За даними Кіровоградського міжрайонного Управління ГУ Дежсанепідслужби у Кіровоградській області по м. Кіровограду зареєстровано 2 випадки хвороби Лайма.
Хвороба Лайма — природно-осередкова інфекційна хвороба, яка передається при укусі кліщів. Це дуже підступна хвороба, її початок нічим не відрізняється від звичайної застуди.
Після інкубаційного періоду, який може тривати до двох місяців, у постраждалих з’являється невелика червона пляма (так звана еритема), що досить швидко збільшується. У цей же час з’являються перші симптоми, схожі до клініки застуди і людина починає лікувати “грип”. Згодом хвороба переходить у серйознішу стадію, вражає нервову систему, серце, нирки, печінку, суглоби і хворий звертається до кардіологів, ревматологів, дерматологів. А ось навідатися до інфекціоністів більшості навіть на думку не спадає. Тим паче, що оскільки під час укусу кліщ виділяє своєрідне знеболювальне, відчути його можна не завжди.
Невже для того, щоб убезпечитися від хвороби Лайма, потрібно забути про прогулянки до парку чи лісу? Вирушаючи на природу, подбайте про безпеку. Одягніть сорочку з довгими рукавами, довгі штани (їх заправте у шкарпетки), капелюх, закрите взуття. Використовуйте репеленти.
Вдома одразу змініть одяг, білизну, ретельно огляньте покривало, все виперіть, випрасуйте, оскільки витрушування одягу не позбавляє від кліщів. Якщо разом із вами на природі був чотирилапий улюбленець, його теж огляньте до того, як впустити до помешкання.
Якщо кліщ все-таки вчепився, краще видаліть його в лікувальному закладі, адже інфікування може статися через неправильне видалення паразита, коли його ненароком причавити. Незалежно від вдалого видалення кліща, про всяк випадок спостерігайте за місцем укусу. Адже почервоніння, яке свідчить про зараження «лаймом», може з’явитися і через місяць.