Зовсім нещодавно на вустах всіх кіровоградців та гостей міста була приємна звістка про повстання з «майже мертвих» колиски українського театру. Та ось, знову, головна сцена міста на перших шпальтах головних видань. Але привід вже не такий і радісний...Як стало відомо, Кіровоградський академічний український музично-драматичний театр ім. М. Л. Кропивницького має серйозні проблеми з акустикою.
Нагадаємо, будівлю театру було споруджено у 1867 році. В цьому ж приміщенні 27 жовтня 1882 року народився перший професійний національний реалістичний театр виставою «Наталка Полтавка». До цього часу жодних проблем із акустикою не спостерігалося, отож, можемо дійти висновку, що проблеми почалися після того, як театр відкрили після реконструкції в жовтні 2012 року.
З повідомлення режисера-постановника вистави «Сватання на Гончарівці», прем’єра якої відбулася 9 травня, Анатолія Москаленко : «Зразу кажу – з акустикою звичайно проблеми. Є елементарні речі, які недопустимі в театрах. І в цьому не винна адміністрація. Люди, які робили. Якщо ви станете в портал і скажете слово, то почуєте луну з усіх сторін. Широкий, не заглушений портал – це неприпустимо. В результаті цього звук, замість іти в зал, іде на сцену. Тобто виникає так звана звукова завіса. Це складність, яку треба було долати. Як наслідок, мені треба було часом виставляти актора у певну точку і просити звідти не рухатись, бо глядач нічого не чутиме. Режисеру складно боротись із суто інженерними речима. Режисура потребує одної мізансцени, а глядацький зал – іншої», - прокоментував режисер.
У ході розслідування можливих причин даного явища було встановлено, що через поспіх завершити роботи по реконструкції театру вчасно, проекту на акустику для даного приміщення взагалі створено не було. На питання чи це справа часу, чи економії держбюджету, можновладці відповіді не дають. Залишається лише ворожити на кавовій гущі хто ж винен: архітектори чи чиновники… Проте, ні акторам, ні глядачам, ні віковим стінам театральної альма-матер допомагати ніхто не поспішає.Юлія Мурович, спеціально для медіапорталу "Акула"