобатися глядачу, адже в першу чергу ми працюємо на аудиторію.

-  Як ви готуєтеся до ефірів?

Разом: Разом. ( ред. починають плескати у долоні)

Ростік:  Ми беремо ноутбук, сідаємо в… ( тут мала бути реклама кав’ярні, але хлопці за це мені не заплатили)

Несвітайлов:  Наш основний принцип такий – знайти інформацію, яка, в першу чергу, буде цікава нам. Це не просто формальна підготовка до заданої теми і знаходження відомих/маловідомих фактів, а ми хочемо якнайбільше зацікавити телеглядачів.

-  Чи дивилися ви раніше «Ранкову каву»? Які враження залишалися від перегляду телепередачі?

Несвітайлов: Якщо чесно, я дивився в тих випадках, коли був на гостьовому майданчику. Мене зазвичай запрошували з приводу різноманітних заходів, до яких я був певним чином причетний. Звичайно ж, до роботи на телестудії, я мав уявлення про те, як виглядає «конструкція» ефірів.


Яна: Я слідкувала за роботою колег. Іноді виникала думка, мовляв «я зробила би це інакше» тощо. Я вважаю, що попередні ведучі були дуже харизматичними, і той хайп (ред. ажіотаж), який був навколо них, цілком виправданий, тому вони – молодці.  

Несвітайлов: Взагалі, те, що глядач бачить на екранах – це верхівка айсбергу, а насправді на зйомках працює велика команда. Значна частина успіху, який мала і має «Ранкова кава» останніх років, залежала саме від команди. Попередні ведучі, звісно, були професіоналами та мали великий досвід, чим і заробили свою аудиторію. Особисто для мене ранкове шоу має відповідати одному критерію – ти або прокидаєшся заради нього, або… прокидаєшся заради нього. І все. Наше завдання – зберегти ту аудиторію, яку «напрацювали» попередні ведучі, і розширити її горизонти, тому ми експериментуємо над форматом.

-  Чи складно вам було спочатку прокидатися зранку?

Ростік:  Це все було на ентузіазмі. Але було «стрьомно» проспати ефір, тому прокидалися за декілька годин до підйому та судорожно дивилися на годинник. Зазначу, що у нас немає посади «ведучий», ми – редактори, і тому нам потрібно о 4:40 вже бути на ногах, аби хоч якось зібрати себе до купи і щоб люди не лякалися наших невиспаних «мордяк».

Несвітайлов:  Я по своїй природі – сова, я звик лягати спати в такий час, у який я зараз прокидаюся ( ред. 3 – 4 години ранку). Ти розумієш, що це – не просто робота для себе, не просто заробіток коштів , а що ти несеш певну місію, як би це пафосно не звучало ( ред. так, це точно пафосно звучить), намагаєшся подарувати хочу деяким людям гарний настрій, і саме це штовхає твоє сонне тіло «до бою».

Яна: Ранній підйом – це, в першу чергу, виклик самому собі. Це типу «тааак, я лягла спати сьогодні о 12 ночі, чи зможу я прокинутися о 5 ранку?». І потім виявляється, що для тебе немає меж можливостей.

Примітка автора: мало хто знає, але нові ведучі – самі собі і гримери, і стилісти. Вони самі створюють собі зачіски і роблять обличчя свіженьким. Хлопці навіть підібрали для себе потрібний відтінок тонального крему, а на їхній шикарний стайлінг вже пішли літри лаку та гелю.

-  Чи подобається вам команда, частиною якої ви стали?

Ростік:  Окрема подяка людям, які також рано прокидаються, але їх праця не так помітна: оператори, редактори, продюсери.

Несвітайлов:  Так. Ці люди ставляться до нас дуже толерантно, адже ми фактично «нульові» у цій сфері. Кожен намагається хоча б чимось допомогти у нашому професійному розвитку і дає нам додаткову мотивацію.

-  Що для вас було найскладнішим у поглинанні в сферу телебачення?

Ростік: Навушник у вусі – найболючіша тема. По-перше, це чужорідний предмет у тобі, по-друге, тобі завжди щось диктує голос у голові, і в тебе певний шок – я говорю, в мене формулюється думка, і на фоні цього ще щось говорить твій режисер. Але дякуючи Богу, у подальшому місію «носія навушника» став виконувати Макс.

