депутат, Валентина Яремчук, Кропивницький, жінка-депутат, міська рада

Над чим працювала у свій перший рік з мандатом наймолодша жінка-депутат Валентина Яремчук (ІНФОГРАФІКА)

28.01.2017 | 11:58
1960

Валентина Яремчук – одна з п’яти жінок-депутатів у сесійній залі Кіровоградської міської ради. 22 округ, проблемами якого опікується депутат, має свою особливість - його територія охоплює селище Нове, яке вважається частиною обласного центру, однак має власну раду nf бюджет. Чим вдалось Валентині Яремчук допомогти своїм виборцям у перший рік своєї роботи депутатом, далі в оглядовій публікації “Акули”.

Об’єднання в громаду

Однією з останніх ініціатив, які були озвучені від Валентини Яремчук, став заклик до міської влади наважитись на роботу щодо об’єднання обласного центру з селищем Новим у територіальну громаду. У листопаді минулого року депутат зачитала у сесійній залі колективне звернення від третини обранців ради щодо того, аби в обласному центрі створили робочу групу і розпочали громадські слухання з питання об’єднання селища Нового з обласним центром. 

Звернення тоді підтримали, незважаючи на те, що секретар Новенської селищної ради заперечувала бажання новенців об’єднуватися. Валентина Яремчук акцентувала увагу на тому, що після створення ОТГ можна буде отримати субвенціії з держбюджету для розвитку інфраструктури громади, акумулювати всі податки  не лише для потреб жителів обласного центру, а рівномірно, для всієї громади, частиною якого стане і с. Нове.

Звернення було відправлено до міського голови і вже понад два місяці перебуває на розгляді.

Дисципліна

Валентина Яремчук пройшла до міської ради від політичної партії ,,Блок Петра Порошенка ,,Солідарність”. Наразі вона є членом депутатської фракції, що була створена в раді представниками цієї політичної сили. Окрім того, Яремчук є членом міжфракційного депутатського об’єднання ,,Рівні можливості” в Кіровоградській міській раді, що було створено п’ятьма жінками-депутатками. Працює депутат і секретарем постійної комісії міської ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, торгівлі, сфери послуг, захисту прав споживачів.  Згідно інформації, що надало на запит «Акули» управління апарату ради, за перший рік роботи (з листопада 2015 по листопад 2016 року) Валентина Яремчук пропустила одне із засідань постійної депутатської комісії та одне засідання сесії міської ради.

На початку каденції депутат була членом робочої групи, яка працювала над положенням про депутатські комісії, брала участь в обговоренні та створенні Регламенту Кіровоградської міської ради сьомого скликання, положення про громадський бюджет міста. Наразі є членом робочої групи щодо розробки нової редакції Статуту територіальної громади міста, що ініціювала особисто.

За перший рік роботи депутатом Валентина Яремчук подала 8 депутатських запитів, які були підтримані на сесіях колегами-депутатами. У відповіді на інформаційний запит управління апарату ради поінформувало, що 6 депутатських запитів стосувались надання матеріальної допомоги новенцям, 2 запити - проблем округу, зокрема відновлення забезпечення питною водою селища Нового і внесення змін до Статуту територіальної громади міста. Також депутат подала 17 депутатських звернень, які стосувались інших  проблем новенців.

Відкритість депутата

Валентина Яремчук має громадську приймальню, що працює у Новенській селищній раді. Прийом громадян депутат проводить щосереди з 10.00 до 12.00.  На сторінці депутата на оновленому сайті міської ради можна побачити мобільний телефон та електронну пошту Валентини Яремчук.

Депутатка активно користується і Фейсбуком. Сторінку в соцмережі Валентина Яремчук веде особисто, активно реагуючи на дописи містян щодо тих чи інших проблем обласного центру чи округу. Депутат повідомляє про власні ініціативи, що просуває на окрузі чи в залі, публікуючи фото зі святкових заходів на селищі, звернень до депутатів, правоохоронних органів, повідомляє про результати розгляду важливих запитів. Валентина Яремчук активно поширює ініціативи колег-депутатів з інших фракцій, що особисто підтримує. Для прикладу, вона в голос виступала за зниження започаткування проведення допорогових закупівель через систему "Prozorro" у міській раді, спільно з колегами-депутатками закликала посилити патрулювання у вечірній час біля навчальних закладів, дитячих майданчиків, дворів багатоповерхівок та приватного сектору, прохала встановити паркани навколо навчальних закладів, облаштувати вуличне освітлення та нанести дорожню розмітку біля навчальних закладів міста. 


На окрузі депутата знають. Ім’я Валентини Яремчук називають переважно новенці старшого віку, які найбільше звертаються до депутата по допомогу. Знають депутата і в тих будинках, де вона допомагала з ремонтом під’їздів, прибиранням чи облаштуванням дворів багатоповерхівок.


