мобілізація, національна, гвардія, дезертири, евакуація

Мобілізація по-кіровоградськи: що робити у випадку війни та як бути з дезертирами

20.03.2014 | 16:11
2522

Звістка про оголошення часткової мобілізації першою чергою мобілізувала загальну стривоженість. Вже котрий тиждень підряд співробітники військкоматів стримують навалу добровольців біля турнікетів-вертушок на вході установи. Журналісти «Акули» також відстоялися у загальній черзі на бодай-якусь, не засекречену та вісіяну на предмет вмісту паніки, інформацію, врешті-решт отримавши її.

Зокрема, нам наголосили: «Часткова мобілізація означає початковий етап переведення економіки народного господарства на воєнну колію. Тобто, військовозобов’язані чоловіки, придатні до несення служби, звільняються з місць своєї роботи і переправлятимуться у пункти військової дислокації, попередньо пройшовши навчальну підготовку на базі наших частин. Беремо, звісно не всіх, тільки тих, що пройшли комісію, решті пропонуємо звернутися в обласний пункт формування національної гвардії, розмішений на Миколаївці. На підприємствах та в навчальних закладах людей інструктують щодо правил цивільної безпеки, налагоджуються канали доправлення гуманітарки, виробники отримують держзамовлення на певну продукцію і т. д.».

Серед іншого, поцікавилися також і долею потенційних дезертирів. За словами інформатора, який не побажав себе називати, запросто «відмазатися» або ж проігнорувати повістку не вдасться. «Ну три, максимум чотири дні за ними ніхто не похопиться. А потім все одно підуть дзвінки. Пізніше підключаємо УМВС та прокуратуру: відловлювати таких хлопців – якраз їхня парафія. За умов оголошення часткової мобілізації, яка нагадую, триватиме 45 днів, ухиляння від обов’язку військової служби матиме наслідки у вигляді притягнення до адміністративної відповідальності, під час війни – кримінальної. Якщо ж причина переховувань та відсидок у банальній невпевненості людини у собі, підвищеній тривожності, з такими особами готові працювати наші штатні психологи».

Наприкінці дають номер телефону начальника Кіровоградського пункту національної гвардії, підполковника міліції Павла Сніцера. Як і посадовець з обласного військкомату, пан Павло воліє не розголошувати пресі точної кількості вояк, яких йому необхідно «доукомплектувати». Віковий ценз запису у лави гвардії більший, аніж у війську, проте не набагато – до 50 років. Добровольці також мусять пройти процедуру спеціального «відсіву». Медичне обстеження, психологічні тести, залікові нормативи з підтягування на перекладині, крос на відстань 3 км і спринтерський біг на 100 м. Поки що гвардійці провадять своє звичне життя – сплять удома і ходять на роботу, однак невдовзі їхатимуть до Кривого Рогу, на збірну підготовку, яка триватиме близько двох тижнів.


Покоління городян, які про війну знають хіба з кіно і телемарафонів на 9 травня, всерйоз занепокоїлись проблемою пошуку бомбосховищ. Таких об’єктів, як запевнив нас Сергій Коваленко, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськвиконкому, на території міста нараховується 55, проте тільки 46 готові тимчасово прихистити людей. У переліку «списаних», зокрема, згадують підвали заводу «Сегмент» (район Катранівки).

Наразі можемо назвати адреси і деяких діючих: цілих два бомбоукриття знаходяться на  Яновського, 50 (район Критого Ринку), вони розраховані на 600 і 400 осіб, на базі ПАТ ПВП «Радій» по вулиці Героїв Сталінграду, 29 (3000 осіб), ПАТ «Червона зірка» на Медведєва (930 осіб), ПАТ АППВТ «Ласка» по Терешкова, 270 (300 осіб), вулиця Леніна, 9 (100 чоловік). Та навіть цього, окремо зауважує чиновник, може не вистачити.

За сигналом сирени мешканці спальних районів мають йти до КРЕПІВ, за якими закріпленні їхні квартири, оскільки споруди захисного призначення також знаходяться у розпорядженні комунальників. Щодо недоторканих запасів продовольства і медикаментів – такі теж є, у достатній кількості та гастрономічній різноманітності (м'ясо глибокої заморозки, консерви, тушонка, крупи, овочі, олія). Останній раз потаємні склади так званого «Трикутника» (район 5/5) відкривали в 2010-му, в розпал пандемії свинячого грипу. З марлі, вилученої із резервів НЗ, шили нові партії пов’язок для міських аптек, які не встигали зв’язатися із своїми постачальниками.

Як виявилось, маємо ще й свої запаси законсервованої крові, збирані відповідно державним директивам про потреби воєнної медицини та медицини катастроф. «А як щодо організації евакуації населення? – Евакуація буває пішою і автомобільною, роз’яснює пан Сергій, – У разі необхідності останньої, кожен із перевізників міста, підписуючи договір тендерної угоди, зобов’язався безкоштовно надавати такі послуги». 

20.02.2019 18:00
Кропивницький - дуже крaсиве місто, a все тому, що тут дуже бaгaто дивовижних стaровинних будиночків, зaвдяки яким ніби переносишся в чaсі. Тaке місце точно не зaлишить вaс без приємних емоцій ...
20.02.2019 17:24
У трьох aптекaх в Олексaндрії, де продaвaли прекурсори без нaлежних документів, провели обшуки, де вилучили чимaлу кількість цих препaрaтів.Про це повідомляють "Олексaндрійські новини", передає...
20.02.2019 16:47
В обласному центрі, нa вулиці Мурмaнськa, біля зупинки впaлa електроопорa. Про це на сторінці у Фейсбук повідомив начальник спецінспекції міської ради Кропивницького, передає...
20.02.2019 16:15
У Кропивницькому районі рибопереробне підприємство оштрафували на 25 тисяч гривень за порушення законодавства у сфері безпечності харчових продуктів.Про це повідомляє прес-служба головного управління ...
20.02.2019 15:48
Патрульні Кропивницького, спільно з Укртрансбезпекою виявили мaйже рекордне перевищення допустимої фaктичної мaси вaнтaжу трaнспортного зaсобу.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі поліції...