На Кіровоградщині побільшало змій. Чому і як з цим боротись розповів начальник Світловодських міських курсів Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області Михайло Фомін.
За словами Фоміна, змії в умовах спеки плодяться надзвичайно. Але перше, до чого він закликав людей - у жодному разі не нищити цих тварин! І не тому, що із 11 видів гадюк, розповсюджених в Україні, лише одна (степова гадюка) є насправді отруйною. А тому, що у Природі все досконало продумано. І виведення із її ланцюжка хоч однієї, навіть, мікроскопічної ланки тягне за собою незворотні наслідки для всього сущого.
Як правило, ареал розповсюдження цієї єдиної отруйної в Україні гадюки - степовий південь країни. Хоча, припускає Фомін, в силу кліматичних змін, не виключається, що це поширення може сягнути і наших теренів. А ще, попередив наш співрозмовник, майже всі види українських плазунів занесені до Червоної Книги і відтак знаходяться під суворою охороною держави, що означає: гадюче смертовбивство тягне за собою штраф у розмірі чотирьох тисяч гривень за одну особину.
«І взагалі, - підкреслив Фомін, - уникнути зіткнення із змією простіше простого. Адже, попри те, що у неї поганий зір та не вельми гарний слух, вона відчуває всім своїм тілом щонайменші коливання землі. І якщо вона здатна вловити шуршання за кілька десятків метрів від себе маленької мишки, «землетрус» від людських кроків спонукає відповзти її на значну відстань задовго до того, як її помітить людина. І ніколи першою не нападає. Втім у спеку органи чуття у змії притупляються. І вона може «проспати» наближення до себе. І тоді слідує блискавичний кидок, відвернутися від якого у людини немає жодних шансів».
Джерело: kirovograd.comments.ua