Кіровоградщина, жнивна кампанія, аграрії, ОДА

На Бобринеччині стартувала жнивна кампанія

18.06.2018 | 16:00
553

Аграрії Бобринеччини розпочали з озимого гороху, який на Кiровоградщинi був посiяний вперше. Експериментально було висаджено всього 29 гектар. 

Про це на апаратнiй нарадi повiдомив директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергiй Коренюк, передає «Акула».

У результатi отримали середнiй показник врожайностi 7-8 ц/га.

"Аграрiї розумiли, що буде важко, тому обмежилися невеликою площею. Це дрiб’язок, але для набуття досвiду сiльгоспвиробники отримали важливу iнформацiю щодо вирощування озимого гороху.

Окремi господарства району приступили до збору озимого ячменю, який зiбрано на 1300 га.

"Площi, якi достигають в таку пору – це слабкi i зрiдженi посiви. Тому для цього року середня урожайнiсть 28,3 ц/га для району це досить непоганий результат", - зауважив Сергiй Коренюк. За його словами, масове включення в жнивну кампанiю фермерiв з iнших районiв очiкується на цьому тижнi.

Голова облдержадмiнiстрацiї Сергiй Кузьменко звернувся до керiвника департаменту вести системний дiалог з сiльгосптоваровиробниками у питаннi оплати працi робiтникам господарств.

"Пiсля збору врожаю i оцiнки фiнансової ситуацiї на господарствах слiд провести зустрiчi з сiльгоспвиробниками щодо обговорення можливостей пiдвищення заробiтної плати на пiдприємствах," - пiдкреслив очiльник областi. Вiн наголосив, що питання виплати середньої заробiтної плати в аграрнiй сферi на контролi влади.
"Ми маємо непоганi показники по зростанню зарплати на Кiровоградщинi, однак її розмiр мене не влаштовує. Переконаний в тому, що в областi сiльське господарство є прибутковим, про це свiдчить i статистика, тому, вiдповiдно, люди повиннi отримувати достойну заробiтну плату. Нам слiд рухатися ближчим часом до 7-8 тисяч гривень у аграрнiй сферi".

18.02.2019 18:00
Нaбaгaто крaще для людини рухaтися вільно і невідомо куди ніж прямувaти чітко, aле в кaйдaнaх. Томaс Луксрей
18.02.2019 17:26
Сьогодні, 18 лютого, під чaс aпaрaтної нaрaди міський головa Aндрій Рaйкович доручив комунaльним службaм ретельно підготувaти всі об'єкти, особливо площу Героїв Мaйдaну до урочистих зaходів.Про це...
18.02.2019 16:51
Знaм’янською місцевою прокурaтурою зaбезпечено реaльне виконaння рішення суду про повернення держaві земельної ділянки вaртістю 11 млн 146 тис грн для розробки родовищa квaрцитів площею 16,8 гa нa...
18.02.2019 16:19
Мер Кропивницького наголосив на підтриманні належного санітарного стану нa усіх об’єктaх будівництвa в Кропивницькому. Про це він повідомив під чaс aпaрaтної нaрaди сьогодні, 18 лютого,...
18.02.2019 15:50
У Кропивницькому створили комісію, яка контролюватиме відновлення стану доріг у місті.Про це йдеться на сайті міської ради Кропивницького, передає "Акула".Сьогодні, під час наради з керівниками...