Депутатські ініціативи

Водопостачання, опалення, транспорт були основними проблемами на окрузі, за обговорення яких у владних кабінетах бралась Валентина Яремчук. Завдяки рішенням міської та обласної ради було прийнято рішення про передачу водоканалізаційних мереж селища Нового на баланс ОКВП “Дніпро-Кіровоград”. Це питання піднімала депутат у своїх ініціативах перед міською радою, однак для завершення цього питання бракувало рішень рад. Торкалась Валентина Яремчук і питання опалення на селищі Новому, яке обігрівається через зношені мережі “Теплоенергетика”. На селищі є побудована міні-котельня, до якої можна було би підключити не лише багатоповерхівки, а й школи і лікарні, однак перепідключення у цьому опалювальному сезоні не сталось.

Піднімала депутат і транспортне питання. Під час обговорення питання закупки 20 тролейбусів Валентина Яремчук закликала міського голову частину передбачених на тролейбуси грошей виділити на закупку кількох автобусів, які б частково вирішили проблему пасажироперевезень на селище Нове, однак до пропозиції не дослухались. Напередодні Нового року Валентина Яремчук особисто інспектувала як рухається транспорт на селище Нове і чому багато жителів зі складнощами долають дорогу на роботу чи до навчальних закладів. Після зустрічей з перевізником і управлінням розвитку транспорту і зв’язку було вирішено запустити на селищі Новому додаткові маршрутки, аби люди могли виїхати не лише з кінцевих зупинок селища, а також окремі рейси для працівників психіатричної лікарні. Цієї суботи депутат знову проводить збори щодо перевезення новенців, адже проблему таким чином комплексно не вирішити.

У сесійній залі депутат закликала провести інвентаризацію усіх існуючих гаражів у місті, аби навести лад у цьому питанні, в подальшому мати чітке розуміння кому варто видавати дозволи на розміщення гаражів. Зверталась депутат і щодо проведення інвентаризації доріг та створення єдиного рейтингу доріг міста, однак у залі депутати не підтримали ці запити.

Голосувала депутат і за об’єднання двох пологових будинків, хоча на початку обговорень цього питання була категорично проти реорганізації медзакладів. Згодом, під час одного з останніх візитів до пологового будинку № 1, де і має відкритись навесні цього року перинатальний центр ІІ рівня, Валентина Яремчук прокоментує, що управління охорони здоров’я недопрацювало в проведенні інформаційної кампанії про доцільність об’єднання пологових будинків. 

Виступає депутат і за дотримання норм регламенту в раді, за вчасне оприлюднення проектів рішень та вчасні відповіді на запити депутатів.


Плани на 2017-й

Цей рік стане для депутата продовженням розпочатих ініціатив у 2016 році. Як член депутатської комісії з питань торгівлі Валентина Яремчук бачить для себе пріоритетними проблемами міста стихійну торгівлю та неврегульоване питання літніх майданчиків. У сфері ЖКГ бракує єдиного рейтингу доріг міста та черги ремонту дорожнього покриття, переконана депутат. Валентина Яремчук  планує просувати свої ініціативи і в питаннях транспорту, аби якість пасажироперевезень покращилась, а компенсацію пільгових перевезень розподілялась рівномірно серед усіх перевізників.

“З найважливіших проблем мого округу, які невирішені і які водночас є пріоритетними, - це  модернізація теплопостачальної мережі та транспортне питання. Обидва питання вивчені і знаходяться на початкових стадіях. Сподіваюсь, що у 2017 вони будуть завершені. Але, на жаль, не все тільки у моїх силах!”, - прокоментувала Валентина Яремчук.Світлана Дубина
28.04.2020 10:32
Кіровоградська обласна лікарня oтримала відремoнтoваний блoк дo апарату штучнoї вентиляції легень експертнoгo класу. Прo це пoвідoмив гoлoва OДА Андрій Балoнь, передає "Акула". "Oдин із ...
14.04.2020 10:01
Верховна Рада у 18 разів збільшила штрафи за спалювання сухoї трави.Про це інформує "Акула". Верхoвна Рада підтримала закoнoпрoєкт 2339, який пoсилює відпoвідальність за спалювання сухoї...
31.03.2020 16:31
30 березня Верхoвна Рада ухвалила закoнoпрoєкт прo відкритий ринoк землі в Україні, передає "Акула". За даний дoкумент прoгoлoсували 259 депутатів.Гoлoсували так: Слуга нарoду – 206 гoлoсів,...
31.03.2020 15:52
Наприкінці минулoгo тижня для нас, як і для решти світу, все oстатoчнo змінилoся. Якийсь час крoпивничани спoстерігали за світoвoю пандемією з відстані, яка багатьoм дo oстанньoгo здавалася...
30.03.2020 13:00
Oгoлoшенo підoзру двoм пoсадoвцям Управління oхoрoни здoрoв’я oднієї з міських рад Кірoвoградщини, які вимагали від підлеглих медичних працівників "відкати" від oтриманих премій.Про це...