олександрія, котел, винахідник, кіровоградщина

Кулібін з Олександрії сконструював інноваційний котел для обігріву житла (ФОТО, ВІДЕО)

01.10.2016 | 13:48
4229

Винахідник із Олександрії створив і вже успішно апробував інноваційний піролізний котел «Філін», який спалює практично все і ефективно гріє будівлі. Його винаходом сьогодні активно цікавляться не лише місцеві мешканці, а навіть жителі сусідніх регіонів.  

У Олександрії живе 54-річний винахідник Петро Філоленко, який винайшов унікальний піролізний котел, що перетворює на тепло не лише дрова, усіляке листя, але й різний непотріб та побутове сміття.

«На тепло можна перетворити будь-яке паливо: щепа, полова, солома, очерет, опале листя... Й багато іншого, - розповідає народний умілець. - А  також і усякий непотріб, який  є практично у кожному домогосподарстві».

Основний винахід олександрійця полягає у тому, що знайдено рішення, як усе це гарно спалити, і що зробить хороший теплообмін, щоб потім забрати тепло. Такий агрегат "олександрійський Кулібін" винайшов, конструюючи різноманітні механізми. Працює він за принципом роботи буржуйки та звичайного вугільного котла. Але при цьому під час роботи агрегату виділяється газ, температура згорання у системі становить 1500 градусів.

Працює котел на будь-якому матеріалі, починаючи від тріски й соломи, вугілля та дров, і закінчуючи пластмасою. Не можна палити тільки гуму і кам’яне вугілля. Хоча буре вугілля використовувати не забороняється.

При роботі котла майже не залишається продуктів згорання, чистити його потрібно один – максимум два рази на тиждень. Для порівняння, звичайний вугільний котел потребує удвічі більше продуктів згорання, ніж піролізний. Економія суттєва і  помітна одразу. 


Зараз такий агрегат опалює не лише приватний будинок Філоненків, а й їхніх сусідів, родичів та знайомих.  Використовувати природній газ надто дорого, каже винахідник, а от його котли навпаки суттєво економлять сімейний бюджет. 

До речі, зараз ними користуються не лише жителі Олександрії та Кіровоградщини, а й сусідніх областей –  Дніпропетровської, Черкаської та Волинської.

Окремі котли Філоненко виготовляє для промислових потреб, інші для побутових. Вартість промислового складає 70 тис. грн., побутового – 19-25 тис. грн. І потужність відповідно 150 кВт/ч для великих котлів та 15-25 кВт/ч для малих.

Свою продукцію раціоналізатор реалізує виключно через власне приватне підприємство «Авторемонтна майстерня Петра Філоненка».

Додам, що водночас шукаючи паливо для пірозілного котла, небайдужий олександрієць почав перейматися екологічною темою. Зробив спеціальну дробівку для гілля, яку назвав «Короїд» Цей механічний винахід працює за рахунок звичайного тракторця, який, до речі, також власноруч зібраний майстром. Але серед винаходів нашого героя був навіть автомобіль, який одночасно виконував кілька функцій: орав, сапав, поливав город і при цьому на ньому можна було їздити.

Що цікаво, у механічній справі місцевому винахіднику активно допомагає 30-річний син Олег та 7-річний внук Єгор.

 

Наталія Луценко спеціально для "Акули"

25.09.2020 15:41
Ремoнт аварійнoгo мoсту пo вулиці Крoпивницькoгo рoзпoчали вчаснo 24 вересня, заступник міськoгo гoлoви Oлександр Вергун, разoм з начальницею гoлoвнoгo управління ЖКГ міськoї ради Тетянoю...
25.09.2020 15:10
На Кіровоградщині суд виніс вирок пoдружжю до 2 рoків  пoзбавлення вoлі за рoзпoвсюдження у мережі Інтернет кoмуністичнoї симвoліки.Про це повідомила речниця прокуратури області Наталя...
25.09.2020 14:34
Дендропарк, за підтримки камернoгo oркестру "Кoнцертінo", Кірoвoградськoї oбласнoї філармoнії, закупили аудіоплеєри для людей з обмеженими можливостями.Про це "Акулі" повідомили в пресслужбі...
25.09.2020 14:04
У Кропивницькому потрібна допомога Владику Булашенкo.Про це повідомляють волонтерки БФ "Янголи життя", передає "Акула". "Щoмісяця Владик приїжджає в Крoпивницький на кoнтрoльні КТ і МРТ....
25.09.2020 13:33
Сапери У ДСНС у Кірoвoградській oбласті знищили 3 ВНП часів Другoї світoвoї війни.Про це "Акулі" повідомили в пресслужбі У ДСНС області. 24 вересня сапери групи пірoтехнічних рoбіт АРЗСП У...
Елеватор КЗК