Кіровоградщина, ботулізм, консервація, гриби, лікарня

На Кіровоградщині зафіксовано перший випадок ботулізму в 2021 році

20.01.2021 | 12:30
112

36-річний чоловік у середньому стані важкості був госпіталізований до Новоархангельської центральної районної лікарні вчора, 19 січня. Небезпечне захворювання у пацієнта медики запідозрили на підставі клінічної картини, наразі проводяться лабораторні дослідження біоматеріалу від хворого та продукції, з якою хворий пов’язує захворювання.

Як з’ясувалося, мешканець с. Камʼянече Новоархангельського району вживав домашню консервацію - гриби мариновані домашнього виготовлення, заготовлені в жовтні 2020 року, повідомляє "Акула" посилаючись на прес-службу Держпродспоживслужби в Кіровоградській області. 

Стравою чоловік поласував 12 січня, а вже наступного дня відчув погіршення стану здоров’я. Коли з’явилися симптоми захворювання - порушення зору, двоїння в очах, закреп, парез кишківника, ослаблена фото реакція, порушення ковтання, сухість в роті - чоловік звернувся за лікувальною допомогою. Зважаючи на важкість стану хворого, лікарі планують введення чоловіку протиботуліністичної сироватки.

Наразі триває епідрозслідування випадку ботулізму, необхідно з’ясувати кількість залишків маринованих грибів вдома у потерпілого та до отримання результатів лабораторного дослідження заборонити їх споживання іншим членам родини.

Держпродспоживслужба нагадує, що ботулізм - це харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини.


Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування - м'ясо, риба, гриби, інші овочі. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.

Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м'яса (ковбаси, шинки тощо). Найчастіше причиною ботулізму стають в'ялені або копчені продукти домашнього приготування, проте реєструються і випадки хвороби після вживання продуктів, вироблених у промислових умовах, особливо невипотрошеної риби. Це трапляється у випадку недотримання відповідних вимог під час заготівлі, переробки чи зберігання продукту.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області наголошує: не варто купувати консервовані продукти, копчену, в’ялену рибу, виготовлену в домашніх умовах, а також продукцію,що реалізується в місцях стихійної торгівлі. При найменшій підозрі на ботулізм негайно зверніться до лікаря.

4564564564


Наталія Щербакова

02.03.2021 14:06
У Знам’янці завершився  турнір з гандбoлу серед чoлoвіків, в якoму взяли участь три кoманди:  Крoпивницькoгo, Знам’янки і Oлександрії. Про це поінформували в управлінні молоді та спорту...
02.03.2021 13:30
У Крoпивницькoму Центрі надання адміністративних пoслуг "Прoзoрий oфіс" рoзпoчали видачу закoрдoнних та ID-паспoртів. Прo це пoвідoмив директoр департаменту надання адміністративних пoслуг міськoї...
02.03.2021 12:46
У субoту, 27 лютoгo, в приміщенні Центру націoнальнo-патріoтичнoгo та військoвo-спoртивнoгo вихoвання міста Крoпивницькoгo відбулися змагання "Відкритий кубoк з бoю у закритих приміщеннях серед...
02.03.2021 12:18
У Крoпивницькoму встанoвили 10 кoнтейнерів для збoру великoгабаритнoгo сміття. Про це рoзпoвіла речниця підприємства "Екoстайл" Неля Желамська, передає "Акула". На встанoвлення і...
02.03.2021 11:47
Ювенальні прoкурoри Кірoвoградщини дoмoглися реальнoгo пoвернення дo бюджету 700 тис. грн переплачених пoстачальнику газу.Про це повідомили в пресслужбі прокуратури в області, передає "Акула". ...
Елеватор КЗК