АКУЛА MEDIA
Кіровоградщина, жнивна кампанія, аграрії, ОДА

На Бобринеччині стартувала жнивна кампанія

18.06.2018 | 16:00
482

Аграрії Бобринеччини розпочали з озимого гороху, який на Кiровоградщинi був посiяний вперше. Експериментально було висаджено всього 29 гектар. 

Про це на апаратнiй нарадi повiдомив директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергiй Коренюк, передає «Акула».

У результатi отримали середнiй показник врожайностi 7-8 ц/га.

"Аграрiї розумiли, що буде важко, тому обмежилися невеликою площею. Це дрiб’язок, але для набуття досвiду сiльгоспвиробники отримали важливу iнформацiю щодо вирощування озимого гороху.

Окремi господарства району приступили до збору озимого ячменю, який зiбрано на 1300 га.

"Площi, якi достигають в таку пору – це слабкi i зрiдженi посiви. Тому для цього року середня урожайнiсть 28,3 ц/га для району це досить непоганий результат", - зауважив Сергiй Коренюк. За його словами, масове включення в жнивну кампанiю фермерiв з iнших районiв очiкується на цьому тижнi.

Голова облдержадмiнiстрацiї Сергiй Кузьменко звернувся до керiвника департаменту вести системний дiалог з сiльгосптоваровиробниками у питаннi оплати працi робiтникам господарств.

"Пiсля збору врожаю i оцiнки фiнансової ситуацiї на господарствах слiд провести зустрiчi з сiльгоспвиробниками щодо обговорення можливостей пiдвищення заробiтної плати на пiдприємствах," - пiдкреслив очiльник областi. Вiн наголосив, що питання виплати середньої заробiтної плати в аграрнiй сферi на контролi влади.
"Ми маємо непоганi показники по зростанню зарплати на Кiровоградщинi, однак її розмiр мене не влаштовує. Переконаний в тому, що в областi сiльське господарство є прибутковим, про це свiдчить i статистика, тому, вiдповiдно, люди повиннi отримувати достойну заробiтну плату. Нам слiд рухатися ближчим часом до 7-8 тисяч гривень у аграрнiй сферi".

20.09.2018 18:00
Неможливо не милуватися восени, адже кожен новий день показує, наскільки чудовою буває природа.
20.09.2018 17:30
Осінь - чудовa порa року, якa пропонує нaм бaгaто своїх дaрів. Серед них - гриби. В нaшій крaїні збір грибів є трaдиційною спрaвою, a сaмі гриби – своєрідним хaрчовим продуктом. Однaк під чaс...
20.09.2018 17:00
Вчора, 19 вересня, в Олександрії, під чaс знесення деревa робочі повaлили ствол нa велопaрковку і пом'яли її. Про це інформує Моя Олександрія, передає "Акула". Робочі чітко бaчили...
20.09.2018 16:29
У Приютівці нa Олексaндрійщині будують водогін.Про це інформує сайт Новини Олександрійщини, передає "Акула". В Приютівській громaді продовжується проклaдaння водогону. Днями прaцівники комунaльного...
20.09.2018 16:00
В державному бюджеті на наступний рік закладаються кошти в розмірі одного мільярда гривень на капітальний ремонт Н-14. Про це стaло відомо під чaс зустрічі членів робочої групи від Миколaївщини з ...