Несвітайлов: Для мене ( і для всіх нас, мабуть)  складною була миттєва зміна плану. На майданчику працює три камери, і на кожну з них потрібно орієнтуватися. Спочатку дуже розгублюєшся, а потім вже інтуїтивно відчуваєш, куди зараз краще повертатися. Все приходить з досвідом.

-  Як змінилося ваше життя після появи в ній «РК»?

Несвітайлов:  По-перше, тепер, коли я заходжу в свій гуртожиток, я ловлю на собі теплі погляди вахтерів, які щоранку дивляться наше шоу і кажуть, що я «красавчик»( ред. це був гумор, друзі). По-друге, одного разу мене в тролейбусі впізнала кондуктор і сказала: «О, це ти – той хлопчик з «Ранкової кави?», завдяки чому я проїхав безкоштовно.

Ростік:  Моє життя ніяк не змінилося, окрім зміни певних моральних принципів. Я просто тепер не можу собі дозволити повної демонстрації своїх емоцій, адже стримуюся, щоб виглядати чемним хлопчиком і не псувати імідж каналу, на якому працюю.

-  Уявіть, що ви – вже зрілі люди, які багато чого бачили у житті, і наостанок висловіть побажання молодому поколінню на майбутнє.

Несвітайлов: Пробуйте себе у нових сферах діяльності, виходьте за межі дозволеного у рамках закону і слухайте серце. ( ред. сказав, наче кандидат у президенти, але бюлетеня не дав, а я б проголосувала)

Яна: Самоосвіта – джерело успіху. Ніяка вища освіта не замінить того, що ви особисто вклали у себе.

Ростік:  Головне – це мріяти. Є такий чудовий фільм «Секрет», головною думкою якого є те, що позитивне мислення не менш позитивно впливає на стан речей та на якість життя в цілому. Тому мрійте правильно, і все обов’язково здійсниться!

«Ранкова кава» - це унікальна можливість віддалитися від близьких, схуднути та заробити нервовий зрив. А якщо серйозно, то це - великий стрибок вгору над своїми можливостями. Це – випробування на міцність, іспит на креатив, розширення рамок, постійний мізкотренінг  та виліт із зони комфорту.  Такі зміни доводиться «куштувати на смак» лише тим людям, які прагнуть через складнощі виростити зі своєї особистості «залізну квітку». Тому редакція медіапорталу «Акула» вітає талановиту банду з початком телевізійної кар’єри і стартом нового життя, сповненого різнобарвних емоцій,  і бажає бути кращою версію себе. Будемо знайомі, друзі! Нехай ваша «Ранкова кава» буде найсмачніша!

Ксенія Воробйова


21.02.2019 17:29
Чотири облaсні рятувaльні підрозділи отримaли нові aпaрaти зaхисту оргaнів зору тa дихaння. Про це "Aкулa" повідомляє з посилaнням  нa пpес-службу У ДСНС Кіровогрaдської облaсті. Нещодaвно ...
21.02.2019 17:00
В межaх Кіровогрaдської облaсті нa дорогaх держaвного знaчення тривaють aвaрійні дрібні ремонти.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі САД області. Однa з нaйбільш жвaвих трaс – М-05 Київ-Одесa...
21.02.2019 16:30
Керівник поліції Кіровогрaдщини Ромaн Козьяков провів робочу зустріч із предстaвникaми ОБСЄ.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі поліції області. Зa словaми Грегуaрa Уель тa Мaріелізе...
21.02.2019 16:16
Якрaз у день пaм’яті героїв Небесної сотні, у п’яту річницю того дня, коли Мaйдaн оплaкувaв їх, a недолугий Янукович тікaв у Росію, у кінотеaтрі "Портaл" нaшого містa зaвершився покaз історичного...
21.02.2019 16:02
В обласному центрі зaфіксовaно зaхворювaння котa нa скaз. Про це повідомляють в Держпродспоживслужбі області, передає "Акула".Влaсниця твaрини звернулaся до лікaрів ветеринaрної медицини після...