Кропивницький не повернеться в зону купання (ФОТО)

Кропивницький не повернеться в зону купання (ФОТО)

07.08.2018 | 16:00
981

Прощай, Обознівко! Саме так мені хочеться почати цю статтю. Не переживайте, село Обознівка Кіровоградського району нікуди не поділося і навіть не перейменувалося. Просто для багатьох жителів Кропивницького Обознівка - це ще й велика водойма  за краєм мікрорайону Лелеківка.  

Обознівка для городян - це бази відпочинку на берегах цього ставка. Це - рибальські місця. Це - клаптик загальнодоступного піщаного пляжу неподалік окружної траси. Сюди  громадський транспортне курсує, пішки з міста йти далеко. Дістатися туди можна лише  на власних колесах. Воно того варте - людей( і відповідно сміття та галасу) мало, поряд густий ліс і тінь. 

Зібралися. Поїхали Добралися. Заплакали. Обознівки, де ще минулого літа ночами  плавали по місячній доріжці - нема. Височенний  бетонний паркан  виходить з води, тягнеться в хащі аж до напису з повідомленням, що ми сторонні особи і нам категорично не можна  сюди лізти. За парканом дзижчить пилка - то зносять дерева заради... ну додумайтеся самі - заради чергового шалману). Дивимося,як хлопці закидають вудки та пірнають зі слизької бетонної дамби. Пригадуємо, що місцеві ЗМІ захоплено розповідали про те, як МНСники роздають по берегах  пам’ятки про правила поведінки на воді. Чи були ті роздавальники тут, де навіть  дивитися на бездонне жерло стоку страшно, не те що плавати? А люди плавають, бо жарко і обознівський пляж уже не для всіх.

Жахаємося, бідкаємося, жаліємося один одному і раптом-бемс!- оговтуємося.  Обознівський ставок - власність  сільської територіальної громади, яка як хоче, так і використовує його і незобов’язана враховувати  пляжні інтереси жителів обласного центру. У нас свої потужні ставки є - на Новомиколаївці, Новоолексіївці та Ковалівці. І в останні роки купальний сезон триває аж до середини вересня, як у субтропіках.

Сезон - то пляжний, а пляжів нема.  Офіційно нема, бо у воді й на березі наявна несприятлива для здоров’я живність і нема належної інфраструктури -  рятувальної станції,  медпункту, туалетів, питної води тощо.

Старожили пригадують, що у радянські часи на Новомиколаївці, зокрема, усе це було.  У воді  на якорях плавали червоні буї і хлопці з  човна, що цілий день стояв на рейді, час від часу в рупор голосно попереджали:" Дівчино з білявими кучерями, відпустіть, будь ласка, буй! Молодий чоловіче у синіх плавках, негайно поверніться в зону купання!"


Зона купання на Новомиколаївці сьогодні - кілька вузеньких проходів у  очереті. Босяка до води не дійдеш,  бо гидко - всюди  покидьки Довкола компанії курять,жують сваряться,смокчуть горілку з пивом, смажать курячі стегна на багатті з пластикових пляшок(!) Майже по головах засмагаючих їздять скутери і машини, хтось водить коняку з неповнолітніми  вершниками.

 Є  шматочок платного пляжу, але ж там поруч теж шашличники,тільки  в альтанках. Те саме - на базах в Обознівці. куди їдуть гамірні компанії з випивкою і закускою . Там ще й дорого та далеко, щодня не наїздишся. А у місті в спеку можна було б і через день освіжатися. Просто спокійно скупатися  (без  пива, матюків, недопалків , без  собак та їхніх екскрементів,  без  гучної музики з дистанційним підсилювачем,без закинутих у траву скибок кавуна) в Кропивницькому ніде. Уже багато років ніде. І ми ж типу Європа.

...Європейське місто. Посеред нього озеро, на ньому острів, на острові- безплатний пляж.  На нього  можна пройти лише через місток, де охорона пильнує, щоб у вас при собі не було нічого, окрім  килимка чи парасолі від сонця. Місцеві нічого такого і не несуть, а туристи ( з певних країн)можуть , наприклад, загорнути в рушник кишенькового цуцика. На пляжі-  тенти, бювет питної води,  простенький душ, туалет , рятувальний пункт - і все. Які там ротвейлери без повідка, яке пиво, які каструлі з  фаршированим перцем, які дині! Поїсти, попити, купити морозива , покурити - все це можна на березі. На острові ж тільки купаються.  Озеро наполовину менше Новомиколаївського ставка,а саме місто - разів у чотири  менше від Кропивницького.

Обласний центр  посеред  Європи не може "потягти" хоча б один цивілізований загальнодоступний пляж, а жителі міста нездатні  утриматися від запаскудження тих залишків берегів, які ще не обгородили. Ці два факти  свідчать, що  ми не Європа в культурному  плані, а відстій. І жодний найпалкіший патріот не знайде в зарослих амброзією берегах Кропивницького  жодного факту для спростування мого жорсткого вироку. Відстій. І крапка.

Зоя Красінська

21.11.2019 12:47
Дві OТГ з Кірoвoградщини пoтрапили дo четвірки найбільш спрoмoжних грoмад України Про це повідомляють на сайті ОДА, передає "Акула".У Києві відбулася третя кoнференція партнерів прoграми...
21.11.2019 12:13
У селі Ясинoве Oлександрівськoгo райoну прoщаються з військoвим Сергієм Пoдуфалoвим, якoгo пoранили під час вибухів в Балаклії. Про це йдеться на Суспільному, передає "Акула".Пoмер 43-річний ...
21.11.2019 12:04
Сьогодні, 21 листопада, в обласному центрі відбулася акція присвячена Міжнародному дню відмови від куріння.Про це інформує кореспондентка "Акули".Крoпивничан запрoшують спільнo відзначити ...
21.11.2019 11:33
В Олександрії розшукують живодерів, які прив`язали собаку до машини та тягнули вулицею.Про це інформує "Суспільне" , передає "Акула"."Неподалік площі Кірова, біля одного з навчальних закладів,...
21.11.2019 11:02
Пoрушників швидкіснoгo режиму на дoрoгах oбласнoгo центру дoпoмагатимуть виявляти прилади TruCAM.Про це інформує прес-служба патрульної поліції області, передає "Акула". Кількість ділянoк, де...