На Кiровоградщинi учасники АТО оформили бiльше 7 тисяч земельних дiлянок

На Кiровоградщинi учасники АТО оформили бiльше 7 тисяч земельних дiлянок

12.01.2018 | 17:00
310

Пiд керiвництвом заступника голови облдержадмiнiстрацiї Андрiя Коломiйцева вiдбулося перше у цьому роцi засiдання комiсiї з питань забезпечення реалiзацiї учасниками антитерористичної операцiї, ветеранами та учасникам бойових дiй iнших вiйн i конфлiктiв конституцiйних прав на отримання земельних дiлянок.

Про це повiдомляє прес-служба Кiровоградської ОДА, передає «Акула».

Ключовим питанням засiдання стало надання земельних дiлянок учасникам антитерористичної операцiї.

Андрiй Коломiйцев зазначив, що особливу увагу обласна влада придiляє забезпеченню реалiзацiї конституцiйних прав учасникiв антитерористичної операцiї, членiв сiмей загиблих учасникiв антитерористичної операцiї на отримання у власнiсть земельних дiлянок в межах норм безоплатної приватизацiї. Вiн наголосив на необхiдностi консолiдацiї зусиль усiх мiсцевих органiв виконавчої влади задля вирiшення проблем учасникiв АТО, вiдповiдно до вимог теперiшнього законодавства.

Ситуацiю, що склалася на початок року, охарактеризував начальник ГУ Держгеокадастру в областi. Зокрема вiн зазначив, що вiд часу запровадження iнiцiативи Урядом учасники АТО, якi проживають в областi, вже завершили процес оформлення у власнiсть 7055 земельних дiлянок.

Проекти землеустрою затвердженi на дiлянки загальною площею майже 14 тис. гектарiв. В цiлому середнiй розмiр наданих у власнiсть земельних дiлянок для ведення особистого селянського господарства складає 1,87 га. Також учасники АТО та члени родин загиблих вiйськовослужбовцiв отримали 9556 дозволiв на розроблення проектiв землеустрою для вiдведення землi. Найбiльше надiйшло заяв стосовно оформлення земельних дiлянок вiд вiйськовослужбовцiв Новомиргородського, Кiровоградського, Знам’янського й Олександрiйського районiв.


За словами директора обласного контактного центру Андрiя Лавруся, загалом у 2017 роцi на «гарячу лiнiю» надiйшло 116 звернень, що стосуються видiлення земельних дiлянок для ведення особистого селянського господарства учасникам АТО, iз них задоволенi – 41 звернення (35%), наданi роз’яснення на 59 звернень (51%), перебувають на додатковому контролi в контактному центрi – 12 звернень, 4 звернення перебувають на розглядi i контролi.

Радник голови обласної ради Iван Владов наголосив на необхiдностi посилення дiалогу мiж Держгеокадастром та сiльськими радами, адже рiшення про безкоштовне вiдведення землi погоджується iз сiльською радою, на територiї якої розмiщена дiлянка. Свої пропозицiї щодо взаємодiї з питання забезпечення учасникiв АТО земельними дiлянками висловили i представники громадськостi Свiтлана Вольська та Олег Кокуленко.

На завершення учасники засiдання визначили прiоритетнi завдання, вирiшення яких сприятиме покращенню стану надання земельних дiлянок учасникам антитерористичної операцiї на територiї областi.


11.12.2018 21:00
У переліку питань порядку денного, що винесені на чергове засідання земельної комісії, фігурують прізвища низки депутатів міської ради Кропивницького.Засідання комісії відбудеться в середу 12...
11.12.2018 17:27
У Кропивницькому відзначили поліцейських, які врятували життя людей.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі поліції області.Урочистий зaхід відбувся сьогодні, 11 грудня, в Головному упрaвлінні...
11.12.2018 17:00
В Олексaндрії можна покататися на кареті, запряженою конем. Про це повідомляє Голос Громaди, передає "Акула". Поїздку-прогулянку нa кaреті із зaпряженим конем можуть здійснити олексaндрійці нa ...
11.12.2018 16:28
В Олександрії невідомі спиляли блакитну ялинку.Про це йдеться на Дошці оголошень Олександрії, передає "Акула".
11.12.2018 16:00
У Кропивницькому прaцівники поліції викрили неповнолітніх, причетних до погрaбувaння місцевої жительки.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі поліції області. До відділу поліції нaдійшло...