АКУЛА MEDIA
Кіровоградщина, міська влада, пропозиція, заборона

Міська рада Кропивницького хоче запровадити безалкогольні ночі

30.05.2018 | 11:00
169

Вчора, 29 травня, у мiськiй радi Кропивницького вiдбулося засiдання “круглого столу” пiд головуванням заступника мiського голови Олександра Грабенка з представниками пiдприємств торгiвлi. 

Про це повідомляє прес-служба міської ради Кропивницького, передає "Акула".

На порядку денному було питання пiдготовки проекту регуляторного акта щодо встановлення заборони продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв суб’єктами господарювання у перiод з 22.00 до 8.00 в межах мiста Кропивницького.

22 березня 2018 року Верховною Радою було прийнято Закону України “Про внесення змiн до деяких законодавчих актiв України щодо надання органам мiсцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крiм безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових”. За словами Олександра Грабенка, для реалiзацiї цього закону мiською радою розглядається доцiльнiсть встановлення заборони на продаж алкогольних напоїв iз 08 по 22 годину. Враховуючи, що заборону пропонується встановити в нiчний час, пiд дiю регуляторного акту пiдпадають 27 суб’єктiв господарювання, якi погодили роботу у цей час. З них 5 дiючих об’єктiв торгiвлi належить ТОВ “АТБ-маркет”, 2 - ТОВ “Копiлка”, iншi припинили свою дiяльнiсть.

- Наразi актуальним лишається питання боротьби з надмiрним споживанням алкоголю, адже щороку в Українi через алкоголiзм та пияцтво помирають понад 40 тисяч осiб, а за рiвнем споживання алкоголю Україна посiдає одне з перших мiсць у свiтi, особливо це стосується вживання алкоголю дiтьми та молоддю, - зазначив заступник мiського голови. - Згiдно iнформацiї Кропивницького вiддiлу полiцiї, протягом 2017 року на територiї обласного центру було скоєно 27 правопорушень та злочинiв особами у станi сп’янiння, питома вага таких правопорушень у загальнiй кiлькостi - 1,5%.

Також Олександр Грабенко звернув увагу, що вiд населення мiста надходять численнi звернення щодо порушення тишi i громадського правопорядку у нiчний час в мiсцях, розташованих поруч iз пiдприємствами роздрiбної торгiвлi алкогольними напоями, у яких постiйно збирається молодь та iншi групи людей i якi вживають алкоголь на вулицях мiста. Посадовець наголосив на тому, що дана проблема не вирiшується за допомогою ринкових механiзмiв, а потребує мунiципального регулювання.

- Дослiдивши європейський досвiд, варто звернути увагу на те, що обмеження продажу алкоголю успiшно дiють у таких країнах як Латвiя, Данiя, Норвегiя, Швецiя, Швейцарiя та iнших, - зазначив Олександр Грабенко. - Прийняття запропонованого регуляторного акту є найдоцiльнiшим способом встановлення справедливого балансу iнтересiв суб’єктiв господарювання, територiальної громади та органу мiсцевого самоврядування.

Присутнi представники об’єктiв торгiвлi пропонували свої варiанти обмеження часу продажу алкогольних напоїв i стверджували, що такi стримуючi заходи призведуть до того, що iстотно зросте тiньовий сегмент алкогольного ринку. Крiм того, суб’єкти господарювання переймаються через те, що такi заходи призведуть до втрати значної частини їхнього прибутку, а тому запропонували впровадити певну компенсацiю.

За пiдсумками наради Олександр Грабенко надав доручення директору департаменту з питань економiчного розвитку, торгiвлi та iнвестицiй Андрiю Паливодi провести робочу зустрiч з представниками вiдповiдних об’єктiв торгiвлi i дати оцiнку можливим втратам для них вiд введення заборони продажу алкогольних напоїв у нiчний час.


22.06.2018 17:30
21 червня у селищі Смoлінo Малoвисківськoгo райoну відбулoся відкриття пoліцейськoї станції, яка oбслугoвуватиме близькo 10,5 тисяч грoмадян – жителів трьoх населених пунктів. Прo це пoвідoмляє...
22.06.2018 17:00
Вiддiл органiзацiї надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятостi пропонує ознайомитися з «Барометром професiй», який допоможе визначити професiї, актуальнi на ринку працi. Про це...
22.06.2018 16:31
Жителів Кірoвoградщини прoсять дoпoмoгти семирічнoму Вадиму Пoлинцеву, передає "Акула". Дoпoмoжіть будь ласка зібрати кoшти на лікування Пoлинцева Вадима Микoлайoвича (7 рoків).Прoживає в с.м.т...
22.06.2018 16:00
Це рядок  із одного із запорізьких маршів під назвою «Гей, нумо, братці, до зброї…» дуже співзвучний із нинішнім часом. Він вважається народною піснею, але відомий кобзар і бандурист Тарас...
22.06.2018 15:30
Oсвіжитися в гoдини літньoї спеки у Крoпивницькoму мoжна буде з дoпoмoгoю рамки – рoзпилювача вoди. Прo це пoвідoмляє прес-служба міськoї ради Крoпивницькoгo, передає "Акула". Два таких...