Кіровоградщина, міська влада, пропозиція, заборона

Міська рада Кропивницького хоче запровадити безалкогольні ночі

30.05.2018 | 11:00
289

Вчора, 29 травня, у мiськiй радi Кропивницького вiдбулося засiдання “круглого столу” пiд головуванням заступника мiського голови Олександра Грабенка з представниками пiдприємств торгiвлi. 

Про це повідомляє прес-служба міської ради Кропивницького, передає "Акула".

На порядку денному було питання пiдготовки проекту регуляторного акта щодо встановлення заборони продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв суб’єктами господарювання у перiод з 22.00 до 8.00 в межах мiста Кропивницького.

22 березня 2018 року Верховною Радою було прийнято Закону України “Про внесення змiн до деяких законодавчих актiв України щодо надання органам мiсцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крiм безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових”. За словами Олександра Грабенка, для реалiзацiї цього закону мiською радою розглядається доцiльнiсть встановлення заборони на продаж алкогольних напоїв iз 08 по 22 годину. Враховуючи, що заборону пропонується встановити в нiчний час, пiд дiю регуляторного акту пiдпадають 27 суб’єктiв господарювання, якi погодили роботу у цей час. З них 5 дiючих об’єктiв торгiвлi належить ТОВ “АТБ-маркет”, 2 - ТОВ “Копiлка”, iншi припинили свою дiяльнiсть.

- Наразi актуальним лишається питання боротьби з надмiрним споживанням алкоголю, адже щороку в Українi через алкоголiзм та пияцтво помирають понад 40 тисяч осiб, а за рiвнем споживання алкоголю Україна посiдає одне з перших мiсць у свiтi, особливо це стосується вживання алкоголю дiтьми та молоддю, - зазначив заступник мiського голови. - Згiдно iнформацiї Кропивницького вiддiлу полiцiї, протягом 2017 року на територiї обласного центру було скоєно 27 правопорушень та злочинiв особами у станi сп’янiння, питома вага таких правопорушень у загальнiй кiлькостi - 1,5%.

Також Олександр Грабенко звернув увагу, що вiд населення мiста надходять численнi звернення щодо порушення тишi i громадського правопорядку у нiчний час в мiсцях, розташованих поруч iз пiдприємствами роздрiбної торгiвлi алкогольними напоями, у яких постiйно збирається молодь та iншi групи людей i якi вживають алкоголь на вулицях мiста. Посадовець наголосив на тому, що дана проблема не вирiшується за допомогою ринкових механiзмiв, а потребує мунiципального регулювання.

- Дослiдивши європейський досвiд, варто звернути увагу на те, що обмеження продажу алкоголю успiшно дiють у таких країнах як Латвiя, Данiя, Норвегiя, Швецiя, Швейцарiя та iнших, - зазначив Олександр Грабенко. - Прийняття запропонованого регуляторного акту є найдоцiльнiшим способом встановлення справедливого балансу iнтересiв суб’єктiв господарювання, територiальної громади та органу мiсцевого самоврядування.

Присутнi представники об’єктiв торгiвлi пропонували свої варiанти обмеження часу продажу алкогольних напоїв i стверджували, що такi стримуючi заходи призведуть до того, що iстотно зросте тiньовий сегмент алкогольного ринку. Крiм того, суб’єкти господарювання переймаються через те, що такi заходи призведуть до втрати значної частини їхнього прибутку, а тому запропонували впровадити певну компенсацiю.

За пiдсумками наради Олександр Грабенко надав доручення директору департаменту з питань економiчного розвитку, торгiвлi та iнвестицiй Андрiю Паливодi провести робочу зустрiч з представниками вiдповiдних об’єктiв торгiвлi i дати оцiнку можливим втратам для них вiд введення заборони продажу алкогольних напоїв у нiчний час.

19.01.2019 13:00
На виконання постанови Кабенету Міністрів України №427 від травня 2018 року незабаром розпочне діяти проект "Муніципальна няня".Про це йдеться на сторінці каналу "Кіровоград" у Фейсбуці, передає...
19.01.2019 10:58
Протягом минулої доби рятувальники 12 разів надавали допомогу водіям, що потрапили у снігові замети.Про це повідомляє прес-служба управління ДСНС області, передає "Акула".Допомога водіям...
19.01.2019 09:00
Перепади температури від -15 вночі до +2 вдень очікують мешканців області цими вихідними.Про це повідомляє Sinoptik.ua, передає "Акула".У суботу танеділю в Новоукраїнці,...
18.01.2019 18:00
Життя проходить - не здогнaти І серед втрaт своїх пaдінь, Нaвчись прекрaсне помічaти Допоки чaс не зник як тінь.  Дмитро Веремчук
18.01.2019 17:27
В місті Олексaндрія молодші школярі ЗНЗ №10 нaвчaються в нових клaсaх. Про це інформує "Aкулa", посилaючись нa сaйт Олексaндрійської міської рaди. Зa сприяння місцевої влaди, в нaвчaльному...