Ринок Європейський, неплатники, Кропивницький, Онул, спір

Кропивницький: два роки прибутків без затрат - кому насправді вигідний конфлікт на ринку Європейському?

29.11.2019 | 18:05
1942

Два роки минуло з початку конфлікту, що стався на ринку Європейському між підприємцями та його власниками.

За цей час було проведено низку переговорів між власниками та орендарями, врегульовано ціну і на сьогоднішній день 650 підприємців сплачують орендну платню згідно договорів.

Однак є невелика група підприємців, яким вигідний даний конфлікт, адже вони здійснюють торгівлю на ринку, не сплачуюи ні орендної платні, ні податків, ні жодних інших затрат, заявляючи, що торговельні модулі є їх власністю.

Як розповіла «Акулі» директорка ринку Алла Пунько, стратегічна ідея його створення належала Миколі Онулу. 14 років тому на місці «Поля чудес» почалася реалізація проекту, який дав змогу сотням сімей розвивати власну справу та ставати успішними бізнесменами.

Амбітний задум з величезними капіталовкладеннями тоді здавався майже нереальним. Адже перед ТОВ «ХХІ вік» стояла складна задача, розв’язання якої потребувало величезних грошей.

Після розробки проектно-кошторисної документації та отримання необхідних дозволів, у 2005 році для будівництва підприємством було взято кредит у ВТБ банку на суму 10 мільйонів гривень при курсі долара 4,6 грн.

Ситуація ускладнювалась тим, що під майбутнім ринком проходили комунікації. На їх перенесення було витрачено декілька мільйонів. 

Побудований майновий комплекс вводився в експлуатацію трьома чергами, про що свідчать є свідоцтва на право власності від 26.03.2007, 05.11.2007 та 12.02.2008 років відповідно.

Новозбудований ринок одразу став популярним серед містян. Нові приміщення та комфортні умови сприяли залученню клієнтів. Підприємці розвивали власні бізнеси, орендодавці повертали вкладені в проект кошти, відвідувачі мали змогу здійснювати покупки в зручних для себе умовах.

«Взаємна вигода завжди була пріоритетом співпраці ТОВ «ХХІ вік» з орендарями. Неодноразово адміністрація йшла назустріч підприємцям, і коли в країні настала економічна криза, розуміючи, що людям і так складно, довгий період не відбувалось підвищення орендної платні», - зазначила пані Алла.

За словами директорки, до початку конфлікту багато років підприємці сплачували оренду, і лише у 2017 році раптом заявили, що ринок є також їх власністю.

«Таке враження, що нашим мітингарям хтось гарантував безкарність за надання неправдивої інформації в судах. Наприклад, у суді підприємець Олег Ткачук стверджував, що він не підписував договір оренди. На основі його свідчень була призначена почеркознавча експертиза, яка підтвердила таки підпис Ткачука на договорі. І таких прикладів безліч», - розповідає пані Пунько.

Нагадаємо, орендарі звертались з приводу конфлікту до міського голови Андрія Райковича, який чітко зазначив, що це господарські відносини і вони мають вирішуватись в судовому порядку.

Також мітингарі ходили на прийом до новопризначеного губернатора Андрія Балоня, який зазначив, що влада не зацікавлена вживати будь-які санкції до бізнесу, користуватися інструментами контролюючих, перевіряючи чи правоохоронних органів.

Таким чином, свій спір власники та орендарі і надалі вирішуватимуть у судовому порядку.


31.03.2020 18:00
У Крoпивницькoму рятувальники та представники Червoнoгo Хреста прoвели рoз'яснювальну рoбoту щoдo дoтримання грoмадянами прoтиепідемічних захoдів.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі У ДСНС...
31.03.2020 17:29
Oгoлoшенo підoзру директoру та лісничoму ДП "Світлoвoдське лісoве гoспoдарствo", які були викриті на oтриманні 46 тис грн неправoмірнoї вигoди.Про це інформує прес-служба прокуратури області,...
31.03.2020 17:00
Службoю зайнятoсті Кірoвoградщини за 2 місяці працевлаштoванo 40 безрoбітних oсіб з інвалідністю.Про це "Акулі" повідомили в обласному центрі зайнятості. Прoтягoм січня-лютoгo 2020 рoку...
31.03.2020 16:31
30 березня Верхoвна Рада ухвалила закoнoпрoєкт прo відкритий ринoк землі в Україні, передає "Акула". За даний дoкумент прoгoлoсували 259 депутатів.Гoлoсували так: Слуга нарoду – 206 гoлoсів,...
31.03.2020 15:52
Наприкінці минулoгo тижня для нас, як і для решти світу, все oстатoчнo змінилoся. Якийсь час крoпивничани спoстерігали за світoвoю пандемією з відстані, яка багатьoм дo oстанньoгo здавалася...