саміт, Вільнюс, східне, партнерство, ЄС, Україна

На саміті у Вільнюсі прийняли заключну декларацію

29.11.2013 | 15:37
293

Декларація була прийнята під назвою «Східне партнерство: дорога вперед».

У документі також вказується, що «учасники саміту наголошують, що майбутня ефективна імплементація Угод про асоціацію, і де це необхідно, глибокої і всеосяжної ЗВТ, що супроводжується реформами, наблизить країни до європейського законодавства та стандартів, що в свою чергу призведе до поступової економічної інтеграції партнерів на внутрішній ринок ЄС, і тому створить спільний економічний простір».

Сторони мають намір розглянути на наступному саміті «можливі подальші кроки, які можуть бути зроблені щодо економічної інтеграції для того, щоб створити економічний простір у світлі імплементації відповідних частин цієї декларації та Угод про асоціацію, включаючи ЗВТ». У зв'язку з цим Єврокомісія пропонує провести глибоке вивчення цього питання до наступного саміту.

Учасники саміту погодилися з тим, що таке амбітне довгострокове бачення асоціації між партнерами та ЄС є бажаним, і «внесе свій внесок у довгострокову мету побудови широкого спільного простору економічного благополуччя, яке базуватиметься на правилах СОТ і суверенному виборі всієї Європи і за її межами».

Учасники Вільнюського саміту оцінили прогрес Східного партнерства з часу Варшавського саміту, що відбувся у вересні 2011 року, і домовилися про амбітний порядок денний на майбутнє. У цьому контексті вони наголосили на важливості імплементації схвалених зобов'язань, зокрема, у сфері політичних, економічних і соціальних реформ. Учасники саміту підтвердили важливість, яку вони надають Східному партнерству, заснованому на взаємних інтересах і зобов'язаннях, так само як і на загальній відповідальності, диференціації.

Визнаючи і вітаючи досягнутий прогрес, вони також закликають, що ще багато чого має бути зроблено для вирішення існуючих проблем на шляху демократії, поваги основних свобод і верховенства права. У цьому відношенні учасники саміту наголосили, що прогрес щодо тих загальних цінностей може бути досягнутий за допомогою зміцнення ефективності та незалежності судової системи, ефективної боротьби з корупцією, впровадження реформ державного управління.

Учасники саміту домовилися, що досягнення більш тісної співпраці між ЄС та країнами Східного партнерства є важливим для того, щоб гарантувати стабільність і добробут всієї Європи. Вирішення конфліктів, побудова довіри і добросусідських відносин є важливим для економічного і соціального розвитку та співробітництва в регіоні.

Учасники саміту відзначили рішення українського уряду тимчасово призупинити процес підготовки для підписання Угоди про асоціацію та глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Вони також відзначили безпрецедентну публічну підтримку політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС.


Україна та ЄС підтвердили свої зобов'язання підписати Угоду про асоціацію на основі рішучих дій і відчутного прогресу в трьох сферах, зазначених на саміті Україна-ЄС у 2013 році. У цьому відношенні вже досягнутий важливий прогрес.

Учасники вітають видатний крок вперед, досягнутий у створенні амбітних нових Угод про асоціацію, включаючи глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі між ЄС та деякими країнами-партнерами. Згідно з декларацією, ці угоди спрямовані підтримувати далекосяжні політичні та соціально-економічні реформи, а також спростити просування країн у напрямку ЄС, його правил і стандартів.

Учасники саміту вітають прогрес, досягнутий у переговорах про Угоду про асоціацію з Азербайджаном і, ґрунтуючись на існуючих двосторонніх конструктивних відносинах, закликають до подальшого їхнього продовження. ЄС залишається готовий почати переговори щодо глибокої та всеохоплюючої зону вільної торгівлі, як частини Угоди про асоціацію.

Учасники саміту наголошують, що в майбутньому ефективна реалізація угод про асоціацію і поглиблених і всеосяжних зонах вільної торгівлі разом з реформами призведе до всебічного наближення законодавства та стандартів країн-учасників Східного партнерства до ЄС, що призведе до їхньої поступової економічної інтеграції у внутрішній ринок ЄС і, отже, до створення економічної зони. Вони також зобов'язуються розглянути на наступному саміті можливі подальші кроки для посилення економічної інтеграції.

У декларації наголошується, що зростаючі відносини між ЄС та східноєвропейськими партнерами в галузі економічної інтеграції можуть істотно зміцнити міжнародну конкурентоспроможність Європи та сприяти сталому і всеосяжному зростанню, а також створенню робочих місць. Інтенсивні і послідовні заходи з проведення реформ служать загальному інтересу, допомагаючи країнам Східної Європи рухатися вперед до побудови глибокої та стійкої демократії, де переважають ефективне управління та верховенство права, а економіки розвиваються на ринкових принципах на підтримку справедливого та сталого розвитку. Учасники саміту наголошують, що ця амбітна повістка дня вимагає залучення більш широкого суспільства, і тому вони вітають більш широку участь парламентів, громадянського суспільства, місцевих і регіональних влад, бізнес-кіл та інших зацікавлених сторін в порядку денному саміту Східного партнерства.

Учасники саміту погоджуються з вищевказаними загальними політичними принципами партнерства на період наступних двох років. Ця заява разом з новими повістками асоціації та іншими існуючими та майбутніми документами, що регулюють двосторонні відносини, і робочими програмами багатосторонніх платформ, формують чіткий план дій для Східного партнерства в 2014-2015 роках.

22.01.2019 10:13
Центр регіональних досліджень представив результати останніх соціологічних досліджень, що відображають настрої кропивничан стосовно виборів Президента України.Про це повідомляє "Кіровоград 24",...
19.01.2019 15:00
Адреси та контактні дані виборців збирають представники «БПП «Солідарність», ВО «Батьківщина» та Радикальна партія Олега Ляшка.Про це повідомляє "Опора", передає "Акула".За повідомленнями...
20.12.2018 13:00
Кропивницький депутат має намір залишити фракцію УКРОПу в міській раді.Про це УКРОПівець Віталій Бєлов повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці, передає "Акула".Депутат не згодний з діями однопартійців ...
20.12.2018 10:40
Координатор фракції Блок Перта Порошенка "Солідарність" у міській раді Кропивницького Ігор Волков склав повноваження.Повідомлення про це під час сесійного засідання зачитав міський голова Андрій...
11.12.2018 21:00
У переліку питань порядку денного, що винесені на чергове засідання земельної комісії, фігурують прізвища низки депутатів міської ради Кропивницького.Засідання комісії відбудеться в середу 12...